Postaci z bajek pomogą spełniać marzenia chorych dzieci

PAP / kw
Wtorek, 6 grudnia 2016, godz. 15:15
Myszka Mickey, Minnie i pies Pluto pomogą fundacji "Mam marzenie" spełnić życzenia chorych dzieci. Postaci z bajek Disneya odwiedzą w piątek małych pacjentów w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.
więcej

Wystawa "Ślady Pamięci" w Muzeum Więzienia Pawiak

PAP / pk
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 11:40
Fotografie z otwarcia Muzeum Więzienia Pawiak, czy fragment apelu odczytanego podczas uroczystości przez jednego z dawnych więźniów - można zobaczyć na czynnej od poniedziałku wystawie "Ślady Pamięci" kończącej obchody 50-lecia placówki.
więcej

Rzeczpospolita Pszczelarska na portalu Teatru NN

PAP / pk
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 11:32
Przedwojenną Rzeczpospolitą Pszczelarską, czyli próbę stworzenia kompleksu gospodarczego opartego na hodowli pszczół i przetwórstwie miodu, przedstawia nowy portal Teatru NN w Lublinie. Można tam poznać tradycje pszczelarskie i prowadzić wirtualną pasiekę.
więcej

W Moskwie wyjątkowa wystawa arcydzieł z Muzeów Watykańskich

PAP / pk
Piątek, 25 listopada 2016, godz. 11:06
42 arcydzieła z Pinakoteki Watykańskiej oglądać można od piątku w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Nigdy wcześniej z watykańskich zbiorów nie wysyłano na potrzeby jednej wystawy tylu dzieł takiej rangi. Bilety przez internet już wykupiono aż do stycznia.
więcej

Kalendarz Wielokulturowy o uzdrowiskach dawnej Galicji

PAP / pk
Czwartek, 24 listopada 2016, godz. 13:16
Uzdrowiska dawnej Galicji opisuje Kalendarz Wielokulturowy na 2017 r. wydany przez stowarzyszenie "Młody Mołodycz" z Mołodycza k. Jarosławia. Wydawnictwo zawiera m.in. kalendaria: gregoriańskie, juliańskie i żydowskie.
więcej

Barokowe płyty nagrobne odnaleziono w kurniku

PAP / pk
Piątek, 18 listopada 2016, godz. 16:28
Odnaleziono barokowe płyty nagrobne z kościoła w Stepnicy. Cenny zabytek służył jako podest do kurnika. Znalezisko zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
więcej

Warszawa: będzie można oglądać rękopis "Bogurodzicy"

PAP / kw
Piątek, 18 listopada 2016, godz. 12:12
Rękopis "Bogurodzicy" z połowy XV wieku - jeden z trzech najstarszych zapisów tej pieśni - będzie można oglądać w sobotę w warszawskim Pałacu Rzeczpospolitej podczas pokazu z serii "Pierwsze/Najstarsze" organizowanego przez Bibliotekę Narodową.
więcej

"Przerwana odyseja" w Teatrze Modrzewskiej

PAP / pk
Wtorek, 15 listopada 2016, godz. 09:40
"Przerwana odyseja", na kanwie historii macedońskich dzieci przesiedlonych pod koniec lat 40. XX w. do Polski, to najnowszy spektakl Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (Dolnośląskie). Polska premiera odbędzie się w piątek.
więcej

Spektakl i pokaz filmów dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu

PAP / pk
Poniedziałek, 14 listopada 2016, godz. 14:27
Dwa filmy oraz spektakl teatralny przeznaczone głównie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu będą prezentowane od niedzieli w rzeszowskim teatrze "Maska". Pokazy opatrzone zostały audiodeskrypcją i będą tłumaczone na język migowy.
więcej

Prace Józefa Szajny i ich reinterpretacja w Muzeum Śląskim

PAP / pk
Poniedziałek, 14 listopada 2016, godz. 09:43
Prace malarza, grafika, scenografa, reżysera, autora scenariuszy i teoretyka teatru Józefa Szajny - oraz reinterpretującą jego twórczość instalację Olgi Warabidy - będzie można oglądać na wystawie, otwartej w Muzeum Śląskim w Katowicach w piątek.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?