Muzyka klasyczna nie tylko dla melomanów

PAP Life / pk
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:55
Tegoroczny XVII Międzynarodowy Przemyski Festiwal Salezjańskie Lato Muzyczne zgromadził ogromną liczbę miłośników muzyki klasycznej. Podobnie jak w latach ubiegłych, daje on miłośnikom sztuki możliwość cieszenia się wykonaniami na najwyższym poziomie.
więcej

Ennio Morricone: pisałem 10-12 kompozycji rocznie

PAP Life / pk
Piątek, 28 kwietnia 2017, godz. 10:13
Ennio Morricone jest autorem muzyki do ponad 500 filmów - choć, jak przyznaje, liczby nie mają dla niego znaczenia. - Czasem komponuję całą muzykę w kilka dni, czasem potrzebuję 20 dni na wymyślenie podstawowego pomysłu, od którego zaczynam kompozycję - mówi PAP Life kompozytor.
więcej

Katowice: koncert w 80. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego

PAP / kw
Wtorek, 28 marca 2017, godz. 10:39
80 lat temu - 29 marca 1937 r. - zmarł wybitny kompozytor Karol Szymanowski. Z tej okazji w środę w Akademii Muzycznej w Katowicach, której patronuje ten artysta, zabrzmią jego znane dzieła: I Koncert skrzypcowy, Etiuda b-moll oraz 6 pieśni kurpiowskich na chór.
więcej

Nowy Jork: koncert Blechacza przyjęto entuzjastycznie

PAP / kw
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 08:46
Utwory Chopina, Bacha i Beethovena wypełniły niedzielny recital Rafała Blechacza w nowojorskim Kaufmann Concert Hall przy centrum kulturalnym 92ns Street Y. Artystę występującego w cyklu "Mistrzowie fortepianu" publiczność przyjęła burzliwymi oklaskami na stojąco.
więcej

Koncert Orkiestry Czeskiej Filharmonii w Warszawie

PAP / kw
Czwartek, 16 marca 2017, godz. 12:42
Czech Philharmonic Orchestra wraz z południowokoreańską skrzypaczką Ye-Eun Choi wystąpi w czwartek 16 marca w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Orkiestry Świata.
więcej

"Chopin. Nokturny" - nowy album Marcina Maseckiego

Czwartek, 2 marca 2017, godz. 10:53
Nowy album Marcina Maseckiego, jednego z najpopularniejszych pianistów sceny muzyki niezależnej w Polsce, poświęcony jest twórczości Fryderyka Chopina. Tym razem muzyk interpretuje chopinowskie nokturny.
więcej

Mariusz Kwiecień o "Onieginie" Trelińskiego: ta opera to baśń

PAP / pk
Czwartek, 19 stycznia 2017, godz. 14:01
Spektakl Mariusza Trelińskiego jest barwny, plastyczny. To baśń. Piękna opowieść impresjonistyczna, która mogłaby się wydarzyć równie dobrze we Francji, w Rosji czy w Polsce - mówi o "Onieginie" baryton Mariusz Kwiecień, odtwórca roli tytułowej.
więcej

Rozpoczął się XXI Festiwal Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej

PAP / pk
Piątek, 14 października 2016, godz. 14:25
III Symfonia "Symfonia pieśni żałosnych" Henryka Mikołaja Góreckiego zainaugurowała w czwartek trzydniowy XXI Festiwal Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej. W tym roku mija 40 lat od premiery tego dzieła.
więcej

XX Jazz Camping Kalatówki rozpoczął się w Tatrach

PAP / pk
Wtorek, 4 października 2016, godz. 13:30
XX Jazz Camping Kalatówki rozpoczął się w Tatrach i potrwa do 9 października . - To jedyna w swoim rodzaju impreza muzyczna i towarzyska - powiedział Paweł Brodowski, redaktor naczelny "Jazz Forum".
więcej

Sławy jazzu przyjadą w listopadzie do Bielska-Białej

PAP / pk
Piątek, 30 września 2016, godz. 12:11
Wielkie nazwiska i najgorętsze odkrycia, europejskie i polskie premiery, nowe zaskakujące konfiguracje muzyków - tak określają 14. edycję Bielskiej Jazzowej Jesieni organizatorzy. W Bielsku-Białej wystąpią m.in. Dino Saluzzi, Michael Formanek i Avishai Cohen.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook