Białystok: od soboty Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor"

PAP / pk
Wtorek, 14 czerwca 2016, godz. 17:00
Warsztaty kuchni i tańców żydowskich, koncerty pieśni żydowskich, wręczenie Medali Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, a także konferencja naukowa poświęcona judaizmowi - złożą się na rozpoczynający się w sobotę 9. Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor" w Białymstoku.
więcej

Wystawa prac Tony’ego Cragga w Orońsku

PAP / pk
Piątek, 10 czerwca 2016, godz. 18:30
Wystawę prac jednego z najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy Tony’ego Cragga będzie można od soboty oglądać w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Brytyjski artysta określany jest mianem "mistrza materiału" i "współczesnego klasyka".
więcej

Premiera "Przygód Koziołka Matołka" w gdańskim Teatrze Wybrzeże

PAP / pk
Piątek, 10 czerwca 2016, godz. 16:30
"Przygody Koziołka Matołka" na podstawie opowieści komiksowej autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, wystawi w niedzielę na Scenie Malarnia Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Przedstawienie reżyseruje Michał Derlatka.
więcej

Wystawa Rafała Bujnowskiego w Zachęcie

PAP / pk
Piątek, 10 czerwca 2016, godz. 13:23
Eleganckie tonda, malarskie instalacje z widokami nieba, dokumentacja filmowa, samochody vintage oraz grafiki znalazły się na wystawie prac Rafała Bujnowskiego w Galerii Zachęta w Warszawie. Wernisaż w piątek 10 maja.
więcej

W Krakowie zainaugurowano 5. edycję Festiwalu Miłosza

PAP / pk
Czwartek, 9 czerwca 2016, godz. 15:36
W Krakowie zainaugurowano w czwartek 5. Festiwal Miłosza. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Piesek przydrożny" i poświęcona jest problematyce podróży, emigracji, ucieczki, nomadyzmu. Temat festiwalu zaczerpnięty został z tytułu tomiku poetyckiego Czesława Miłosza.
więcej

Obraz Caravaggia wystawiony na wyspie Lampedusa

PAP / pk
Piątek, 3 czerwca 2016, godz. 09:47
Obraz Caravaggia "Śpiący amor" został przewieziony na włoską wyspę Lampedusa, symbol kryzysu migracyjnego. Płótno wysłano tam z Florencji w hołdzie dla syryjskiego chłopca Aylana, którego śmierć u wybrzeży Turcji poruszyła opinię publiczną w Europie.
więcej

Po Nocy Muzeów pora na Noc Bibliotek

PAP / pk
Piątek, 3 czerwca 2016, godz. 09:07
W sobotnią noc ponad 1000 bibliotek w całej Polsce otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Noc Bibliotek to przedsięwzięcie mające promować czytelnictwo, w tym roku odbywa się pod hasłem "Wolno czytać". Dla gości przygotowano wiele atrakcji.
więcej

IPN: wystawa o historii pojednania polsko-niemieckiego

PAP / kw
Czwartek, 2 czerwca 2016, godz. 09:51
Fotografie, mapy oraz plakaty propagandowe uzupełnione komentarzem historycznym można oglądać na mobilnej wystawie "Pojednanie/Versoehnung in progress... Kościół katolicki i relacje polsko-niemieckie po 1945 r." w stołecznym Przystanku Historia IPN.
więcej

Kraków: wystawa "Więzień 774. Xawery Dunikowski w KL Auschwitz"

PAP / pk
Czwartek, 2 czerwca 2016, godz. 09:02
Rysunki Xawerego Dunikowskiego powstałe podczas uwięzienia polskiego rzeźbiarza w obozie koncentracyjnym Auschwitz i obrazy malowane kilka lat po wojnie, będące reminiscencją obozowego piekła, można od czwartku oglądać na wystawie w Fabryce Emalia Oskara Schindlera w Krakowie.
więcej

Częstochowa: festiwal filmów o "małej ojczyźnie"

PAP / kw
Czwartek, 2 czerwca 2016, godz. 07:45
Filmy o przedwojennej Częstochowie, jej dawnych mieszkańcach żydowskiego pochodzenia i urodzonej tam Kalinie Jędrusik znalazły się w programie III Festiwalu Filmów Dokumentalnych im. Braci Krzemińskich, który odbędzie się w weekend w Częstochowie.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook