Instytucje kultury przygotowały specjalne oferty na ŚDM

KAI / kw
Piątek, 8 lipca 2016, godz. 13:57
Małopolska już za kilkanaście dni gościć będzie setki tysięcy uczestników Światowych Dni Młodzieży. Z tej okazji dla mieszkańców oraz gości, którzy w tym czasie odwiedzą Kraków oraz region, małopolskie instytucje kultury przygotowały specjalną ofertę.
więcej

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej

PAP / pk
Czwartek, 7 lipca 2016, godz. 16:00
Rodzina i rodzinne czytanie to motywy przewodnie rozpoczynającego się w czwartek w uzdrowisku Rabka 3. Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej. Wydarzenie jest okazją do spotkania z wybitnymi autorami książek dla dzieci m.in. Asą Lind, Grzegorzem Kasdepke czy Kęstutisem Kaspraviciusem.
więcej

Japońska sztuka i broń na wystawie w Krośnie

PAP / kw
Czwartek, 7 lipca 2016, godz. 12:24
Militaria i sztukę japońską pochodzącą z polskich zbiorów prywatnych i muzealnych można obejrzeć na wystawie w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.
więcej

Pół wieku temu zmarł Jan Brzechwa

PAP / pk
Piątek, 1 lipca 2016, godz. 15:51
Brzechwa nie cenił swojej twórczości dla dzieci, chciał być poetą lirycznym. Przed wojną głosił kult Piłsudskiego, po wojnie prezentował skrajny koniunkturalizm wobec władz. W sobotę mija 50 lat od śmierci autora "Akademii pana Kleksa".
więcej

W lipcu festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2016

PAP / pk
Piątek, 1 lipca 2016, godz. 15:10
Ponad 100 muzyków world music z czterech kontynentów wystąpi na blisko 20 koncertach w Krakowie w ramach odbywającego się w dniach 5-9 lipca festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2016 - poinformowało PAP Krakowskie Biuro Festiwalowe.
więcej

Największe widowisko historyczne w Polsce

PAP / pk
Czwartek, 30 czerwca 2016, godz. 19:30
Ok. 300 aktorów-amatorów wystąpi w widowisku plenerowym "Orzeł i Krzyż", które w czwartek po raz pierwszy pokazane zostanie w Murowanej Goślinie (Wielkopolskie). Według twórców, będzie to największe widowisko historyczne w Polsce.
więcej

Gdynia: nowa wystawa w Muzeum Emigracji

PAP / kw
Środa, 29 czerwca 2016, godz. 10:26
Prace Althamera, Martin, Sasnala i Wodiczki prezentowane będą od środy w Muzeum Emigracji w Gdyni i jego okolicach w ramach projektu "Migracje | Kreacje".
więcej

W sobotę w Krakowie "Wianki - Święto Muzyki"

PAP / kw
Czwartek, 23 czerwca 2016, godz. 15:01
Kilka scen w Krakowie i Nowej Hucie i plejada wykonawców, m.in. Stanisława Celińska, Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło, Natalia Przybysz, Świetliki i Fisz Emade Tworzywo - to największe atrakcje tegorocznych "Wianków - Święta Muzyki" w Krakowie. Impreza odbędzie się w sobotę.
więcej

Warszawa lat 50. i 60. XX w. na fotografiach

PAP / kw
Czwartek, 23 czerwca 2016, godz. 08:19
Powojenne stołeczne osiedla i budynki m.in. Muranów, MDM, Centralny Dom Towarowy, Supersam czy Dworzec Gdański, ukazane na niezwykłych zdjęciach Zbyszka Siemaszki, można od czwartku zobaczyć na nowej plenerowej wystawie Domu Spotkań z Historią.
więcej

Łódź: 6 instalacji powstanie w przestrzeni miejskiej

PAP / kw
Środa, 22 czerwca 2016, godz. 18:17
Sześć stałych lub czasowych instalacji artystycznych stworzą na łódzkich ulicach, skwerach i nieruchomościach awangardowi artyści z Polski i zagranicy. Pierwsza z prac w ramach projektu sztuki miejskiej Uniqa Art Łódź powstanie w lipcu.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook