We Włoszech powstanie muzeum Jana Pawła I

L'Osservatore Romano
pk
Środa, 24 sierpnia 2016, godz. 15:37
Będzie to nie tylko zbiór dokumentów i przedmiotów, ale też próba umożliwienia prawdziwego spotkania z osobą i światem papieża Jana Pawła I. Taki cel stawia sobie nowe muzeum Albina Lucianiego (Musal), które zostanie zainaugurowane w piątek 26 sierpnia w Canale d'Agordo przez Sekretarza Stanu kard. Pietro Parolina.
więcej

Odkryj tykające dzieła sztuki [WIDEO]

Yellow Board / youtube.com / pk
Środa, 10 sierpnia 2016, godz. 07:00
Wnętrze każdego, nawet najprostrzego zagra może robić ogromne wrażenie. A co jeśli ich twórcom przyświecają także inne cele, niż tylko wskazywanie daty i godziny?
więcej

Rozpoczyna się XXV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej

PAP / pk
Czwartek, 4 sierpnia 2016, godz. 08:06
Konkursem recytatorskim rozpoczyna się w czwartek w Przedborzu (Łódzkie) XXV Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej. W tym roku udział w imprezie zapowiedziało ok. 250 osób m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Estonii, Mongolii.
więcej

ŚDM: nielegalna akcja dwóch młodych artystek [WIDEO]

Jana Shostak / Maria Olbrychtowicz / kw
Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, godz. 12:35
Zdaniem Marii i Jany czegoś "zabrakło" w identyfikacji wizualnej ŚDM. Zdecydowały się więc na nielegalną akcję podmiany flagi... na Rynku Głównym w Krakowie. Sami zobaczcie.
więcej

Dlaczego moje zdjęcia nie podobają się innym?

PAP - Nauka w Polsce
pk
Czwartek, 21 lipca 2016, godz. 12:55
Dlaczego jedne zdjęcia uznajemy za ładne, a inne - nie? Po odpowiedzi krytycy sięgają najchętniej do współczesnych źródeł zagranicznych, podczas gdy trafne wskazówki można znaleźć u Jana Sunderlanda (1891-1979) - zapomnianego polskiego fotografika - przekonuje Daniel Brzeszcz z Wydziału Polonistyki UW.
więcej

Wystawa o Polakach i Żydach na Światowe Dni Młodzieży

PAP / pk
Czwartek, 21 lipca 2016, godz. 10:11
"Muzeum na kółkach" podczas Światowych Dni Młodzieży zaprezentuje w Warszawie wystawę na temat współistnienia w Polsce społeczności polskiej i żydowskiej, przypominającą też historie Polaków ratujących Żydów podczas Zagłady. Ekspozycję można oglądać od czwartku.
więcej

140 lat temu zmarł Aleksander Fredro

PAP / pk
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 12:07
Aleksander Fredro był człowiekiem pełnym wewnętrznych sprzeczności: aktywny i zaangażowany w sprawy publiczne, szukał zarazem samotności i przejawiał skłonność do mizantropii. 15 lipca minie 140 lat od jego śmierci.
więcej

Gdańsk: festiwal folkowy "Dźwięki północy"

PAP / kw
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 10:39
Dziewięciu folkowych wykonawców z Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Ukrainy, USA i Polski wystąpi na rozpoczynającym się w środę w Gdańsku Festiwalu "Dźwięki Północy". To 33. edycja tej imprezy, której początki sięgają lat 70.
więcej

Poznań: festyn w Farze "Warkocz Magdaleny"

PAP / kw
Czwartek, 14 lipca 2016, godz. 07:31
Najcenniejsze przedmioty znalezione podczas wykopalisk w miejscu dawnej kolegiaty w Poznaniu pokazane będą w niedzielę na festynie farnym.
więcej

Poznań: wakacyjna wystawa w Centrum Kultury Zamek

PAP / kw
Wtorek, 12 lipca 2016, godz. 12:43
Na wspólne wakacje na balkonie zaprasza w lipcu i sierpniu poznańskie Centrum Kultury Zamek. Instytucja mieszcząca się w zabytkowym budynku z 11 balkonami organizuje w czasie wakacji balkonowe warsztaty, wystawę o balkonach a także pokazy i spektakle.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook