Rzeczpospolita Pszczelarska na portalu Teatru NN

PAP / pk
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 11:32
Przedwojenną Rzeczpospolitą Pszczelarską, czyli próbę stworzenia kompleksu gospodarczego opartego na hodowli pszczół i przetwórstwie miodu, przedstawia nowy portal Teatru NN w Lublinie. Można tam poznać tradycje pszczelarskie i prowadzić wirtualną pasiekę.
więcej

W Moskwie wyjątkowa wystawa arcydzieł z Muzeów Watykańskich

PAP / pk
Piątek, 25 listopada 2016, godz. 11:06
42 arcydzieła z Pinakoteki Watykańskiej oglądać można od piątku w Galerii Trietiakowskiej w Moskwie. Nigdy wcześniej z watykańskich zbiorów nie wysyłano na potrzeby jednej wystawy tylu dzieł takiej rangi. Bilety przez internet już wykupiono aż do stycznia.
więcej

Kalendarz Wielokulturowy o uzdrowiskach dawnej Galicji

PAP / pk
Czwartek, 24 listopada 2016, godz. 13:16
Uzdrowiska dawnej Galicji opisuje Kalendarz Wielokulturowy na 2017 r. wydany przez stowarzyszenie "Młody Mołodycz" z Mołodycza k. Jarosławia. Wydawnictwo zawiera m.in. kalendaria: gregoriańskie, juliańskie i żydowskie.
więcej

Barokowe płyty nagrobne odnaleziono w kurniku

PAP / pk
Piątek, 18 listopada 2016, godz. 16:28
Odnaleziono barokowe płyty nagrobne z kościoła w Stepnicy. Cenny zabytek służył jako podest do kurnika. Znalezisko zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
więcej

Warszawa: będzie można oglądać rękopis "Bogurodzicy"

PAP / kw
Piątek, 18 listopada 2016, godz. 12:12
Rękopis "Bogurodzicy" z połowy XV wieku - jeden z trzech najstarszych zapisów tej pieśni - będzie można oglądać w sobotę w warszawskim Pałacu Rzeczpospolitej podczas pokazu z serii "Pierwsze/Najstarsze" organizowanego przez Bibliotekę Narodową.
więcej

Łódź: oniryczne obrazy na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła

PAP / pk
Piątek, 16 września 2016, godz. 13:26
W krainę jak ze snu, malowaną światłem, przeobrazi się centrum Łodzi w trakcie tegorocznego Light.Move.Festival, który organizowany jest od 7 do 9 października. W programie m.in. mappingi, projekcje wielkoformatowe, instalacje i iluminacje.
więcej

Ruszyła X edycja akcji "Podaruj znicz na Kresy"

PAP / pk
Wtorek, 13 września 2016, godz. 10:15
Górnośląski oddział Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" rozpoczął dziesiątą edycję akcji "Podaruj znicz na Kresy". Społecznicy przez ponad miesiąc będą zbierać znicze, które 1 listopada zostaną zapalone na zapomnianych polskich grobach na Kresach Wschodnich.
więcej

Koncert, wystawa i gra miejska w rocznicę agresji ZSRR na Polskę

PAP / pk
Wtorek, 13 września 2016, godz. 08:14
Koncert, wystawę i grę miejską w 77. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 r. przygotowała Reduta Dobrego Imienia Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.
więcej

"Rzeczpospolita": Łyczaków odzyskuje blask

PAP / pk
Piątek, 2 września 2016, godz. 13:59
Na Cmentarzu Łyczakowskim wróci na swoje miejsce nagrobek Wojciecha Kętrzyńskiego, byłego dyrektora Zakładu Ossolińskich - informuje "Rzeczpospolita".
więcej

Multimedialny spektakl w 1050. rocznicę chrztu Polski

PAP / pk
Wtorek, 30 sierpnia 2016, godz. 13:04
Chrześcijańskie dzieje Polski w spektaklu laserowym i polską muzyką "Od Mieszka I do Jana Pawła II" będzie można obejrzeć we wtorkowy wieczór w klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie (Podkarpackie).
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook