"Podróż do Edo" - wystawa japońskich drzeworytów

PAP / kw
Czwartek, 23 lutego 2017, godz. 15:35
Kompletne cykle pejzażowe, arcydzieła japońskiego drzeworytu przełomu XVII i XIX wieku z kolekcji Jerzego Leskowicza znajdą się na wystawie "Podróż do Edo" w warszawskim Muzeum Narodowym. Otwarcie ekspozycji w sobotę 25 lutego.
więcej

Koncert Niepodległości, murale i wystawy uczczą 100-lecie niepodległości

PAP / pk
Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz. 09:58
Koncert Niepodległości na Stadionie Narodowym, murale i wystawy w całym kraju zaplanowano w ramach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Obchody będą realizowane w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" obecnie znajdującego się w konsultacjach społecznych.
więcej

Legiony rzymskie w Pałacu Kultury i Nauki

PAP / kw
Wtorek, 17 stycznia 2017, godz. 13:22
Repliki uzbrojenia rzymskich legionistów, ich ubrań i wyposażenia, a także makiety obozów sprzed ok. 2 tys. lat będzie można obejrzeć od środy (18 stycznia) na wystawie "Legiony nadchodzą" w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki.
więcej

Akcja "Przeczytam 52 książki w 2017 roku"

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 20:02
Od początku roku już prawie 18 tys. internautów zadeklarowało na portalu społecznościowym Facebook, że weźmie udział w akcji "Przeczytam 52 książki w roku". Organizowana od dwóch lat kampania ma promować czytelnictwo.
więcej

"Fotografia Dzikiej Przyrody" przyciąga tłumy do Galerii Bielskiej BWA

PAP / kw
Czwartek, 12 stycznia 2017, godz. 19:54
Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" cieszy się olbrzymią popularnością w Bielsku-Białej. W ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia zobaczyło ją ponad 2 tys. osób - poinformowała w środę Beata Zamlewska-Pałyga z Galerii Bielskiej BWA.
więcej

Skąd się bierze katolicki kicz?

Życie Duchowe
Katarzyna Jarkiewicz
Czwartek, 5 stycznia 2017, godz. 09:00
"Dziś większym cenzorem jest prawo autorskie niż decyzje kościelnych komisji artystycznych. Drukuje się więc wszystko to, na co jest zapotrzebowanie, i to, co generuje zysk".
więcej

XV-wieczny inkunabuł trafił do Biblioteki Narodowej

PAP / pk
Wtorek, 3 stycznia 2017, godz. 17:25
Unikatowy XV-wieczny inkunabuł "Kazania wielkopostne o pokucie" ("Sermones quadragesimales de poenitentia"), pochodzący z Biblioteki Załuskich, trafił do Biblioteki Narodowej. To trzeci inkunabuł z Biblioteki Załuskich w zbiorach Narodowej Książnicy.
więcej

Muzeum Auschwitz: podczas ŚDM padł rekord odwiedzających

KAI / kw
Wtorek, 3 stycznia 2017, godz. 11:58
Blisko 155 tys. pielgrzymów ŚDM, wśród ponad 2 mln, które odwiedziły w 2016 roku tereny byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, zobaczyło Miejsce Pamięci w Oświęcimiu.
więcej

Postaci z bajek pomogą spełniać marzenia chorych dzieci

PAP / kw
Wtorek, 6 grudnia 2016, godz. 15:15
Myszka Mickey, Minnie i pies Pluto pomogą fundacji "Mam marzenie" spełnić życzenia chorych dzieci. Postaci z bajek Disneya odwiedzą w piątek małych pacjentów w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera.
więcej

Wystawa "Ślady Pamięci" w Muzeum Więzienia Pawiak

PAP / pk
Poniedziałek, 28 listopada 2016, godz. 11:40
Fotografie z otwarcia Muzeum Więzienia Pawiak, czy fragment apelu odczytanego podczas uroczystości przez jednego z dawnych więźniów - można zobaczyć na czynnej od poniedziałku wystawie "Ślady Pamięci" kończącej obchody 50-lecia placówki.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook