Dlaczego krzyż jest znakiem chrześcijan? [WIDEO]

Piotr Kropisz SJ / youtube.com / pk
Piątek, 14 kwietnia 2017, godz. 07:00
To może się wydawać zaskakujące, ale na początku wiele symboli rywalizowało o pierwszeństwo w kulturze chrześcijańskiej. Jednak to właśnie prosty krzyż stał się symbolem Miłości. Jak to się stało?
więcej

Dlaczego obchodzimy Wielki Czwartek?

histmag.org
Sebastian Adamkiewicz / pk

Czwartek, 13 kwietnia 2017, godz. 07:00
Wielki Czwartek nie zawsze był obchodzony jako część Triduum Paschalnego. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa z tym dniem w ogóle nie wiązały się jakiekolwiek zwyczaje czy obrzędy. Skąd się wziął zwyczaj obchodzenia Wielkiego Czwartku?
więcej

Kielce: rozpoczyna się 17. Festiwal Tańca

PAP / kw
Piątek, 7 kwietnia 2017, godz. 10:24
Spektakle "Pasja" i "Alicja w Krainie Czarów" Kieleckiego Teatru Tańca, przedstawienia grup teatralnych z różnych stron Polski oraz konkurs teatrów i międzynarodowe warsztaty tańca jazzowego, złożą się na rozpoczynający się w piątek w Kielcach 17. Festiwal Tańca.
więcej

Tak rozwijał się Kraków od 1941 roku [WYSTAWA]

PAP / kw
Czwartek, 6 kwietnia 2017, godz. 12:26
Ok. 100 obiektów, głównie fotografii, znalazło się na otwartej w czwartek, nowej wystawie muzeum Dzieje Nowej Huty. To kolejna ekspozycja z cyklu "Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty". Tym razem organizatorzy skupili się na Czyżynach.
więcej

Hotel Cracovia: wystawa o dizajnie PRL

PAP / kw
Poniedziałek, 27 marca 2017, godz. 13:31
Trzy pokazy sztuki i dizajnu z czasów PRL będą pierwszym wydarzeniem organizowanym podczas majowej Nocy Muzeów w Krakowie w budynku dawnego hotelu Cracovia. Gospodarzem obiektu od końca grudnia zeszłego roku jest Muzeum Narodowe.
więcej

Gdańsk: otwarcie Muzeum II Wojny Światowej

PAP / kw
Środa, 22 marca 2017, godz. 07:41
Po trwającej 4,5 roku budowie, w czwartek otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zlokalizowana pod ziemią wystawa główna placówki opowiada o genezie, skutkach i przebiegu konfliktu oraz jego wpływie na losy zwykłych ludzi.
więcej

Paryż: wielka wystawa w stulecie śmierci Rodina

PAP / kw
Poniedziałek, 20 marca 2017, godz. 14:32
W paryskim Grand Palais, gdzie mieszczą się francuskie Galerie Narodowe, otwarto ekspozycję "Rodin, Wystawa Stulecia". Jest to jedno z najważniejszych wśród wielu wydarzeń mających uczcić rocznicę śmierci jednego z największych francuskich rzeźbiarzy.
więcej

Obrazy z kredek, które pokochali internauci

Christian Faur / instagram.com / youtube.com / pk
Niedziela, 5 marca 2017, godz. 08:00
Zobacz niesamowite dzieła sztuki. Chociaż z bliska wyglądają jak sterty kolorowych kredek, z pewnej odległości można docenić kunszt i talent tworzącego je artysty.
więcej

Bochnia: podziemna Droga Krzyżowa w kopalni soli

PAP / kw
Piątek, 3 marca 2017, godz. 11:23
Górnicy z kopalni soli w Bochni modlili się w piątek rano podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po raz pierwszy zorganizowanej w bocheńskiej kopalni. W piątek po południu i w niedzielę na Drodze Krzyżowej pod ziemią modlić się będą mieszkańcy Bochni i turyści.
więcej

Pisz: wystawa zabytkowych szat liturgicznych

PAP / kw
Poniedziałek, 27 lutego 2017, godz. 11:05
Zabytkowe szaty liturgiczne z kościołów diecezji ełckiej można oglądać od poniedziałku w muzeum w Piszu (Warmińsko-mazurskie). Prezentowane są m.in. ornaty i dalmatyki uszyte z pasów kontuszowych, które były częścią stroju narodowego i symbolem dawnej Rzeczypospolitej.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook