Dwa dni muzyki na pomoc Afryce Wschodniej

Dwa brytyjskie zespoły punkrockowe, 999 i The Lurkers, wystąpią podczas pierwszej edycji charytatywnej imprezy HRPP Festival, która rozpocznie się w piątek w Toruniu. Dochód z koncertów i towarzyszących imprez wspomoże działania PAH na terenie Somalii.

 

Polska Akcja Humanitarna jest zaangażowana w niesienie pomocy mieszkańcom Somalii w Afryce Wschodniej. Z danych PAH wynika, że najtrudniejsza sytuacja jest obecnie stanie Puntland, gdzie, jak szacują pracownicy organizacji charytatywnych, na cztery miliony mieszkańców przypada zaledwie 45 studni z wodą nadającą się do spożycia.

 

PAH jest zaangażowana w projekt budowy 50 nowych studni głębinowych na tym terenie. Tylko stworzenie nowych źródeł wody pozwoli na utrzymanie rolnictwa i hodowli zwierząt.

 

HRPP Festival ma być okazją nie tylko do zebrania pieniędzy na przedsięwzięcia pomagające mieszkańcom Afryki, ale także przybliżyć Europejczykom trudną sytuację tamtejszej ludności. Inauguracją imprezy będzie w piątek akustyczny koncert Pawła Gumoli (lidera zespołu Moskwa) w duecie z Kamilem Rogińskim (R.U.T.A.), których wspierać będzie toruński gitarzysta, Łukasz Fijałkowski.

 

Gwiazdą wieczoru będzie Arturo Bassicks, znany z występów w punkowych grupach 999 i The Lurkers. Tym razem zaprezentuje jednak solowo repertuar country - "Johnny Cash made in U.K".

 

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii Ani Wojciulewicz, będących relacją z próby i koncertu zespołu Moskwa na tegorocznym festiwalu w Jarocinie.

 

W sobotę gwiazdami będą dwie brytyjskie grupy sceny punk: 999 oraz The Lurkers. Niespodzianką jest zapowiedź występu w składzie 999 pierwszego perkusisty zespołu The Clash - Pablo LaBritaina.

 

Koncert Brytyjczyków poprzedzą polskie zespoły Aberdeen, Rejestracja, DDT oraz Moskwa. W sobotę, w przerwach między koncertami, wyświetlane będą reporterskie fotografie z Afryki Wschodniej. Czynne będzie także stoisko informacyjne PAH.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook