Jedna z oryginalnych figurek z Lourdes znajduje się... w Krakowie

(fot. shutterstock.com)

Jedna z oryginalnych figurek z Lourdes znajduje się w Krakowie. Tylko 5 minut piechotą od Galerii Krakowskiej. 

 

Św. Bernadettcie Soubirous Maryja ukazywała się osiemnaście razy w Grocie Massabielskiej we Francji.

 

W 1864 pochodzący z Lyonu rzeźbiarz Joseph-Hugues Fabisch (pol. Józef Hugo Fabiś), opierając się na wskazówkach Bernadetty Soubirous, podjął się wykucia figury Matki Bożej. Jedna z pierwszych trafiła do Polski - znajduje się w Krakowie w Kościele Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.


"Figurę przywiózł do Polski francuski misjonarz ks. Piotr Soubieille, który przybył do Krakowa w 1866 roku jako organizator i przełożony odradzającej się Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji. Miłość do nowej ojczyzny i gorliwość apostolską oparł na fundamencie nabożeństwa do Niepokalanej z Lourdes. Dodatkowym motywem szerzenia tego nabożeństwa było jego cudowne uzdrowienie po ciężkim wypadku" - czytamy na stronie kościoła znajdującego się przy ulicy św. Filipa w Krakowie.

 

 

A jak byście zareagowali na wiadomość, że pierwsza oryginalna figurka Maryi z Groty w Lourdes znajduje się w......

Opublikowany przez Lech Dorobczyński na 19 czerwca 2017

 

 


Księża misjonarze twierdzą, że figurka została wyrzeźbiona jeszcze za życia św. Bernadetty Soubirous, jako jedna z pierwszych.

 

W kaplicy na ścianach wiszą liczne wota, świadczące o nadzwyczajnych łaskach, które wierni otrzymują za wstawiennictwem Maryi w tym miejscu. W każdą środę zakonnicy odprawiają mszę dziękczynną za rozliczne łaski otrzymane za pośrednictwem Niepokalanej.


Objawienia miały miejsce w Grocie Massabielskiej niedaleko Lourdes. "Piękna pani" objawiała się 18 razy wiejskiej dziewczynie -  Bernadettcie Soubirous - w 1858 roku, pomiędzy lutym a lipcem.

 

Główne przesłanie objawienia dotyczyło Niepokalanego Poczęcia Maryi. Objawienia zostały uznane przez Kościół Katolicki za autentyczne w 1862.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook