ROBIMY RABAN? - czyli młodzi w Kościele

We wtorek, 22 listopada, na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja, podczas której wspomnienie Światowych Dni Młodzieży będzie punktem wyjścia do debaty  na temat młodych w Kościele i miejsca Kościoła w życiu młodego pokolenia. Konferencję organizują Catholic Voices Polska oraz ASK Soli Deo 

 
Na 100 dni od zakończenia ŚDM organizatorzy konferencji proponują, by, w oparciu o doświadczenie tamtych wydarzeń, zastanowić się nad pytaniami, jakie stawiają dziś sobie młodzi katolicy: Jaki właściwie jest Kościół młodych? Czy możliwe jest, by na co dzień był tak entuzjastyczny i otwarty jak podczas ŚDM? Do czego zachęca, a co może w nim drażnić? Czy naprawdę Kościół od 2 tysięcy lat jest w nieustannym kryzysie? 
 
To pierwsza tego typu konferencja na Uniwersytecie Warszawskim. Ogromne wydarzenie, jakim były Światowe Dni Młodzieży, ukazało inną twarz Kościoła w Polsce; na pewno inną od tej stereotypowej, istniejącej w świadomości wielu Polaków. Często mamy obraz Kościoła zaściankowego, zacofanego - w symbolicznym moherze. Chcemy podczas debaty zastanowić się, co tak naprawdę wydarzyło się w tamtych lipcowych dniach; chcemy porozmawiać o drzemiącym w młodych potencjale oraz o tym, czy ich głos jest w Kościele wystarczająco słyszalny  - mówi Mateusz Godek, jeden z organizatorów konferencji.
 
W debacie wezmą udział ks. Jakub Bartczak - duszpasterz i raper, Radosław Pazura - aktor, Katarzyna Olubińska - dziennikarka Dzień dobry TVN, Piotr Żyłka - redaktor naczelny Deon.pl. Paneliści reprezentują rozmaite zawody i stany, dlatego różnorodność ich doświadczeń z pewnością pozytywnie wpłynie na atrakcyjność dyskusji. Intencją organizatorów  jest, aby ciekawa debata stała się inspiracją dla przybyłych studentów do poszukiwania i odnajdywania odpowiedzi na pytania o ich zaangażowanie w życie Kościoła. 
 
Konferencja odbędzie się 22 listopada 2016 r. o godz. 19.30 w auli Starego BUWu (Krakowskie Przedmieście 26/28). Więcej informacji na stronie: facebook.com/CatholicVoicesPolska 
 
Wstęp wolny.
 

 
Informacja o organizatorach:
Catholic Voices Polska to organizacja zrzeszająca świeckich katolików, którzy szkolą się w zakresie występowania w mediach i wypowiadania się w sprawach związanych z Kościołem. CV ma swoje odziały w kilkunastu krajach na świecie.
 
ASK Soli Deo to warszawska organizacja studencka, która poprzez konferencje, warsztaty i inne spotkania zajmuje się promowaniem wartości katolickich w środowisku akademickim. 
 
Wspomóż Nas
Tagi: śdm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook