Aborcja nigdy nie jest OK, ale…

Edyta Drozdowska / Piotr Żyłka
Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:14
Mówienie "Aborcja jest OK" to spłycanie problemu. Próbujemy zrozumieć, dlaczego w "katolickim kraju" tak wielu ludzi w dużym stopniu nie zgadza się z kościelnym punktem spojrzenia na sprawę.
więcej

Opowieść ocalonej

Bartłomiej Sury
Bartłomiej Sury

Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:13
"To był wybór trudny, ale zarazem oczywisty. W projekcie przyszłości nie było miejsca na sytuację, w której się znalazłam" - poruszająca historia kobiety, która przerwała ciążę.
więcej

Dokonuję eutanazji na swojej mamie. Czuję się podle

Edyta Drozdowska
Edyta Drozdowska

Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:12
Przetrąciłem jej kręgosłup, wcześniej był złamany i cementowany. Chodziła, a teraz nie może siedzieć. Uszkodziłem ją, przenosząc z toalety, bo zobojętniała i straciła świadomość. Ma Alzheimera.
więcej

Wychowujemy syna z zespołem Downa. Nie chcieliśmy nawet słyszeć o aborcji

Łukasz Głowacki / Piotr Kosiarski / Michał Lewandowski
Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:11
Kiedy wracałem ze szpitala, po prostu krzyczałem na Boga. Najpierw trzy poronienia, a teraz informacja o niepełnosprawności dziecka - mówi Łukasz Głowacki.
więcej

Dlaczego krwawe banery nie są pro-life?

Karol Wilczyński
Karol Wilczyński

Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:10
Na miesiąc zostaje jej 200 złotych. Porzucona przez rodzinę, właśnie wyszła z kryzysu bezdomności. Za 6 miesięcy ma urodzić. "Chroń życie od poczęcia" - czy to hasło przekona Julię, by porzucić myśli o aborcji?
więcej

Aborcja nie jest OK. Życie jest OK

Maja Moller
Maja Moller

Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:09
Aborcja jest. Jest przeprowadzana nielegalnie. Jest bardziej powszechna niż chcemy myśleć. Jest faktem. O aborcji trzeba mówić. Ale aborcja nie jest ok i myślę, że większość Polek to wie.
więcej

Udręka i wyzysk sióstr w Kościele [REPORTAŻ]

L'Osservatore Romano
Marie-Lucille Kubacki
Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:08
"Siostry, które do mnie przychodzą, są udręczone, ale nie są w stanie o tym mówić. (...) Niekiedy za sytuację odpowiedzialna jest też przełożona, która nie tylko nie podaje w wątpliwość systemu, ale go umacnia i w nim uczestniczy, akceptując układy upokarzające siostry" - mówią siostry w poruszającym reportażu.
więcej

Rabin Abraham Skórka o Franciszku, żydach i Kościele [WYWIAD]

Abraham Skórka / Michał Lewandowski
Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:01
"Myślę, że żydzi i chrześcijanie mają wspólną płaszczyznę do rozmów. Mimo różnic, jakie nas dzielą" - mówi rabin Skórka, bliski przyjaciel papieża Franciszka.
więcej

Ciało choruje razem z duszą. Czym są zaburzenia psychosomatyczne?

Aneta Cieśla
Wtorek, 20 marca 2018, godz. 09:00
Przewlekłe napięcia w szyi i kręgosłupie, migreny, rozstroje żołądka, duszności - to tylko przykłady. Kiedy w naszym życiu dzieje się coś, co sprawia, że uczucia spychamy w otchłań nieświadomości, do głosu dochodzi ciało. Nie da się oddzielić zdrowia fizycznego od psychicznego.
więcej

 

 

CZYTAJ ARTYKUŁY Z NUMERU (3/2018) "Aborcja nigdy nie jest OK, ale…"