30 lat minęło a ja wciąż sam / sama [DYSKUSJA]

(fot. Siddharth Bhogra / Unsplash)

Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad nowym numerem Czytaj Dalej i wiedzieliśmy już, że to będzie rozmowa o singlach, usiedliśmy w redakcji, zrobiliśmy kolegium, na którym okazało się, że ten temat budzi wiele emocji.

 
Mamy różne zdania, zupełnie inaczej definiujemy to, kim jest singiel, mamy w końcu różne doświadczenia. Zaczęliśmy się spierać, trochę nawet kłócić. To była otwarta, szczera dyskusja, pokazującą, że w ramach Kościoła, a nawet w ramach jednej redakcji, zdania mogą być mocno podzielone.
 
Rozmawiamy o tym, kim jest singiel, czy ktoś z nas w ogóle widział w swoim życiu singla z wyboru, o tym jak do singli podchodzi Kościół (kiedy robi to dobrze, a kiedy zawala) i o relacji między byciem singlem a odkrywaniem powołania.
 

 

W dyskusji biorą udział redaktorki i redaktorzy (Anna Jędrusiak, Julia Płaneta, Alicja Straszecka, Karol Kleczka, Bartłomiej Sury, Michał Lewandowski, Szymon Żyśko, Piotr Kosiarski, Jacek Siepsiak SJ i Piotr Żyłka) związani z portalem DEON.pl, kwartalnikiem Życie Duchowe i wydawnictwem WAM.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

hefajstos87 10:14:30 | 2018-07-29
Święta Aniela Salawa była singlem z wyboru. Mówiła, że gdyby miała męża i dzieci albo była zakonnicą to nie mogłaby pomagać ludziom w taki sposób w  jaki to robiła. Dla mnie pojęcie singiel i kawaler to to samo choć w różnych dziesięcioleciach jest postrzegane trochę inaczej tak samo jak moda, która odchodzi i wraca. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Marek Pawłowski 20:05:19 | 2018-07-26
Myślę, że tutaj warto wspomnieć słowa Jezusa, że niektórzy są niezdolni do małżeństwa bo tacy się urodzili, inni bo ich takimi uczynili ludzie i bezżenni dla Królestwa.

Od siebie dodam, że ogólnie coś cieńko z relacjami międzyludzkimi. Mężczyźni atakują kobiety (ruch MGTOW), kobiety narzekają na meżczyzn, że tacy czy inacy. Myślę, że bez rozmowy w cztery oczy nic tu nie będzie.

Oceń 4 1 odpowiedz