Kalendarz

Rekolekcje adwentowe Vera Icon "Świadectwo"

Data rozpoczęcia: Piątek, 14 Grudnia 2018 godz. 15:30
Data zakończenia: Niedziela, 16 Grudnia 2018 godz. 15:00
Miejscowość: Zaborówiec
Organizator: Vera Icon Wspólnota Twórców Chrześcijańskich
Kontakt: 517788269
Udział: Płatny
Koszt udziału: 160-190zł
Zapraszamy profesjonalistów w swoich dziedzinach sztuki i dizajnu tworzących zgodnie z duchem katolickim (niekoniecznie tylko w tematyce sakralnej/religijnej) oraz organizatorów i animatorów kultury na adwentowe rekolekcje Vera Icon.
Tym razem spotkamy się w Zaborówcu na weekend 14 -16 grudnia 2018r.
Tematem przewodnim konferencji, wykładów i warsztatów będzie “Świadectwo”. Wg Janowego Objawienia na sądzie Bożym zwyciężamy oskarżyciela „dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa” (Ap 12, 11). Krew Baranka, którą zostaliśmy naznaczeni i w której oczyszczone zostają i wybielone nasze szaty (Ap 7, 14), nie może pozostać w nas niema, lecz domaga się naszej publicznej odpowiedzi. Dla chrześcijanina ta konieczność przyświadczenia Prawdzie ma wymiar ostateczny. Wszystko prowadzi nas wręcz do tego celu: dać świadectwo. Powołaniem artysty staje się więc – vera icon. Obraz taki jest zawsze świadectwem – nawet jeśli nie wyrażonym wprost – osobistego życia artysty. Jakkolwiek oczywiste wydaje się, że nie ma wspanialszego i bardziej przekonującego dowodu na prawdziwość głoszonego orędzia chrześcijan jak życie świętych, to tym bardziej może nas dziwić ranga, jaką papież Benedykt XVI nadaje sztuce, stawiając ją w jednym rzędzie z tymi, którzy stali się arcydziełami Bożej łaski. Pisze on: „Nieraz już mówiłem, że w moim przekonaniu prawdziwą apologią chrześcijaństwa, dowodem jego prawdziwości – niezależnie od wszystkiego, co negatywne – są z jednej strony święci, a z drugiej piękno, które zrodziło się z wiary”. Od razu widać, o jakiego rodzaju sztukę chodzi papieżowi. Bez wchodzenia w meandry estetyki teologicznej Ratzingera dość powiedzieć, że tutaj to wciąż piękno – a nie brzydota – jest znamieniem prawdy.
Mówcy tych rekolekcji to o. Tomasz Biłka OP, artysta i poeta oraz zaproszeni goście.

Codziennie przewidziany jest czas na osobistą modlitwę, adorację, Mszę św. i integrację oraz dla wzajemnej inspiracji i radości, odbywa się pokaz prac połączony ze świadectwem artysty/dizajnera.
(Dokładny plan rekolekcji będzie dostępny wkrótce).

Koszt uczestnictwa:
160zł pokój wieloosobowy(6-,5-,4-os.) z łazienką na korytarzu
190zł pokój 2- i 1-osobowy z łazienką
0zł dzieci do lat 3
80zł dzieci 4-10 lat
zapisy: https://deomeo.pl/rekolekcje-adwentowe-vera-icon-swiadectwo/

Rekolekcje to doskonała okazja do poznania oraz spotkania całej wspólnoty, gdyż na co dzień znamy się i działamy w mniejszych grupach w poszczególnych miastach Polski – Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu.

Rekolekcje mają charakter ciągły, dlatego konieczna jest obecność podczas całego weekendu.
Tym razem dojazd jest prosty – nawet publicznymi środkami transportu. (Najłatwiej dostać się do Leszna i jechać PKS-em do Zaborówca + 5 min spaceru do ośrodka) wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook