Kalendarz

Sesja weekendowa. \"Przekonywał ich o Jezusie (Dz 28, 23). Jak Bóg przekonuje i jak człowiek przekonuje Boga?\"

Data rozpoczęcia: Piątek, 14 Grudnia 2018 godz. 17:00
Data zakończenia: Niedziela, 16 Grudnia 2018 godz. 11:30
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Organizator: Dom Rekolekcyjny Ojców Jezuitów. Sesję Prowadzi: ks. bp Roman Pindel
Kontakt: zgłoszenia na sesję przyjmowane są drogą mailową na stronie www.czechowice.jezuici.pl lub telefonicznie: 797 907 707; 32/214 45 60
Udział: Płatny
Koszt udziału: pokój 2 os-180 zł; 1 os - 240 zł

Ostatnie spotkanie św. Pawła z rzymskimi Żydami Dzieje Apostolskie
podsumowują słowami: \"Od rana aż do wieczora przekonywał ich o Jezusie na podstawie Prawa Mojżeszowego i Proroków. Jedni dali się przekonać o tym, co mówił, drudzy nie wierzyli\"(Dz 28, 23b-24). Ważnym elementem relacji człowieka z Bogiem jest dialog. Człowiek poznaje Słowo Boże i daje się mu przekonać, a po przyjęciu odpowiada własnym słowem i życiem według Słowa. Celem sesji jest poznanie dróg przekonywania człowieka poprzez Słowo natchnione, ale także biblijnych przykładów przekonywania Boga przez człowieka.
W czasie konferencji, lektury Pisma Świętego, modlitwy szukać będziemy tego, jakie przekonywanie trafia do mnie, w zależności od dyspozycji serca, dziejów mojego życia, kultury i środowiska, w którym żyję. Owocem sesji winno być osobiste odkrycie tego, jak Bóg przekonuje mnie do siebie, jak mnie pociąga i zaprasza do pogłębienia naszej relacji. To może pomóc w bardziej owocnym słuchaniu słowa Bożego i przyjmowaniu z wiarą Bożego przemawiania w lekturze Biblii, modlitwie, medytacji. Biblijne teksty natchnione przez Ducha Świętego staną się zachętą do dania takiej odpowiedzi Bogu, która umacnia i pogłębia najważniejsze relacje w naszym życiu.

wstecz

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook