Nie masz czasu na dietę? Dr Ewa Dąbrowska zna rozwiązanie specjalnie dla ciebie

(fot. shutterstock.com)

Jeśli brakuje ci czasu na zaplanowanie i ułożenie zdrowej diety, a komponowanie posiłków i liczenie kalorii jest dla Ciebie zbyt skomplikowane, to chyba mamy coś, co rozwiąże twoje problemy.

 

Dr Ewa Dąbrowska mówi, że choroba to brak równowagi w organizmie. Beata Anna Dąbrowska podkreśla, że nawet nieduże zmiany w stylu życia mogą przynieść duże korzyści! Dlatego warto wybierać proste rozwiązania, obserwować naturę, i nie stawiać sobie wymagań, które wydają się niemożliwe do zrealizowania. Paulina Borkowska zaznacza natomiast, że jeśli utrzymanie prawidłowej wagi przychodzi Ci z trudem, trzeba poszukać przyczyny. Bo zdrowy organizm nie ma problemów z wagą. 

 

Specjalnie dla ciebie publikujemy fragment Planera Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej ® Program na 6 tygodni, który jest sprawdzonym sposobem na trwałą zmianę twojego sposobu odżywiania.

 

Holistyczne podejście do zdrowia

 

Punktem wyjścia w pracy zarówno dr Ewy Dąbrowskiej, jak i naszej jest szeroko rozumiany holizm. Termin ten wywodzi się z greki (gr. holos) i oznacza całość. W praktyce jest to podejście, w którym człowiek traktowany jest jak istota niepodzielna, złożona z ciała i wszystkich jego układów, z umysłu i duszy. W holistycznym podejściu uwzględnia się również sieć wzajemnych powiązań między nami, a wszystkim, co nas otacza.

 

Takie spojrzenie sprawia, że łatwiej jest nam zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego określone czynniki wpływają na rozwój wielu nieprawidłowości czy chorób, z którymi przyszło nam się zmierzyć w XXI wieku. Dzięki podejściu całościowemu możemy stworzyć komplementarną terapię dla całego organizmu, a nie tylko jednego chorującego narządu, odszukać i usunąć przyczyny schorzeń, a nie maskować objawy. Podejście holistyczne pozwala usprawnić  cały system, dzięki czemu organizm funkcjonuje lepiej i efektywniej na każdej płaszczyźnie. 

 

 

Za każdym objawem stoi przyczyna. jeśli jej nie szukamy narażamy się na powstanie efektu góry lodowej: dostrzegamy tylko elementy widoczne gołym okiem, a nie zdajemy sobie sprawy z bardzo poważnych nieprawidłowości, które - ignorowane przez lata - doprowadzają do rozwoju choroby. Tym, czego musimy się na nowo nauczyć, jest słuchanie swojego ciała i właściwe odczytywanie sygnałów, które nam ono wysyła, po to aby z nim współpracować, a nie tylko od niego wymagać kolejnej redukcji kilogramów, czy większej sprawności. Tędy wiedzie droga do trwałego rozwiązania wielu dietozależnych problemów. 

 

Bo jesteś tym, co jesz, a dokładniej tym, co strawisz i wchłoniesz - zaznacza Paulina Borkowska.

 

Znasz 5 filarów zdrowia?

 

Chcąc wprowadzić holizm do codziennego życia trzeba w pierwszej kolejności zapoznać się z tymi elementami, które są kluczowe dla naszego zdrowia i fundamentem naszej dietoterapii. To pięć filarów zdrowia: stan odżywiania, sprawnie działający układ jelitowy, równowaga hormonalna, obecność zdrowych tłuszczów w diecie oraz efektywny metabolizm. 

 

Tutaj >> znajdziecie Planer, który pomoże wam ułożyć dietę na 6-tygodni, dostarczy ważnych wskazówek i podpowie całkiem nowe przepisy.

 

Co dokładniej znajduje się w planerze?

 

  • 6-tygodniowy plan diety: 4 dni przygotowania, 10 dni diety warzywno-owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji
  • ponad 30 nowych przepisów
  • praktyczne porady i ilustracje
  • tabele - miary postępów
  • miejsce na notatki

 

Od dzisiaj nie masz wymówki...

 

Zobacz też: Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej® i co dalej? 5 rad, które zmienią twój styl życia na zdrowy [ROZMOWA] >>

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Noe.D 13:42:58 | 2019-02-15
od samego czytania chce mi się jeść.... Mam za sobą dwa razy rekolekcje z postem Daniela. Przeżyć to sztuka, ale kontynuować ten styl życia to już mistrzostwo świata... ps.Nie jestem mistrzem... :(

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook