Dzieci z ADHD i ich rodzice - droga przez mękę

slo / Bernd Mumbach
Wtorek, 26 stycznia 2010, godz. 14:43
Relacja pomiędzy rodzicami a dzieckiem - wskutek wymagań otoczenia - bywa tak obciążona, że rodzice zgadzają się na wszystko, co daje szansę na wyleczenie, poprawę lub tylko złagodzenie schorzenia.
więcej

W rytmie dziecka

Jirina Prekop / slo
Wtorek, 26 stycznia 2010, godz. 09:51
Dzięki regularnie powtarzającemu się, rytmicznemu używaniu pewnych przedmiotów, rodzice dają dziecku poczucie pewności, a ponieważ robią to z miłością, pewni siebie i w sposób bardzo jednoznaczny dają im poczucie bezpieczeństwa i bliskości.
więcej

Między realem a wirtualem

Krzysztof Biel / slo
Wtorek, 19 stycznia 2010, godz. 14:17
W internetowym świecie wszystko jest prostsze, ludzie wydają się inni: lepsi, bardziej wyrozumiali. Wirtualna rzeczywistość jest dla młodego człowieka odskocznią, zalążkiem raju. Wszystko jest w niej możliwe, bo i wirtual nie stawia takich wymagań jak świat realny.
więcej

Wpływ dzieciństwa na obraz Boga

slo / Stanisław Morgalla SJ / Życie Duchowe
Piątek, 25 grudnia 2009, godz. 06:12
"Róziu , zrób «Amen»!" - ciepłym głosem zachęca córeczkę Janek, aktywny członek wspólnoty neokatechumenalnej. Dziewczynka z radością składa rączki w charakterystycznym geście. Czy jest to pierwsza modlitwa, czy tylko zabawa w modlitwę?
więcej

Wolni przed ekranem

Posłaniec
Jacek Siepsiak SJ / Posłaniec / slo
Czwartek, 10 grudnia 2009, godz. 07:53
Chronić młodzież przed mediami to tak, jakby chronić babcie przed Ojcem Rydzykiem. To jeszcze wzmocniłoby ich wiarę w niego.
więcej

Złość u dzieci - jak się nie dać?

Dieter Krowatschek / apio
Sobota, 5 grudnia 2009, godz. 10:55
Twoje dziecko wpada w szał: tupie nogami, krzyczy, kopie w meble, rzuca się na dywan i wali głową w ścianę, w miejscu publicznym też. Co z tym zrobić? Jak sobie poradzić z wybuchami złości u dziecka?
więcej

Dziecko w obliczu rozwodu

Wolfgang Jaede / slo
Piątek, 16 października 2009, godz. 12:27
Gwałtowne konflikty i kłótnie między rodzicami są, szczególnie dla młodszych dzieci, jednym z największych obciążeń psychicznych. Co mogą zrobić rodzice, żeby pomóc dziecku w uporaniu się z problemem rozwodu?
więcej

„Czy satysfakcjonuje panią wynagrodzenie za pracę?"

Małgorzata Witek
Środa, 14 października 2009, godz. 11:43
Takie pytanie usłyszałam od jednego z rodziców moich uczniów, zwanych potocznie „moimi dziećmi”, na pierwszej wywiadówce. Młodemu, należy dodać niedoświadczonemu, nauczycielowi przebiega w takiej chwili przez umysł impuls, budzący całe tabuny pytań kolejnych.
więcej

Kara adekwatna do wieku dziecka

slo / Hermann Liebenow
Środa, 16 września 2009, godz. 15:18
Nagroda i kara w określonym wieku powinny motywować do wysiłku. Chodzi tu nie tyle o naprawienie tego przykrego wypadku, ile o poprawę zachowania.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?