Kobieta może "przekazać" raka dziecku

dziennik.com / slo
Środa, 14 października 2009, godz. 07:22
Komórki rakowe mogą przenosić się z ciała ciężarnej kobiety do organizmu nienarodzonego dziecka - dowiedli amerykańscy naukowcy. Tym samym rozwiązali medyczną zagadkę, która trapiła lekarzy na całym świecie od stu lat.
więcej

WHO: Depresja to cicha epidemia

PAP - Nauka w Polsce / slo
Środa, 30 września 2009, godz. 10:46
Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Podczas pierwszego Globalnego Szczytu ws. Zdrowia Psychicznego, który rozpoczął się 2 września w Atenach eksperci podkreślali potrzebę zapewnienia chorym odpowiedniej opieki i dostępu do terapii - informuje serwis BBC.
więcej

Jezus o podatkach

Michał Wojciechowski
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 15:02
Jezus wielokrotnie okazywał przychylność celnikom i poborcom podatkowym. Nie byłoby to możliwe, gdyby potępiał państwo i podatki.
więcej

Amuzja, czyli zaburzenie percepcji muzyki

PAP
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 09:45
Zaburzenie percepcji muzyki, zwane amuzją, jest dosyć powszechne, ale wciąż mało znane. Amuzja objawiać się może utratą umiejętności gry na instrumencie, nierozpoznawaniem słyszanych wielokrotnie utworów lub odbieraniem muzyki jako hałasu. Na zaburzenie to cierpiał m.in. wielki kompozytor Maurice Ravel.
więcej

Nauka kontra medycyna niekonwencjonalna

forum / m.gajewski.sj
Środa, 23 września 2009, godz. 10:13
Medycyna niekonwencjonalna nazywana jest często paramedycyną, medycyną alternatywną, komplementarną, naturalną, holistyczną. Według niektórych nadużyciem jest już sam termin "medycyna" w odniesieniu do praktyk uzdrowicielskich...
więcej

Nogi bez pajączków

dziennik.com
Wtorek, 22 września 2009, godz. 14:32
Drobne żylaki zwane pajączkami naczyniowymi spędzają sen z powiek niejednej z nas. Występują głównie na nogach i czasem na twarzy, częściej u kobiet niż mężczyzn. Dolegliwość ta jest powszechna i specjaliści przewidują, że niedługo dotknie 75% populacji.
więcej

Kara adekwatna do wieku dziecka

slo / Hermann Liebenow
Środa, 16 września 2009, godz. 15:18
Nagroda i kara w określonym wieku powinny motywować do wysiłku. Chodzi tu nie tyle o naprawienie tego przykrego wypadku, ile o poprawę zachowania.
więcej

Tłuszczyk na udach chroni przed chorobami serca

dziennik.com
Środa, 16 września 2009, godz. 10:57
Osoby, które posiadają szczupłe uda, mogą być bardziej narażone na choroby serca – wynika z najnowszych badań naukowych.
więcej

ADHD – czym się objawia?

Sabine Bernau
Środa, 9 września 2009, godz. 16:08
Nie potrafi usiedzieć spokojnie w miejscu, kręci się, kiwa na krześle, bębni palcami po stole, nie słucha tego, co się do niego mówi, irytuje się, zadaje nerwowe pytania w środku wypowiedzi - czy to ADHD?
więcej

Bioniczne zęby - rewolucja w stomatologii

PAP / slo
Wtorek, 8 września 2009, godz. 15:27
Japońscy naukowcy wyhodowali u myszy bioniczne zęby, które staną się rewolucją w stomatologii. Ich odkrycie oznacza , że być może w przyszłości nasze stałe zęby nie będą ostatnimi.
więcej

Cukier puder na potencję

slo / "Dziennik" / PAP
Wtorek, 8 września 2009, godz. 13:34
Światowa Organizacja zdrowia podaje: Polacy co roku wydają na fałszywe leki około 100 mln zł.
więcej

Aspiryna hamuje rozwój raka

dziennik.com
Poniedziałek, 7 września 2009, godz. 14:45
Aspiryna może być zbawienna, nawet gdy zaczyna się ją zażywać już po wykryciu raka jelita grubego lub odbytu. Ci, którzy zaczynają zażywać lek w pierwszych stadiach raka, o 50 procent hamują jego rozwój.
więcej

Cukier szkodzi sercu

Nowy Dziennik
Anna Słabisz / slo
Poniedziałek, 7 września 2009, godz. 11:06
Naukowcy ostrzegają - nadmiar cukru szkodzi sercu i układowi krążenia. Cukier dodawany do jedzenia zwiększa ryzyko wystąpienia otyłości, podwyższa ciśnienie krwi, co prowadzi do ryzyka wystąpienia zawału serca.
więcej

Starość to radość

PAP / slo
Piątek, 4 września 2009, godz. 14:50
Wraz z upływem lat stajemy się szczęśliwsi i weselsi - przekonują amerykańscy naukowcy, podając w wątpliwość często powtarzane stwierdzenie "starość nie radość".
więcej

Depresja w podeszłym wieku

B. Neumann, D.Dietrich
Sobota, 29 sierpnia 2009, godz. 14:41
Na początek dobra wiadomość: ciężka depresja w przedziale wiekowym powyżej 65 lat nie występuje częściej niż w młodszych grupach wiekowych. Jednak objawy należy traktować poważnie. Depresja uwarunkowana wiekiem współistnieje bowiem z wieloma chorobami somatycznymi i demencją.
więcej

Marihuana i seks

slo / PAP
Środa, 26 sierpnia 2009, godz. 10:41
Mężczyźni palący marihuanę mają problemy z osiągnięciem orgazmu i częściej dochodzi u nich do przedwczesnego wytrysku, u kobiet natomiast zwiększa się aktywność seksualna i skłonność do zmiany partnerów.
więcej

Sposób na komary

dziennik.com AS, (R)
Wtorek, 25 sierpnia 2009, godz. 16:01
Lista naturalnych sposobów na odstraszenie komarów jest długa. Niektórzy uciekają się do przeróżnych zabiegów, aby uchronić się przed ich ukąszeniem: zapalają specjalne świeczki, pryskają całą gamą chemikaliów lub stosują naturalne sposoby, jak czosnek czy pomidory.
więcej

ADHD – co to dokładnie jest?

Sabine Beranu
Środa, 29 lipca 2009, godz. 11:32
Nadpobudliwy kilkulatek, nastolatek nie do opanowania, wyjątkowo uciążliwy kolega w pracy - brak wychowania czy choroba? Co na temat ADHD mówią specjaliści?
więcej

Alzheimer leczony kawą

slo / PAP
Poniedziałek, 6 lipca 2009, godz. 00:00
Pięć filiżanek kawy dziennie może pomóc zredukować problemy z pamięcią u pacjentów z objawami Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook