Godzina ćwiczeń pozwoli zachować sylwetkę

dziennik.com / AS/ (R) / slo
Wtorek, 6 kwietnia 2010, godz. 08:18
Co najmniej godzinę dziennie powinny ćwiczyć kobiety, aby zapobiec przybieraniu na wadze wraz z wiekiem.
więcej

A po nocy przychodzi dzień

PZU partner serwisu    / Zbigniew Łuczyński
Niedziela, 4 kwietnia 2010, godz. 08:00
Czy depresja zjawia się po to, aby dać nam szansę, a jeśli tak, to jaką? Z Anną Potoczek - psychiatrą, Ryszardem Stachem - psychoterapeutą, Bogdanem Białkiem - redaktorem naczelnym "Charakterów" oraz Józefem Augustynem SJ rozmawia Zbigniew Łuczyński.
więcej

„Już nie lubię Batmana”

Sygnały troski
Małgorzata Więczkowska / "Sygnały Troski" / slo

Piątek, 2 kwietnia 2010, godz. 08:07
Dzisiaj w mediach możemy się spotkać ze scenami, które nas niejednokrotnie zaskoczą. Wystarczy przejrzeć kanały z filmami dla dzieci, np. Jetix, Cartoon Network.
więcej

Szkoły zawodowe na topie

Dziennik Polski
"Dziennik Polski" / ANKO
Czwartek, 1 kwietnia 2010, godz. 10:05
Więcej gimnazjalistów wybiera technika i zawodówki. Wiemy, które z tych szkół uczą najlepiej. Miasto Kraków zapytało w tym roku gimnazjalistów o ich aspiracje edukacyjne.
więcej

Na promocji, czyli drożej

Dziennik Polski
wes / "Dziennik Polski" / slo
Środa, 31 marca 2010, godz. 11:24
Po raz kolejny kontrole Inspekcji Handlowej wykazały, że robienie zakupów na promocji wcale nie jest tak dobrym interesem, jak mogłoby się wydawać. Sprawdź, na co musisz uważać, robiąc świąteczne zakupy.
więcej

Herbaciane popołudnie

Modny Kraków
LD / Modny Kraków / slo
Środa, 31 marca 2010, godz. 07:09
Herbata przywędrowała do Europy z Azji, gdzie od tysiącleci była w użyciu – i jest oczywiście do dziś – w kulturach chińskiej i indyjskiej. Po świecie rozprzestrzeniła się herbata najpierw jako towar kupiecki, a następnie, w ślad za podróżami jej konsumentów, trafiła do każdego zakątka Ziemi. Pijemy ją w różnych odmianach oraz z różnymi przyprawami i dodatkami
więcej

Dystymia - chroniczne zaburzenie nastroju

B. Neumann, D. Dietrich / slo
Wtorek, 30 marca 2010, godz. 07:24
Pod nazwą dystymii kryje się długotrwale zaburzenie nastroju ze skłonnością do depresji. W tym wypadku objawy depresji różnią się jednak wyraźnie od "czystej" depresji.
więcej

Wagary i ucieczki z lekcji

Wychowawca
Stanisława Dzwonkowska / "Wychowawca" / slo
Wtorek, 30 marca 2010, godz. 07:10
Wagarowanie dotyczy dzieci źle się uczących, osamotnionych, które w ten sposób pragną zwrócić na siebie uwagę, bo nikt się nimi nie interesuje. Wagary są objawem zaburzonego zachowania na skutek licznych konfliktów, urazów psychicznych doznanych w szkole, wśród rówieśników i w rodzinie. Wagarowicze przeważnie nie zdradzają lęku. Nauczyciele mają z nimi dużo kłopotów wychowawczych.
więcej

Dziecko a rozwód. O co trzeba walczyć?

Sygnały troski
Izabela Barton-Smoczyńska / "Sygnały troski"

Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 15:08
W Polsce co roku rozwodzi się 45 tysięcy małżeństw. Większość z nich ma dzieci, które w sytuacji rozwodu rodziców są oczywiście w różnym wieku. I o ile wiek dziecka ma znaczenie dla sposobu, w jaki manifestują się emocje związane z przeżyciem rozwodu, o tyle wiek nie ma znaczenia dla faktu, iż rozwód to zawsze kryzys, szok i tragedia.I
więcej

Szminka w obłokach

Ewa Piłat / Dziennik Polski / slo
Poniedziałek, 29 marca 2010, godz. 08:16
W pracy stewardesy każdy dzień jest inny. Nie ma mowy o rutynie i nudzie. 10 000 metrów nad ziemią zmysły pracują inaczej niż w normalnych, ziemskich warunkach.
więcej

Fast foody rodzą pośpiech i niecierpliwość

PAP / drr
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 14:19
Wszechobecne fast foody przyczyniają się nie tylko do rosnącego problemu otyłości, ale także sprawiają, że zaczynamy ścigać się z czasem, stajemy się bardziej niecierpliwi i wydajemy więcej - informują naukowcy w piśmie "Psychological Science".
więcej

Nieśmiałość u dzieci

Jan Uwe Rogge, Bettina Mähler / slo
Niedziela, 28 marca 2010, godz. 07:46
Rodzice powinni przyjąć do wiadomości, że jeśli dziecko jest obecnie nieśmiałe, nie oznacza to złej prognozy na przyszłość. Dzieci uczą się wyłącznie na modelach wziętych z życia - nie na radach, zawierających nawet najlepsze intencje.
więcej

Rytm naszego serca

Johannes Pausch, Gert Böhm / slo
Sobota, 27 marca 2010, godz. 09:04
Obok oddechu najważniejszym rytmem u człowieka jest bicie serca. Każdy wie, że gdy ten rytm niedomaga, pojawiają się choroby. Serce jest to mięsień, który pracuje nieprzerwanie przez całe życie. Wiele milionów uderzeń bez przerwy - kiedy właściwie serce śpi, aby odpocząć?
więcej

Seler - bezkaloryczna przekąska

AS, (R) / dziennik.com / slo
Piątek, 26 marca 2010, godz. 15:35
Kawałek selera ma 6 kalorii. W procesie przeżuwania i trawienia kawałka selera zużywamy 6 kalorii energii. W rezultacie wychodzimy na zero.
więcej

nie-Sakramentalni

Jarosław Naliwajko SJ / slo
Czwartek, 25 marca 2010, godz. 09:04
Jak ważne jest w dzisiejszych czasach prowadzenie duszpasterstw dla par niesakramentalnych? Obecnie w Polsce działa kilkanaście tego typu grup. W stosunku do ogólnej liczby parafii, jakie są w naszym kraju, jest to jednak mniej niż kropla w morzu potrzeb.
więcej

Kobiety nie radzą sobie z nałogami w ciąży

PAP / slo
Środa, 24 marca 2010, godz. 19:00
Przedwczesny poród, niska waga urodzeniowa, wady wrodzone - to tylko niektóre efekty picia alkoholu czy palenia tytoniu przez ciężarne kobiety. Mimo to 11 proc. Polek przyznaje, że będąc w ciąży paliło, a 14 proc. - że piło alkohol.
więcej

Alkohol dobry na chore serce?

PAP / slo
Środa, 24 marca 2010, godz. 10:52
Również osoby po zawale i z chorobą niedokrwienną serca mogą odnosić korzyści z alkoholu wypijanego regularnie w małych ilościach - informuje najnowszy "Journal of the American College of Cardiology".
więcej

Sieciowe restauracje pokażą kalorie w menu

PAP / slo
Środa, 24 marca 2010, godz. 10:45
Sieciowe restauracje w USA będą musiały umieszczać w menu wartość kaloryczną serwowanych dań. Nowe przepisy znalazły się w ustawie o reformie systemu opieki zdrowotnej, którą we wtorek podpisał amerykański prezydent Barack Obama.
więcej

Chwytaj życie Emerycie!

Wojtek Bojanowski SJ / drr
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 13:55
Emerytura nie musi być czasem wycofania z życia z programem TV w jednej, a pilotem w drugiej ręce. Nawet jeśli zdrowie nie takie, ani pieniędzy za dużo, zawsze jest wiele do zrobienia. Dla siebie i innych.
więcej

Na początku była kropla

Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz / "Dziennik Polski" / slo
Wtorek, 23 marca 2010, godz. 09:29
Niebawem upłyną trzy lata tej smutnej historii, a prof. Kaja Danczowska, jak nie miała gdzie mieszkać, tak nadal nie ma - mówi prof. Stanisław Krawczyński, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie. Niestety, sytuacja artystki nie obchodzi władz miasta.
więcej

Omdlenia - symptom, a nie choroba

Dorota Dejmek / "Dziennik Polski" / slo
Poniedziałek, 22 marca 2010, godz. 09:16
Każdego roku 3,5 miliona Europejczyków doświadcza omdleń. U ponad jednej trzeciej z nich (czyli co najmniej miliona) pozostają one niewyjaśnione i nie zostają prawidłowo zdiagnozowane. Tymczasem omdlenia mogą wskazywać na poważny problem zdrowotny.
więcej

"Rzeczpospolita": Coraz więcej pobitych dzieci

KAI / ad
Sobota, 20 marca 2010, godz. 11:07
Dane policji mówią, że coraz więcej dzieci pada ofiarą przemocy - czytamy na łamach "Rzeczpospolitej". W 2009 r. obrażeń ciała doznało 3300 z nich. Według procedury "Niebieskiej karty" (zakładanej podczas interwencji policji) wśród ofiar przemocy domowej było ich 40 tys. (27 tys. miało do 13 lat). Jeszcze w 2008 r. – jak wskazują dane Komendy Głównej Policji – na około 14 tys. pokrzywdzonych, którzy doznali "uszczerbku na zdrowiu", 2,5 tysiąca stanowiły dzieci. W ubiegłym roku było ich już ponad 3,3 tys.
więcej

Unia odchudza dzieci perswazją

Dziennik Polski
Liliana Sonik / "Dziennik Polski" / slo
Piątek, 19 marca 2010, godz. 09:34
"Kiedy wejdziesz między wrony, krakaj jak i one". Sęk w tym, by krakać z sensem, a nie bez sensu, z głową, a nie bez głowy.
więcej

Smoleńsk 22/8

Bożena Wałach / DEON.pl
Czwartek, 18 marca 2010, godz. 11:36
W mieszkaniu przy ul. Smoleńsk 22/8 w Krakowie przez dziesięciolecia tętniło życie. Artystyczna rodzina Malików skrzętnie zastawiała swoje mieszkanie kolejnymi dziełami sztuki. Rzeźby, obrazy, szopki zajmowały praktycznie każdy metr. Teraz w kamienicy, w której mieszkali, powstanie hotel.
więcej

Tu kobiety przychodzą same!

Dziennik Polski
Piotr Subik / "Dziennik Polski"
Środa, 17 marca 2010, godz. 11:06
Rozwiane włosy, fruwające spódnice, błysk w oku. Trzysta lat temu spalono by nas na stosie - mówi Monika Dudek, etnolog, choreoterapeutka, popularyzatorka etnicznych tańców w kręgu.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook