Chcesz, ale nie robisz?

Ludzie na łożu śmierci zwykle żałują tego, czego nie zrobili, bo się bali, bo nie wystarczyło im czasu, odwagi albo determinacji. A ty jak długo planujesz, marzysz i nic nie robisz? Bo można tak czekać przez całe życie. 

 

O ryzykowaniu, decyzjach i życiu zaangażowanym, takim na pełen etat mówi Jacek Walkiewicz:

 

 

Dzieci w Indiach wiedzą, czym jest życie zaangażowane

 

"Jak w Indiach mały chłopiec biegnie z butelką wody, żeby ją sprzedać, to sprzedaje ją tak, jakby to była najlepsza woda na świecie i tak jakby on był najlepszym handlowcem na świecie. I jakby ta chwila była najważniejsza na świecie.

 

Wie, że jak jej nie sprzeda, to nie będzie jadł. Tam wszystko jest zero-jedynkowe. Życie zaangażowane to znaczy bardzo chcę, a życie poświęcane to bardzo muszę".

 

Ile będziesz to robił?

 

"Robisz doktorat i masz 58 lat. Ile będziesz robił?" - pada pytanie do człowieka o imeniu George. "4 lata" - odpowiada. "To jak zrobisz, będziesz miał 62 lata" - słyszy.

 

"A jak nie zrobię, to nie będę miał?" - pyta Geroge. Dusza się nie starzeje, są momenty, do których dojrzewamy 10 lat i takie, do których dojrzewamy 10 minut. Babcia Richarda Bransona (brytyjskiego miliardera) w wieku 99 lat wyjechała w podróż dookoła świata.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

14

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook