Sposób Anny Dymnej na jesienne smutki

(fot. Marek Kowalski)

Za oknami już jesień. Wiele osób odczuwa zmęczenie, zniechęcenie i jesienną melancholię. Szukamy sposobów, aby poprawić sobie nastrój. O pięknie jesieni i o tym, jak cieszyć się z niej każdego dnia, pisze Anna Dymna - aktorka i założycielka Fundacji "Mimo Wszystko". Specjalistka od przywracania uśmiechu na twarzy.


Już jesień
rodzi się w moich oczach.
Króluje
przez kilka miesięcy
i odchodzi.
JESTEM JAK JESIEŃ
złota,
szczera,
ciepła,
zimna.
KOCHAM JESIEŃ…


-  powtarzam słowa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, gdy patrzę na mój ogród, który mieni się wszystkimi barwami złota, czerwieni, brązu, fioletów. Ogarnia mnie radość, widząc ten niezwykły obraz, który zmienia się każdego dnia. Chłonę barwy i promienie słońca i chowam je w sobie na te chwile, gdy świat zszarzeje, opadną liście, a śnieg przykryje wszystkie kolory. Czy ogarnia mnie smutek jesienią? Nigdy. Zachwycam się tym wiecznym przemijaniem i odradzaniem. Wiem, że musi przyjść zima, by mogła nastać wiosna.


Cud obumierania i odradzania


Umierać musi, co ma żyć - mówiłam na scenie mojego Starego Teatru słowa Wyspiańskiego, gdy jako Kora w sztuce "Noc listopadowa" schodziłam do podziemi do Orkusa, by przechować życie w mroźne dni i wiosną powrócić i ożywić całą naturę. Patrzę na ten cud zamierania i odradzania już ponad sześćdziesiąt lat i niezmiennie każdej jesieni wypełniona jestem wszystkimi kolorami radości i nadzieją na odrodzenie. W moim sercu jak w spiżarni chowam na zimowy czas ciepłe, złociste obrazy jesieni. Rozglądnijcie  się wokół i uśmiechnijcie się. 
                                                                        

Tej jesieni możesz sprawić, że uśmiechną się również Podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".  Ich uśmiech wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą i rozpędzi wszystkie smutki. Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.


Mimo Wszystko

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Effa 20:46:17 | 2014-12-03
Świetne... Porównanie serca ze spiżarnią, w której można chować ciepłe obrazy..... to dla mnie o wiele więcej niż niejdno rozważanie bardzo poprawne teologicznie, czy kazanie; o wszystkim i o niczym.... Takie bylejakie - jak dzisiaj.. W dodatku w zimnym kościele ze świeżo odnowionymi elementami drewnianymi - gdzie sam unoszący się lakier powodował kaszel i ból głowy.... I ksiadz mówiący 20 minut kazanie!! o wszystki i o niczym.... Jedynym pocieszeniem jest dla mnie to, że byle jakie kazanie nie przesłania Łaski...

Oceń 5 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Agata 16:58:39 | 2014-12-03
Warto przeczytać ostatni wywiad p. Anny Dymnej dla gazety "Skarb".
Można przekonać się, że to naprawdę wyjątkowa, ciepła osoba, która robi wiele dobrego na rzecz osób niepełnosprawnych.
Pozostaje wierna swoim ideałom, pozostaje sobą - mimo wielu nieprzychylnych komentarzy ze strony innych (powiedziałabym: zawistnych/ nieczułych) osób.

Taka osoba jak pani Anna, może być inspiracją dla każdego z nas. Codziennie.
Wystarczy chcieć! :)

Oceń 13 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook