Ojciec, poszukiwacz, wojownik i myśliciel

Michael Smith SJ / slo
Niedziela, 31 sierpnia 2014, godz. 08:39
Osoba reprezentująca archetyp ojca odnajduje swoją tożsamość w zapewnianiu bytu i ochranianiu innych. Ojciec lubi troszczyć się o drugich. Nie trzeba mieć własnych dzieci, aby uosabiać ten archetyp.
więcej

To będzie ojcowskie wydarzenie roku!

Tato.Net
Środa, 20 sierpnia 2014, godz. 16:17
Jak być ojcem, przy którym inni czują się bezpiecznie? Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w domu, w szkole, w Internecie czy na ulicy? Tym i innym podobnym pytaniom poświęcone będzie FORUM "BEZPIECZEŃSTWO I TROSKA" - spotkanie ojców z całego kraju, a także zagranicy, które odbędzie się w Zabrzu, w sobotę 6 września 2014 r.
więcej

Tylko się nie załamuj, tato!

Ken Canfield / opr. RJ
Środa, 20 sierpnia 2014, godz. 16:00
Jako ojciec, nauczyłem się jednej rzeczy: nie mam gotowej recepty na wszystko. Z pewnością jestem w stanie zapobiec kryzysowym sytuacjom, ale nie uda mi się ustrzec mojej rodziny przed wszystkim.
więcej

Pozwól ojcu nawiązać kontakt z dzieckiem

Józef Augustyn SJ / slo
Piątek, 1 sierpnia 2014, godz. 08:11
Pierwszym obiektem miłości człowieka jest matka. Ona, nosząc dziecko w swoim łonie, zżywa się z nim i wiąże jeszcze przed jego urodzeniem. Istnieje bardzo bogata literatura prenatalna, która opisuje związki nienarodzonego dziecka z matką. Aby ojciec mógł nawiązać kontakt z dzieckiem, które jest w jej łonie, matka musi mu pozwolić zbliżyć się do dziecka.
więcej

Dyrektor niepowtarzalnego biznesu

2ryby
dr Jacek Pulikowski / slo
Czwartek, 17 lipca 2014, godz. 12:36
Mężczyzna w rodzinie powinien objąć stanowisko kierownicze, gdzie jako dyrektor rodzinnego biznesu będzie zapewniał wszystkim członkom rodziny możliwość wzrastania do pełni człowieczeństwa oraz osiągnięcie szczęścia, które ma się rozciągać na całą wieczność.
więcej

Mama uczy kochać, tata uczy żyć

Gianni i Antonella Astrei, Pierluigi Diano / slo
Wtorek, 15 lipca 2014, godz. 08:48
Stała obecność taty przy dziecku, zwłaszcza w pierwszych latach życia, ma ogromne znaczenie. Dziecko ma dwie ręce, które chce dać: jedną mamie, a drugą tacie, aby razem stawiać czoło światu.
więcej

To ojciec wyjaśnia sens życia i sens śmierci

Osvaldo Poli / slo
Piątek, 11 lipca 2014, godz. 07:40
Dzieci zdają już sobie sprawę z tego, że nie ma ochrony przed śmiercią i że miłość rodziców nie będzie mogła ich przed nią nieustannie osłaniać, ponieważ nie mają oni takiej mocy. "Czy warto być dobrym i sprawiedliwym, nawet jeśli i tak się umrze, czy lepiej się bawić i korzystać z życia tak, jak się tylko da?" - pyta nastolatek.
więcej

Być ojcem

Posłaniec
Anna Błasiak / slo
Poniedziałek, 23 czerwca 2014, godz. 06:55
Dawniej uważano, że rola ojca jest chronologicznie późniejsza niż rola matki. Dzieci najpierw otrzymywały wychowanie od matki, a następnie od ojca. Dzisiaj jest inaczej.
więcej

Dziecko potrzebuje gestów czułości od ojca!

Józef Augustyn SJ / slo
Piątek, 20 czerwca 2014, godz. 07:00
Szczególnym znakiem troskliwości i delikatności ojca wobec dziecka są jego gesty czułości. Otwartość na dziecko, wyczucie jego potrzeb i pragnień, uszanowanie jego emocjonalnych odczuć...
więcej

Przyjaźń ojca z dorastającą córką

Józef Augustyn SJ / slo
Czwartek, 19 czerwca 2014, godz. 07:00
Dorastającej córce łatwiej nieraz znaleźć wspólny język z ojcem niż z matką. Ma to miejsce szczególnie wówczas, gdy matka, niepewna swej kobiecości, nieświadomie rywalizuje z dorastającą córką. Przyjaźń córki z ojcem jest pozbawiona jakiejkolwiek rywalizacji. Ona nie przejawia na ogół chęci pokonywania swego ojca.
więcej

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook