Gdzie jesteś tato? - czyli za kim tęskni każda kobieta [VIDEO]

Składam Cię ze swojej niepamięci. Ze wspomnień próbuję wydobyć Twoją dumę, bo przejechałam rowerem kilka metrów, a przy wierszu na dzień ojca zapomniałam tylko jednej zwrotki. 

 

Szukam Twojej obecności, kiedy pierwszy raz przekraczałam próg szkoły; wzruszenia, gdy odbierałam ostatnie świadectwo. Wypatruję Twojego gniewu, bo ktoś miał odwagę złamać mi serce i troski na widok tego jak płaczę.

 

Father and Daughter - treip - Vimeo.

 

Pielęgnuję w sobie obraz Twoich nieprzespanych nocy, pracy ponad siły… Przecież nie mogło mi niczego zabraknąć.  W końcu, a może przede wszystkim, patrzę na to jak traktowałeś mamę - nigdy nie wątpiła, że jest tą jedną i najważniejszą.

 

Tęsknię do tego, jak mówiłeś, że jestem piękna, mądra i ważna. Potrzebuję tego zwłaszcza teraz, bo mnie samej coraz trudniej w to wierzyć.

 

Potrzebuję Cię Tato.

 

Wspomóż Nas
Tagi: córka, ojcostwo

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (18)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

stancy.plaza 15:19:37 | 2016-02-29
Drogi Ecart12, jestem pewna, ze corka bedzie chciala sie z Panem spotykać. Nawet najgorsze slowa matki nie beda w stanie zmienic tego, jaka jest milosc corki do ojca. Wiem, bo sama jestem córką, moj ojciec nie byl dla mnie dobry a i tak chcialam go widywać i tesknilam za jego wsparciem i miloscia. Prosze być spokojnym i sie modlic za swoje dziecko i nawet za jego matke, mimo, ze to trudne. Corka jak tylko bedzie mogla zadecydowac bardziej o sobie, bedzie chciala miec z Panem kontakt. 

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ecart12 00:16:56 | 2016-02-29
powiedzcie mi proszę, a co w sytuacji kiedy wszelkie uczucia córki do ojca są tłamszone przez matkę, cały obraz jest non stop zniekształcany u dziewczynki 4-letniej, ja cały czas walcze o każdą minutę godzinę bycia z Polcią, niestety cały czas krąży nie odchodzi matka na krok, co w takiej sytacji, co będzie? jak myślicie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

pitarapsy 22:42:49 | 2016-02-28
Mój tata umarł 2 lata temu, więc też poniekąd odszedł. Staram się o tym nie myśleć, bo przechodziłam naprawdę różne tematy gniewu. Wiem, że mnie kochał mimo, że ciężko mu w tej chwilii przechodziły takie słowa przez gardło. Mamy takie same oczy, więc codziennie rano widzę w sobie odbicie jego oczu. Czy tęsknię? Tak mocno, że ciężko to sobie wyobrazić. Wudaje mi się, że każdy interpretuje to na swój sposób... To jest moja interpretacja...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

malgorzataaugustyniak35 21:24:11 | 2016-02-28
Mój tata odszedł do innej kobiety kiedy miałam 10 lat. Minęło 11, a ja wciąż czekam na niego. Mimo, że widujemy się dość często. To ja i tak go kocham i gdy odjeźdza do siebie mam ochotę zawołać "Tatusiu, nie zostawiaj mnie wróć". Nie było Go w najważniejszych momentach mojego życia. 

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Aśka 12:59:45 | 2015-03-04
Piękny film. przedstawia jak ważną osobą w życiu dziewczynki jest ojciec. Mój tata jest najwspanialszy na świecie! dzieki niemu mam pasję, która kieruje moim życiem i daje mi siłę i wiarę w siebie. Pokazał mi ważne ideały, choć wem, że sam nie jest idealnu i czasami jest słaby to i tak kocham Go najbardziej na świecie. Wiem, że pracuje ponad własne siły żeby mi i siostrze niczego nie brakowało i chce dla nas lżejszego życia niż miał on sam. Mam nadzieję, że w przyszłości moje dzieci będą miały równie wspaniałego tate co ja. 
Pozdrawiam.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Daria 18:15:33 | 2015-03-02
A mój tata był księdzem i wybrał trwanie w kapłaństwie niż widywanie się ze mną... Nawet go nie znałam, wiem tylko, że zmarł kilkanaście lat temu nawet niezabezbieczając mnie ani mojej mamy finansowo nie mówiąc już o tym, że nigdy go nie widziałam.
PS: Serio - to nie jest prowokacja...

Oceń 6 9 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ewa 12:04:19 | 2015-03-02
Moje córki nie doznały wiele miłości od mojego męża, pragnę obecnie by córka mojego syna, moja wnusia doznała tej miłości w dosycie od swojego ojca.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~walcząca o córkę 17:33:00 | 2015-02-26
Moja córka nie doznała i niedoznaje wszelkich uczuć ojcowskich,dobrego słowa jej brak ,pochwały za co kolwiek,spędzania z nim czasu...Jestem jej ojcem i matką ...

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~meee 23:12:24 | 2015-02-25
A mój tata to tak był i nie był przy mnie.... Zajęty swoimi sprawami, swoją rodziną czyli jego mama rządziła... albo pijany... albo zmęczony... Jak byłam mała to byłam pod jego wrażeniem, że taki super... a teraz wiem jak bardzo dał mi w kość... trudno mi się pozbyć tego osamotnienia i poczucia, że nie mam oparcia w nikim... tego zostałam nauczona - radź sobie sama... a teraz dzieci się przydają jak już nie trzeba się nimi opiekować :)

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~monia 12:17:47 | 2015-02-25
takie proste ,ale prawdziwe. To tęssknota na całe życie i nikt , nawet mąż nie jest w stanie zrozumieć co się czuje i wypełnić tę pustkę po ojcu.ja już tęsknię 30 lat...i mam nadzieję , że kiedyś tam w górze będę mogło GO spotkać , mojego OJCA.

Oceń 12 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook