Studenci z DA Górka wpadli na świetny wigilijny pomysł. Potrzebują twojej pomocy

(fot. shutterstock.com)

W wydarzeniu weźmie udział około 600 osób. Będzie modlitwa, kolędy, a nieznajomi porozmawiają jak przyjaciele. Żeby to sie udało, studenci proszą o małą pomoc.

 

"Zgodnie z 25- letnią tradycją Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Górka" w Gdańsku chce zorganizować Wigilię dla ubogich i potrzebujących. Inicjatywa pozwala każdego roku zgromadzić przy wspólnym stole, pośród dźwięku kolęd i zapachu choinki tych, którym na co dzień brakuje wsparcia oraz ciepła i bliskości.

 

Co roku udaje nam się przygotować posiłek oraz paczki żywnościowe dla około 600 osób, z których część stanowią samotne matki z dziećmi, dla których nierzadko jest to jedyna okazja, aby doświadczyć radości Świąt Bożego Narodzenia" - piszą na stronie zrzutka.pl

 

Budujemy wspólnotę

 

Bartosz Sobocki, który koordynuje akcję, podkreśla, że: - To możliwość zrobienia czegoś razem zarówno dla nas, studentów, jak i wolontariuszy w różnym wieku, oraz samych osób potrzebujących. Spotykając się razem przy stole, czy wcześniej, na organizacji wydarzenia, budujemy pewną wspólnotę środowiskową.

 

Dodaje, że przyjdzie człowiek, który z powodu ciężkiej choroby nie ma środków do życia i perspektyw na pracę, mężczyzna, na którego zagubiony dowód osobisty ktoś wziął kredyt, przez co stracił wszystko i pasjonat historii, któremu plany na bycie przewodnikiem po Gdańsku pokrzyżowała choroba alkoholowa, z której nie umie wyjść. 

 

Studenci obiecują zaangażowanie, jednak potrzebują wsparcia, by wynająć halę i zrobić niezbędne zakupy. Tutaj można im pomóc i przeczytać więcej >>

 

Sami wiele dostajemy od bezdomnych 

 

- Nie jest tak, że tylko bezdomni czy ubodzy dostają coś od nas, my też dostajemy dużo od nich, zwłaszcza poszerzenie naszych horyzontów, uwrażliwienie nas na różne życiowe sytuacje, z których oni wyszli - opowiada Bartosz. 

 

 

Zapraszamy do dołączenia do zrzutki studentów z Gdańska

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook