Co tydzień jedzą na Plantach zupę z osobami bezdomnymi. Teraz uratowali ich dziecko

(fot. shutterstock.com)

Zadzwonił bezdomny pan z Krakowa, żeby poprosić o pomoc, bo jego dziewczyna bardzo źle się poczuła. Ludzie z Zupy na Plantach pojechali ją zbadać i sprawdzić, co jej jest. Krótko po dotarciu do szpitala nastąpił poród. Gdyby bezdomna mama trafiła tam trochę później, dziecko mogłoby nie przeżyć.

 

- Gdyby nie konsekwentne budowanie od miesięcy relacji między Zupową ekipą a bezdomnymi, to by nie było zaufania i tego telefonu. Nie byłoby szybkiej reakcji i zawiezienia do szpitala. Dlatego właśnie to, co robią Zupy, ale też ludzie ze wspólnoty św. Idziego i inne ekipy działające na ulicach w całej Polsce jest tak ważne - napisał na swoim Facebooku Piotrek Żyłka.

 

Niżej możecie przeczytać całą historię. 

 

Pomódlcie się za tego małego człowieka i za jego rodziców, bo przed nimi wiele wyzwań!

 

 

W środy i niedziele, na tzw. kręgu - miejscu na Plantach blisko podziemnego przejścia i Teatru Słowackiego, ludzie ze wspólnoty SaintʼEgidio i z ekipy Zupy na Plantach spotykają się z osobami bezdomnymi. Z pozoru nie ma o czym pogadać, bo niby niełatwo znaleźć temat z nieznajomym, ale po kilku minutach obcy ludzie rozmawiają jak przyjaciele. Są żarty i trochę śmiechu, są dramaty i historie, które nie dają spać.

 

Na plantach są też lekarze, którzy przed osobami bezdomnymi klęczą. Dosłownie. Opatrują prawie zgniłe stopy, smarują plecy, które bolą od siniaków i robią, co mogą.

 

Nie ma oceniania, patrzenia "z góry", moralizowania i szukania łatwych recept na zmianę. Jest obecność i oddawanie godności tym, którzy pewnie woleliby być na naszym miejscu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook