Szczepionki z zabitych dzieci

Tryby
(fot. Alex E. Proimos / flickr.com)

Gdybym od momentu narodzin posiadała umiejętność mówienia i wiedzę, jaką mam dzisiaj, zaprotestowałabym przeciwko szczepionce, dla której musiało umrzeć inne nienarodzone dziecko!

 

Program szczepień ochronnych niezaprzeczalnie jest jednym z największych osiągnięć medycyny. Jest on wynikiem ogromnej wiedzy i wysiłku kilkunastu pokoleń badaczy. Niestety, większość rodziców uczestniczących w obowiązkowym programie szczepień nie wie, że ok. 40 lat temu do produkcji szczepionek dla ich pociech użyto komórek z ciał abortowanych dzieci.


Życie za życie


Pierwszą "ofiarą" była szwedzka dziewczynka, którą zabito w 3. miesiącu życia od poczęcia. Materiał komórkowy, pobrany z jej płuc zaraz po dokonaniu aborcji, został wykorzystany do stworzenia linii komórek WI-38, dzięki której do dziś hoduje się specjalnie osłabione wirusy wykorzystywane do szczepień. Druga linia komórek, nosząca nazwę MRC-5, została uzyskana w 1964 r. z ciała angielskiego chłopca, którego matka poddała się zabiegowi aborcji w 14. tygodniu życia dziecka. Linie WI-38 i MRC-5 obecnie znajdują się w Światowym Banku Komórek, skąd dostępne są dla koncernów farmaceutycznych produkujących szczepionki. W Polsce wykorzystuje się je m.in. do potrójnie skojarzonej szczepionki przeciwko odrze, różyczce i śwince, stosowanej w 13. miesiącu i 10. roku życia dziecka.


Nienarodzone dzieci były w idealnym stanie zdrowotnym, gdyż rodzice dzieci zostali dokładnie przebadani, aby nie powtórzyć błędu, jaki został popełniony poprzednim razem. Okazało się bowiem, że linie komórkowe, stosowane do tej pory jako pożywki, były skażone komórkami rakowymi. Dlatego też zabieg aborcji musiał odbyć się w bardzo sterylnych warunkach, aby komórki były bezpieczne i co najważniejsze - użyteczne. Aby do tego doszło, materiał komórkowy pobierany był jeszcze wtedy, gdy wszystkie jego funkcje życiowe były zachowane, czyli w trakcie aborcji lub chwilę po. Tylko tak pobrane komórki - z zabitej nienarodzonej dziewczynki - mogły dalej rozmnażać się w laboratorium. W takim przypadku trudno mówić o jakimkolwiek przypadku. Znając realia tamtych czasów możemy sądzić, iż matkę "odpowiedniego" dawcy przekonywano argumentem, że dzięki niej uratowanych zostanie wiele istnień ludzkich.


Etyczna alternatywa


Obecnie na świecie, również w Polsce, istnieją szczepionki uzyskane w sposób etyczny. Są to szczepionki, do których w żadnym etapie ich tworzenia nie użyto tkanek z ciał abortowanych dzieci. Niestety, jedynym obowiązkowym szczepieniem, dla którego brak etycznej alternatywy, jest szczepienie przeciw różyczce. Najdziwniejsze jest to, że w 1964 r. istniały dwie etyczne szczepionki przeciw różyczce, które do dziś posiadają aktualną licencję. Do produkcji tych szczepionek użyto wirusa, który został pobrany od chorego dziecka, a nie od zabitego płodu, a następnie został wyhodowany na niebudzącej zastrzeżeń etycznych pożywce. Dlaczego amerykańscy naukowcy, mając taką alternatywę, nadal chcą używać tkanek płodu ludzkiego? Może to być spowodowane tym, że społeczeństwo, akceptując używanie szczepionek niegodziwego pochodzenia, daje im zielone światło do dalszego uprzedmiotowiania człowieka oraz do badań na komórkach macierzystych pochodzących z ludzkich embrionów.


Obowiązek rodzica


Stolica Apostolska w 2008 r. wydała dokument, w którym jednoznacznie stwierdza: (…)Tak więc na przykład zagrożenie życia dziecka może upoważnić rodziców do zastosowania szczepionki wyprodukowanej przy użyciu linii komórkowych niegodziwego pochodzenia, niemniej jednak pozostaje obowiązkiem wszystkich, by wyrazić swój sprzeciw i zażądać od osób odpowiedzialnych za systemy opieki zdrowotnej, by dostępne były inne rodzaje szczepionek (Instrukcja Dignitis personae, p. 35). Dlatego każdy rodzic ma moralny obowiązek domagać się etycznych szczepionek dla swoich dzieci.


Rodzice powinni być poinformowani o możliwości wyboru między szczepionką etyczną a nieetyczną. Niestety, firmom farmaceutycznym informowanie społeczeństwa o alternatywnych szczepionkach po prostu nie opłaca. Jak piszą autorzy raportu Children of God for Life - jak długo przemysł farmaceutyczny będzie odnosił korzyści finansowe z publicznej akceptacji szczepionek niegodziwego pochodzenia, sytuacja będzie się tylko pogarszać. Historia już to udowodniła.


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.42

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (17)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~petycja 23:42:20 | 2013-02-20
Poniżej link do petycji ws. szczepionek pt.:

Zagwarantowanie rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5246

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

sole 20:09:24 | 2013-01-06
mama, a byłaś kiedyś ze swoim dzieckiem w szpitalu? Czy była kiedyś taka chwila, że bałaś się o jego zdrowie i życie?
Ja jestem mamą dwójki dzieci, wcześniaków - bez dramatycznych przejść, ale z regularnymi wizytami u różnych lekarzy, z ciągnącymi się infekacjami i szpitalem na koncie. 
Bardzo się cieszę, że wypowiedziała się tutaj pani doktor pediatra - ona wykazała ilość nieścisłości występujących w tym artykule. Ja na takiej podstawie nie zamierzam ryzykować zdrowia moich dzieci - bo to za nie jestem odpowiedzialna. 
Oczywiście - "wyrażam swój sprzeciw i żądam od osób odpowiedzialnych za system opieki zdrowotnej, by dostępne były inne rodzaje szczepionek." Ale z całym szacunkiem dla Stolicy Apostolskiej - ja jako zwwkły szaraczek mogę dużo mniej niż papież i Watykan. Przez tego typu pisma nie zmienia się rzeczywistości. Czemu Kościół i Jego przedstawiciele (hirerarchia) nie robią niczego konkretnego? Oprócz tego rodzaju zaleceń - które dla mnie, kochającej i świadomej (tak się składa, że z wykształceniem medycznym) matce są niemożliwe do wykonania?...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mama 17:42:15 | 2013-01-06Stolica Apostolska mówi coś zupełnie innego, niż to co wkładasz w jej słowa. Papież mówi szczepić, ale w sytuacji, gdy masz wybór, zawsze wybieraj etyczną szczepionkę, nie zaś olej swoje dzieci i ich nie szczep.

Tak więc - nie zmieniaj faktów. Pierwszym naszym obowiązkiem jest chronić nasze dzieci. Ale drugim, walczyć o to, aby nie łamać przy tym zasad moralnych i etycznych. I myślę, że warto o to zadbać, zanim przyprawimy nasze dziecko o zagrożenie życia. Wtedy żaden rodzic nie myśli o etyce, a jedynie o tym, by uratować swoją pociechę.


...Nie chcę być posądzana o zmianę faktów. Instrukcja Dignitas personae dotycząca niektórych problemów bioetycznych wydana przez Kongregacje Nauki Wiary w 2008r. mówi w p.35: "Tak więc na przykład zagrożenie życia dziecka może upoważnić rodziców do zastosowania szczepionki wyprodukowanej przy użyciu linii komórkowych niegodziwego pochodzenia, nie mniej jednak pozostaje obowiązek wszystkich by wyrazić swój sprzeciw i zażądać od osób odpowiedzialnych za systemy opieki zdrowotnej, by dostępne były inne rodzaje szczepionek."
Zastanawiam się tylko czy idąc ze zdrowym dzieckiem na szczepienie jest już ta sytuacja zagrożenia życia dziecka... Bo zachorowanie na chorobę jest potencjalne i powikłania są potencjalne. Gdzie jest granica dbania o dziecko? Machiavelli i takie tam...

...

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mamasza 16:46:44 | 2013-01-06Nie mam informacji o pochodzeniu linii komórkowych do produkcji konkretnych szczepionek (to dotyczy tylko szczepionek przeciwko wirusom, szczepionki przeciwko bakteriom są wytwarzane w inny sposób).

.


Wystarczy przeczytać ulotkę np szczepionki priorix - wirus rożyczki wistar ra 27/3 namnazany na diploidalnych komórkach ludzkich...

I wszystko OK. Gdzie masz napisane ze z płodów? Komórki diploidalne to przecież komórki całego ciała nie tylko płodów.
Mnie zaś intryguje cos innego inne komponenty szczepionek, które własnie moga szkodzic. I to tym zywym. Tym martwym już i tak nic nie pomoże.

Dokładnie w ulotce jest \"ludzkich komórek diploidalnych MRC5\". Trzeba sobie poszukać np w internecie co to jest MRC5 i jak została ta linia uzyskana (takich informacji już się nie podaje w ulotce). Ale pisała na ten temat na przykład Papieska Akademia Pro Vita i autorka powyższego artykułu. Dlaczego miałaby kłamać? Tez bym wolała, zeby to była nieprawda...

...

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wisk 10:10:36 | 2013-01-06

"...różyczka nie AIDS"
"Moje może tylko zachorować, tamto nie miało szansy nawet żyć."
"Zgadzam się. Szczepienia profilaktyczne to nie jest sytuacja zagrożenia życia. Wybórem jest nie szczepic."

Stolica Apostolska mówi coś zupełnie innego, niż to co wkładasz w jej słowa. Papież mówi szczepić, ale w sytuacji, gdy masz wybór, zawsze wybieraj etyczną szczepionkę, nie zaś olej swoje dzieci i ich nie szczep. Różyczka i inne choroby zakaźne, w które wymierzony jest program szczepień mogą zabijać dokładnie tak jak AIDS. Po to wymyślano szczepionki, aby zapobiec milionom zgonów i okaleczeń dzieci, które przebywały te choroby. Obecny łagodny ich przebieg zawdzięczamy właśnie szczepieniom, ale sytuacja ta dotyczy jedynie osób u których zastosowano immunoprofilaktykę - tzn. dzieci, które wytworzyły już wcześniej przeciwciała w wyniku szczepienia i są gotowe na atak wirusa. Dzieci nie szczepione są tak samo narażone na śmierć i ciężkie uszkodzenia mózgu i innych narządów jak setki lat temu, gdy nie mieliśmy żadnych narzędzi do walki z wirusami. Co więcej, stają się one zagrożeniem dla innych dzieci, bo ułatwiają rozprzestrzenianie się wirusa w populacji i są potencjalnym źródłem zakażania otoczenia. Jeśli wszyscy przestaniemy się szczepić powrócą wielkie epidemie, zbierające śmiertelne żniwo.

Tak więc - nie zmieniaj faktów. Pierwszym naszym obowiązkiem jest chronić nasze dzieci. Ale drugim, walczyć o to, aby nie łamać przy tym zasad moralnych i etycznych. I myślę, że warto o to zadbać, zanim przyprawimy nasze dziecko o zagrożenie życia. Wtedy żaden rodzic nie myśli o etyce, a jedynie o tym, by uratować swoją pociechę.


...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ika 08:11:47 | 2013-01-06


3. stosowane obecnie linie komórkowe są dostępne dla laboratoriów farmaceutycznych, są mnożone i kontrolowane; większość pochodzi z tkanki nerkowej małpy. Nie mam informacji o pochodzeniu linii komórkowych do produkcji konkretnych szczepionek (to dotyczy tylko szczepionek przeciwko wirusom, szczepionki przeciwko bakteriom są wytwarzane w inny sposób).

.


Wystarczy przeczytać ulotkę np szczepionki priorix - wirus rożyczki wistar ra 27/3 namnazany na diploidalnych komórkach ludzkich...

I wszystko OK. Gdzie masz napisane ze z płodów? Komórki diploidalne to przecież komórki całego ciała nie tylko płodów.
Mnie zaś intryguje cos innego inne komponenty szczepionek, które własnie moga szkodzic. I to tym zywym. Tym martwym już i tak nic nie pomoże.

...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mamasza 01:11:11 | 2013-01-06

3. stosowane obecnie linie komórkowe są dostępne dla laboratoriów farmaceutycznych, są mnożone i kontrolowane; większość pochodzi z tkanki nerkowej małpy. Nie mam informacji o pochodzeniu linii komórkowych do produkcji konkretnych szczepionek (to dotyczy tylko szczepionek przeciwko wirusom, szczepionki przeciwko bakteriom są wytwarzane w inny sposób).

.


Wystarczy przeczytać ulotkę np szczepionki priorix - wirus rożyczki wistar ra 27/3 namnazany na diploidalnych komórkach ludzkich...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Joanna Martynuska, lek. pediatra 00:20:54 | 2013-01-06
Szczepienia obowiązkowe chronią przed chorobami, które potencjalnie mogą spowodować śmierć dziecka lub jego dożywotnie kalectwo.

W artykule są manipulacje. Nie jestem w stanie sprawdzić prawdziwości wszystkich danych.
Natomiast mogę od razu stwierdzić, że np. w poniższym zdaniu jest kilka błędów i manipulacji:
"Do produkcji tych szczepionek użyto wirusa, który został pobrany od chorego dziecka, a nie od zabitego płodu, a następnie został wyhodowany na niebudzącej zastrzeżeń etycznych pożywce."

1. wirusy szczepionkowe nie są pobierane od chorych zabitych płodów; pierwotnie - od chorych ludzi, obecni są laboratoryjnie wytwarzane i utrzymywane w hodowlach komórkowych.
2. żadne wirusy nie są hodowane w "pożywce", wirusy mnożą się jedynie w komórkach.
3. stosowane obecnie linie komórkowe są dostępne dla laboratoriów farmaceutycznych, są mnożone i kontrolowane; większość pochodzi z tkanki nerkowej małpy. Nie mam informacji o pochodzeniu linii komórkowych do produkcji konkretnych szczepionek (to dotyczy tylko szczepionek przeciwko wirusom, szczepionki przeciwko bakteriom są wytwarzane w inny sposób).

Nie mam zaufania do autorki artykułu, w którym w jednym zdaniu popełniła tyle błędów/manipulacji.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mama 01:23:11 | 2013-01-05
Mam dwoje dzieci i nie zamierzam szczepić nieetycznie. To nie prawda, że nie ma się wyboru - nikt fizycznie nie przymusi nikogo do wizyty w gabinecie. Wszelkie procesy sądowe do tej pory przegrywa sanepid. Stolica Apostolska mówi o zagrożeniu życia - z całym szacunkiem moi drodzy, ale różyczka nie AIDS... Zabito dwoje maleńkich dzieci i nie zamierzam patrzeć na moje własne z myślą, że świadomie wstrzyknęłam mu substancję wychodowaną na morderstwie dziecka. Moje może tylko zachorować, tamto nie miało szansy nawet żyć. Zróbmy coś z tym w końcu, bo idea upada. Jeśli ktoś ma ochotę działać, niech pisze do dobrychszczepionek.pl (odzew raczej średni), lub do mnie: [email protected]Zgadzam się. Szczepienia profilaktyczne to nie jest sytuacja zagrożenia życia. Wybórem jest nie szczepic.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Magda 22:54:28 | 2013-01-04
Mam dwoje dzieci i nie zamierzam szczepić nieetycznie. To nie prawda, że nie ma się wyboru - nikt fizycznie nie przymusi nikogo do wizyty w gabinecie. Wszelkie procesy sądowe do tej pory przegrywa sanepid. Stolica Apostolska mówi o zagrożeniu życia - z całym szacunkiem moi drodzy, ale różyczka nie AIDS... Zabito dwoje maleńkich dzieci i nie zamierzam patrzeć na moje własne z myślą, że świadomie wstrzyknęłam mu substancję wychodowaną na morderstwie dziecka. Moje może tylko zachorować, tamto nie miało szansy nawet żyć. Zróbmy coś z tym w końcu, bo idea upada. Jeśli ktoś ma ochotę działać, niech pisze do dobrychszczepionek.pl (odzew raczej średni), lub do mnie: [email protected]

Oceń 3 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook