Niewidomy Adam spełnił marzenie i został prezenterem radiowym

(fot. dziendobry.tvn.pl)

"Brak wzroku nie jest dla mnie końcem świata, a wręcz przeciwnie, motywuje mnie do działania" - mówi 22-letni dziennikarz sportowy. Co za historia!

 

Od piłkarza do radiowca

 

- Jak byłem małym chłopcem, marzyłem o tym, żeby być piłkarzem. Wszyscy mówili mi, że to nierealne. Przecież nie widzisz - więc jak chcesz grać? Stąd wzięły się marzenia o dziennikarstwie sportowym - wyjaśnia w materiale dla Dzień Dobry TVN Adam Jamróz, student dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Dziś Adam kończy pisać pracę magisterską, chociaż droga do niej nie była łatwa. Nie tylko ze względu na samą niepełnosprawność, ale też na ludzi, którzy w niego nie wierzyli:

 

- Zdarzało się, że już na początku byłem dyskwalifikowany - wyjaśnia. - Byli ludzie, którzy mówili, że nie mogę być dziennikarzem sportowym, bo nie mogę być komentatorem sportowym. W większości ludzie ograniczają ten zawód do komentowania na bieżąco.

 

 

 

Wsparcie rodziny

 

Na szczęście ma wsparcie od rodziny. "Było ogromne od mojego narodzenia, i tak jest do dziś" - opisuje. Jego siostra, Urszula, gorąco mu kibicuje. W rozmowie z dziennikarzami DD TVN podkresla, że Adam ma świetny głos i idealnie nadaje się do takiej pracy.

 

Marzenie się spełniło

 

Wysiłek włożony w walkę o marzenia opłacił się. Obecnie Adam pracuje też w studenckim Radiu Meteor jako prezenter radiowy, komentując rozgrywki i mecze. Przyznaje, że obecnie największym wyzwaniem jest... dotarcie do studia, które znajduje się w piwnicy.

 

Zobacz cały materiał w DD TVN >>

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?