Nie każde przygnębienie jest depresją

Uwe Böschemeyer / slo
Poniedziałek, 3 listopada 2014, godz. 12:14
Przygnębienie jest poczuciem człowieka, że nie jest on już w stanie wieść swego życia w sposób wolny i samoistny. Jest poczuciem tak silnego obciążenia, że radość życia ustępuje miejsca presji życia. Chorobliwą postać przygnębienia nazywamy depresją.
więcej

Do szczęścia potrzebne jest… szczęście

Nowy Dziennik
Marian Polak / slo
Piątek, 10 października 2014, godz. 11:03
Od dawna wiadomo, że radość to pochodna serotoniny i dopaminy, dwóch substancji chemicznych sterujących - mówiąc w uproszczeniu - poziomem naszych emocji.
więcej

O czym rozmawiać z chorym na depresję?

Huub Buijssen / slo
Sobota, 27 września 2014, godz. 14:04
To zrozumiałe, że próbujesz schodzić z drogi człowiekowi w depresji. Spotkania z nim nie są radosne, a rozmowy pochłaniają więcej energii. Poza tym, o czym tu rozmawiać?
więcej

Cyklotymia - niestabilność nastroju

B. Neumann, D. Dietrich / slo
Sobota, 16 sierpnia 2014, godz. 08:12
Cyklotymia jest zasadniczo spokrewniona z zaburzeniami dwubiegunowymi, ponieważ również tutaj naprzemiennie występują fazy maniakalne i depresyjne. W cyklotymii jednak fazy te nie mają aż takiej intensywności i nie od razu rzucają się w oczy.
więcej

Depresja przyczynia się do stanów zapalnych

PAP - Nauka w Polsce
slo
Piątek, 1 sierpnia 2014, godz. 10:36
Depresja przyczynia się do rozwoju stanów zapalnych w organizmie - potwierdzają badania, które publikuje pismo "Biological Psychiatry". Związek ten może m.in. tłumaczyć podwyższone ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego oraz zaburzeń metabolicznych u osób cierpiących na depresję, oceniają autorzy pracy.
więcej

Terapia światłem w leczeniu depresji

B. Neumann, D. Dietrich / slo
Piątek, 16 maja 2014, godz. 16:11
Idea leczenia depresji światłem nie jest nowa: już lekarze greccy ze szkoły Hipokratesa (od IV wieku p.n.e.) a potem lekarze starożytnego Rzymu zalecali pacjentom przebywanie na słońcu. Dziś nadal korzystamy ze zbawiennego wpływu słońca i światła na nasze samopoczucie.
więcej

Oby ten raport zmienił życie nastolatków

PPA / slo
Środa, 14 maja 2014, godz. 11:48
Depresja jest głównym powodem występowania chorób i niepełnosprawności u młodych ludzi na świecie, a samobójstwo jedną z trzech najczęstszych przyczyn śmierci; w 2012 r. zmarło 1,3 mln osób w wieku 10-19 lat - alarmuje WHO w opublikowanym w środę raporcie.
więcej

Róbcie to razem!

Huub Buijssen / slo
Piątek, 25 kwietnia 2014, godz. 15:24
Możesz mu pomóc w utrzymaniu porządku dnia lub przywróceniu go, jeśli został już zatracony - dla dobra chorego, dla Twego własnego dobra oraz dla dobra Waszej relacji.
więcej

Leczenie depresji działa odchudzająco

PAP - Nauka w Polsce
slo
Wtorek, 22 kwietnia 2014, godz. 12:30
Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice.
więcej

Kiedy stawia pan diagnozę: depresja?

Andrea M. Hesse / slo
Czwartek, 13 marca 2014, godz. 11:11
Rozmowa z prof. dr. Ulrichem Hegerlem z Kliniki Psychiatrycznej Uniwersytetu im. Ludwiga Maksymiliana w Monachium, kierownika Programu Sieci Kompetencji w Depresji.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?