Leczenie depresji działa odchudzająco

PAP - Nauka w Polsce
(fot. shutterstock.com)

Otyłość zwiększa ryzyko depresji wśród kobiet, ostrzegają naukowcy. Z drugiej jednak strony udowadniają, że poprawa nastroju może spowodować utratę wagi- informuje Health Behavior News Sernice.

 

 

Już wcześniej lekarze podejrzewali istnienie związku między otyłością a depresją. Nowe badanie, opublikowane w "General Hospital Psychiatry", wykazuje, że bycie otyłym znacznie zwiększa ryzyko depresji.

 

- Podejrzewam, że relacja pomiędzy depresją i aktywnością fizyczną działa w obie strony. Zwiększona aktywność prowadzi do poprawy stanu psychicznego, a to z kolei prowadzi do zwiększonej aktywności - twierdzi autor badań, Gregory Simon z Group Health Research Institute w Seattle.

 

W przeprowadzonym przez Simona badaniu udział wzięło 203 kobiety w wieku od 40 do 65 lat. Indeks masy ciała większości uczestniczek wynosił około 38,3, a więc klasyfikowały się one do osób otyłych. Uczestniczki przeszły testy podstawowe w celu zmierzenia wagi ich ciała, określenia poziomu depresji, aktywności fizycznej i rodzaju spożywanej żywności.

 

Z eksperymentu, w którym wzięły udział, wynika, że jednoczesne leczenie otyłości i depresji przynosi znacznie lepsze rezultaty w utracie wagi. 38 procent uczestniczek leczących się na depresję zrzuciło 5 procent masy ciała, w porównaniu do 21 procent wśród osób, które leczyły tylko ciało.

 

- Większość programów utraty wagi nie kładzie wystarczającej uwagi na obecność i leczenie depresji. Praca ta podkreśla znaczenie dokonywania badań wykrywających objawy depresji podczas realizacji takich programów, co mogłoby prowadzić do poprawy kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej - twierdzi Babak Roshanaei-Moghaddam z University of Washington w Seattle.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

daria25 06:53:09 | 2014-06-13
Witam. Wywalenie leków na depresję- o ile to możliwe, to na pewno człowiek schudnie. Znam osobę co brała lejki na depresję i była szczupła, a teraz zgrubła okropnie. Walczyc z depresją - moze kupić leki naturalne na depresję?????


http://www.janoszek.com.pl

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

daria25 06:50:15 | 2014-06-13
Witam. Wywalenie lekó na depresję- o ile to możliwe, to na pewno człowiek schudnie. Znam osobę co brała lejki na depresję i była szczupła, a teraz zgrubła okropnie. Walczyc z depresją - moze kupić leki naturalne na depresję?????

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook