Między rozpaczą, a siódmym niebem. Życie z chorobą dwubiegunową

Bernd Neumann, Detlef Dietrich
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 11:17
Tę formę depresji nazywano niegdyś depresją maniakalną, poprawniej jednak mówi się dzisiaj o tak zwanych "zaburzeniach dwubiegunowych", "zaburzeniach bipolarnych" albo "chorobie dwubiegunowej".
więcej

Chodziłam od lekarza do lekarza [REPORTAŻ]

TakRodzinie
Marianna Ruks
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 09:00
Po latach leczenia dowiedziała się, że utrzymanie ciaży nie będzie łatwe. Pierwsze dziecko poroniła w 12 tygodniu. Potem wydarzyło się coś, co przewróciło jej życie do góry nogami.
więcej

Zakonnica i depresja? Siostry też chorują

Grzegorz Kramer SJ
Sobota, 27 maja 2017, godz. 15:00
Rady: idź do Pana Jezusa, to ci pomoże. A ty czujesz, że wiara umarła. W poczekalni u psychiatry - wpatrzone w ciebie oczy lub zdziwienie wyrażane wprost: siostra tutaj?
więcej

Piękno porodów i pierwszych sekund spotkań mam z dziećmi w jednym filmie

birthbecomesher.com/ed
Piątek, 26 maja 2017, godz. 15:47
W świecie, w którym synonimem piękna stał się Photoshop, album "Birth Becomes Her" może szokować. Pokazuje prawdziwe momenty, które następują zaraz po porodzie. Bez filtrów z Instagrama. Jak wam się podoba?
więcej

Moment, w którym poczułam, że jestem najgorszą matką na świecie

Maja Molller
Piątek, 26 maja 2017, godz. 12:19
Czułam, że to podwójna porażka wychowawcza. Nagle pomimo czarnej rozpaczy, w mojej głowie pojawiła się trzeźwa myśl: Skoro chciałaś spędzić ten wieczór inaczej, to dlaczego leżysz na łóżku i płaczesz?
więcej

Tato, potrzebuję cię

Józef Augustyn SJ
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 19:02
Dziecko podejmuje nieraz wręcz "tytaniczny" wysiłek, aby zbliżyć się do ojca, przyciągnąć jego uwagę i miłość...
więcej

Jak sobie poradzić z dołującymi myślami?

H. Norman Wright
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 18:51
Depresyjne zmiany nastroju nie świadczą o twojej słabości. Jest wielu ludzi, którzy pochodzą ze zdrowych i dobrych rodzin, a mimo to przeżywają trudne momenty i nie radzą sobie ze strasznymi myślami.
więcej

Kto przytuli porzucone dziecko?

pytanienasniadanie.tvp.pl/ kobieta.wp.pl/www.gajusz.org.pl/ ed
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 17:40
Są noworodki, które zaczęły życie z jedną z największych możliwych traum - porzucenia. Często towarzyszy mu niepełnosprawność i choroba. Na szczęście są też miejsca, gdzie czekają na nie ludzie z otwartymi sercami i rękami.
więcej

Myślała, że jest "idiotką". Życie z zespołem Aspergera

Może coś Więcej
Emilia Ciuła

Środa, 24 maja 2017, godz. 08:00
Ma dużą nadwrażliwość na dźwięki. Tykanie zegara, latanie muchy, upadek książki z ławki - najmniejszy szmer doprowadza ją do szaleństwa. Jej wyobraźnia tworzy alternatywny świat, a ona czuje, jakby oglądała w swojej głowie telewizję.
więcej

Jak spotkałam bohaterkę "Gry o tron" i przestałam narzekać

Maja Moller
Poniedziałek, 22 maja 2017, godz. 08:00
W tłumie wypatrzyłam ją, czyli Brienne z Tarthu. Nie była w zbroi, nie wymachiwała też mieczem. Mogłabym podsumować podróż stwierdzeniem, że w pociągu było duszno i jak zwykle się spóźnił, jednak widziałam dzisiaj coś zupełnie innego.
więcej

Obcięła włosy dla 3-letniej dziewczynki. Zainspirowała ponad 100 osób [WIDEO]

ed
Piątek, 19 maja 2017, godz. 18:02
Jaga Sadowska w czasie podróży po Azji umieściła na swoim facebooku niecodzienne zaproszenie dla swoich znajomych. Ich odpowiedź przerosła jej oczekiwania i spowodowała porządną lawinę dobra:
więcej

Da się wybaczyć zdradę? [WYWIAD]

Ewa Lisowska-Kania/ Aleksandra Lągawa
Czwartek, 18 maja 2017, godz. 15:00
Udany związek wymaga pracy i częstych randek. Zwykle zdradzamy z osobą, która zaspokoi nasze potrzeby emocjonalne. Ale czy o niewierności można zapomnieć i naprawić relację?
więcej

Mail od Przemka Babiarza dał mi kopa

Monika Chochla
Środa, 17 maja 2017, godz. 09:00
On pewnie nie jest świadomy, jak wiele znaczyło dla mnie zdanie w tamtej wiadomości. Te słowa przez kolejne miesiące mnie niosły, były punktem odniesienia i przypominały, że dam radę.
więcej

Ciąża moimi oczami, czyli czy to naprawdę stan błogosławiony?

Monika Chochla
Środa, 17 maja 2017, godz. 07:06
Nieraz słyszałam powątpiewanie, czy aby na pewno ciąża to stan błogosławiony, skoro tak wiele jest nieprzyjemnych doznań? Przecież codziennie nosi się kilka kilogramów dodatkowego ciężaru, w dodatku rozłożonego nierównomiernie, więc łatwiej stracić równowagę idąc zwyczajnie ulicą…
więcej

Mam 30 lat i nie mam dzieci. Wiesz dlaczego?

sos rodzice
sosrodzice.pl
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 17:18
Niedaleko ciebie żyje kobieta, ma 30 lat albo więcej i nie została jeszcze mamą. Rodzina i znajomi ciągle pytają: dlaczego nie masz dzieci? i szybko dodają: czas najwyższy.
więcej

Wyszłam za mąż dla pieniędzy

Wzrastanie
Joanna Pilszyk
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 17:00
Początkowo propozycja była kusząca, jednak potem przerodziła się w koszmar - opowiada Anna. Nielegalny interes kwitnie, bo stawka jest wysoka. Polskie obywatelstwo w zamian za fikcyjne małżeństwo. Wszystko po to, by móc żyć w Polsce zgodnie z prawem.
więcej

Tabu śmierci mózgowej

Niedziela
O. Jacek Maria Norkowski OP
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 16:55
Ciągle dowiadujemy się o kolejnych triumfach i postępach w transplantologii. Z drugiej strony ciągle na nowo, gdzieś bokami, przedostają się do opinii publicznej wieści trochę mniej krzepiące.
więcej

Najlepsza rada na każdą małżeńską kłótnię

TakRodzinie
Bernadeta Grabowska
Wtorek, 16 maja 2017, godz. 16:29
Warto się (dobrze) kłócić. Kłótnie w małżeństwie trzeba umieć prowadzić tak, aby nie niszczyły naszych relacji, ale je wzmacniały. Każdą da się zakończyć konstruktywnie. Przeczytajcie jak:
więcej

Terror bycia żoną

Edyta Drozdowska
Poniedziałek, 15 maja 2017, godz. 21:21
"Jak to - sama na wesele? W twoim wieku?! Nie wypada. Zaproś kogokolwiek, no masz chyba kolegów" - usłyszałam. Mam lat 27 (we wrześniu 28, czyli coraz bliżej trzydziestki - wieku, w którym podobno szczęśliwa/spełniona kobieta ma być żoną, w wersji idealnej mieć też chociaż jedno dziecko).
więcej

Ksiądz przyznaje, że miał depresję i korzystał z pomocy psychiatry

Łukasz Kachnowicz/ ed
Poniedziałek, 15 maja 2017, godz. 17:35
Tak, dla mnie też do tej pory było czymś nie do pomyślenia: jak to mam korzystać z pomocy psychiatry? Słowo psychiatra brzmi strasznie. Masz wrażenie, że wszyscy będą myśleć o Tobie jak o świrze. Miałem ochotę stanąć i krzyczeć, że już nie mogę, że jestem wyczerpany - pisze ksiądz Łukasz Kachnowicz.
więcej

4 sposoby na uwolnienie z toksycznych relacji

Maria Krzemień
Niedziela, 14 maja 2017, godz. 20:32
Jak poradzić sobie z uzależniającą od siebie matką? Co zrobić, kiedy mój chłopak prawie nie dzwoni? Reagować, gdy szef na mnie krzyczy? Poznaj metody na skuteczny detoks.
więcej

Zjawiskowy kalendarz Pirelli. Penelope Cruz i Nicole Kidman bez makijażu

facebook.com/niezlasztuka.net/ rmf24/ ed
Niedziela, 14 maja 2017, godz. 12:02
- Ideał doskonałego piękna jest niemożliwy do osiągnięcia - mówi Peter Lindenbergh - światowej sławy fotograf. Zobaczcie, jak wygląda naturalne piękno znanych aktorek:
więcej

Wpadłam w sieć, czyli co straciłam, będąc off-line?

Maja Moller
Sobota, 13 maja 2017, godz. 12:34
Wszystkich (absolutnie wszystkich!) łączy jedno - telefon w dłoni. Mam ochotę też wyjąć telefon, zrobić zdjęcie i wrzucić je na Facebooka. Czyli - zaraz, zaraz, o zgrozo - zrobić dokładnie to samo, co reszta osób konsumujących lunch w galerii handlowej…
więcej

Zdejmuję maskę nieomylnej Matki-Polki

Maja Moller
Piątek, 12 maja 2017, godz. 14:57
Była noc. Dreptałam po szpitalnej sali w rozczłapanych kapciach, za krótkiej koszuli nocnej. Rana po cesarce mocno utrudniała funkcjonowanie, a jednak wstawałam, przewijałam, przystawiałam do piersi, drzemałam na stojąco. To właśnie wtedy pomyślałam po raz pierwszy, że żaden facet by tego nie wytrzymał.
więcej

To uratuje każdą twoją rozmowę

dr Zuzanna Górska
Piątek, 12 maja 2017, godz. 14:38
Oceniamy, dajemy rady, przytakujemy. Zanim wysłuchamy, znamy pomysły na rozwiązania. Wydaje nam się, że wiemy. Istnieje metoda, która pomaga nawet w najtrudniejszych dialogach.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook