Jak raz na zawsze pozbyć się chandry? 3 kluczowe kroki

H. Norman Wright
Poniedziałek, 18 września 2017, godz. 10:58
Jeśli twoje myśli potęgują chandrę, to nie znaczy, że tego chcesz. Po prostu nauczyłeś się takiego wzorca myślenia. Trudno ci poradzić sobie z negatywnymi myślami, a to, o czym myślisz wpływa na twój nastrój i decyzje. Jak je uporządkować i odzyskać nad nimi kontrolę?
więcej

Antyporadnik przepraszania

Anna Wilczyńska
Poniedziałek, 18 września 2017, godz. 09:28
Dla świętego spokoju. Bo tak wypada. W nerwach. Z poczucia winy. Żeby zachować twarz. Jak przepraszać, żeby (nie) przeprosić? Jak prosić o wybaczenie, żeby go (nie) otrzymać?
więcej

Ciąża moimi oczami, czyli czy to naprawdę stan błogosławiony?

Monika Chochla
Poniedziałek, 18 września 2017, godz. 09:27
Nieraz słyszałam powątpiewanie, czy aby na pewno ciąża to stan błogosławiony, skoro tak wiele jest nieprzyjemnych doznań? Przecież codziennie nosi się kilka kilogramów dodatkowego ciężaru, w dodatku rozłożonego nierównomiernie, więc łatwiej stracić równowagę idąc zwyczajnie ulicą…
więcej

Adam Szustak OP: co jest w Tobie piękne?

Adam Szustak OP
Sobota, 16 września 2017, godz. 15:00
"Piękna" i "pociągająca seksualnie" - te dwa sformułowania się zrównały. Nie tylko mężczyznom, ale też wam. Próbujecie spełnić oczekiwania. Tylko po co? Zróbcie sobie jedno ćwiczenie.
więcej

445 dni w sudańskim więzieniu [WYWIAD]

Petr Jašek/ Jerzy Chodorek
Sobota, 16 września 2017, godz. 09:00
Byłem katowany, bity, opluwany. To było trudne. W pewnym momencie odnalazłem cel mojego pobytu w tamtym miejscu. Teraz dziękuję Bogu, że mogłem to przeżyć.
więcej

Kobiety, które kochają za bardzo

Aneta Cieśla
Piątek, 15 września 2017, godz. 10:20
"Ty" nieustannie stawiasz przed "ja". Miłość oznacza dla ciebie cierpienie, stres i niepokój o drugą osobę. Świat i inni ludzie nie mają znaczenia, bo liczy się tylko relacja, w której jesteś.
więcej

Cała prawda o schizofrenii

Anna Kaik
Piątek, 15 września 2017, godz. 10:17
Diagnoza: "schizofrenia" brzmi jak wyrok. Osoby zdrowe ta choroba zarówno przeraża, jak i fascynuje. Nasza wiedza o niej jest daleka od prawdy. A jaka jest prawda?
więcej

Co widzi schizofrenik? Zobacz świat jego oczami

PAP - Nauka w Polsce
Ludwika Tomala
Piątek, 15 września 2017, godz. 07:00
Każdy słyszy w głowie swój wewnętrzny głos. Jednak osoby z omamami słuchowymi w schizofrenii uznają go za głos kogoś obcego. Dziś dzień solidarności z osobami chorymi na schizofrenię.
więcej

Te 6 kroków pozwoli ci sprawdzić czy masz doczynienia ze schizofrenią

Eugene Kennedy, Sara C. Charles
Piątek, 15 września 2017, godz. 07:00
Choroba ma niszczący wpływ na wiele aspektów życia chorego oraz niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Przeczytaj ten tekst - możesz pomóc komuś lub sobie.
więcej

Rzucił pracę w biznesie i został stolarzem [WIDEO]

szlachetna paczka
Szlachetna Paczka

Wtorek, 12 września 2017, godz. 12:17
Chwycił do ręki telefon i wykręcił numer do pierwszego zakładu stolarskiego. Przedstawił się jako Radek, 37-letni właściciel firmy szkoleniowej, menadżer i coach, który chce zatrudnić się jako pomocnik stolarski. Dlaczego to zrobił i jak z koroporacji trafić do stolarni?
więcej

Nie trzeba wyważać otwartych drzwi

Różaniec
Agnieszka Warecka
Wtorek, 12 września 2017, godz. 09:00
Ona jest lekarzem, on architektem. Mają troje dzieci. Nie są idealną parą. Często się kłócą. Jak radzą sobie ze swoimi związkowymi problemami? Odkryli coś, czym bardzo chcą się z Wami podzielić.
więcej

Nie wyrabiasz? To 8 zasad, które mogą rozmnożyć twój czas

TakRodzinie
M. Nawrocka
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 14:14
Czujesz, że żyjesz w niedoczasie? Ciągle się śpieszysz, a i tak wiecznie jesteś spóźniony? Twój kalendarz pęka w szwach? Ten tekst jest specjalnie dla ciebie!
więcej

Nie daj się zakrzyczeć

Anna Kaik
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 13:43
Krzyk jest nieludzki. Rani i poniża. Jest aktem bezpośredniej agresji. Dlaczego więc w naszych relacjach, zwłaszcza najbliższych, występuje często tyle krzyku?
więcej

Sposób na odważne bycie sobą

Valerio Albisetti
Poniedziałek, 11 września 2017, godz. 13:41
Wszyscy żyją, jedzą, chodzą, kochają się, śpią. A jednak - moim zdaniem - nie żyją. Wydaje się im, że żyją. Mają dom, albo pracę, albo dzieci, albo żonę, albo męża, albo pieniądze, albo władzę. Ale to wszystko jest niczym, jeśli boją się być prawdziwi. Tylko jak się na to odważyć?
więcej

Moja definicja szczęścia jest do bani

Maja Moller
Niedziela, 10 września 2017, godz. 12:42
Czekam, aż ktoś się zmieni, aż coś sobie uświadomi, aż przeprosi. Czekam, aż schudnę. Czekam na urlop, odpoczynek i już trochę nawet na Boże Narodzenie. Czekam na szczęście.
więcej

Nie czekaj na dobry moment. Zrób to TERAZ

Valerio Albisetti
Niedziela, 10 września 2017, godz. 11:38
Trwamy w związkach szkodliwych dla zdrowia psychicznego. Znosimy trudności żyjąc marzeniami i nadzieją, że jakiś czynnik zewnętrzny zmieni sytuację. Albo ciągle na coś czekamy - np. na wakacje, awans albo ślub...
więcej

Staram się być lepszą żoną. Ciągle zawodzę

Marta Barnert-Warzecha
Sobota, 9 września 2017, godz. 09:00
Wątpię, czy Bóg myślał sobie wtedy "nieważne, że po drodze zepsułaś atmosferę w twoim domu i obraziłaś męża - najważniejsze, że jesteś dziś na czas! Brawo!".
więcej

10 oznak samoakceptacji. Lubisz siebie?

John Powell
Sobota, 9 września 2017, godz. 08:09
Żyjesz w chwilowej euforii albo cichej rozpaczy. Na zmianę. Tęsknisz za pokojem i harmonią. Odpowiedź na pytanie: czy rzeczywiście akceptuję siebie? wydaje się być wyzwaniem. A to jeden z pierwszych kroków do szczęśliwego życia. Sprawdź, jak bardzo lubisz siebie.
więcej

Dziewczynko, wstań. Razem damy radę

Maja Moller
Piątek, 8 września 2017, godz. 18:32
"Biegnij, biegnij, dasz radę!" - słyszałam za każdym razem, gdy w czasie lekcji wuefu w liceum biegaliśmy na długie dystanse. Nie wiem, czego nienawidziłam bardziej - długich dystansów czy tych zagrzewających do walki krzyków wuefisty. Zapewne miały pomagać, a jednak sprawiały, że miałam wszystkiego dość.
więcej

Największy błąd, który popełniłam w małżeństwie

Marta Barnert-Warzecha
Piątek, 8 września 2017, godz. 08:30
Mąż nie czyta moich myśli, mimo że bardzo bym tego chciała. Jednak jest jeden błąd, który narobił u nas chyba najwięcej szkody - pisze Marta Barnert-Warzecha.
więcej

Wszyscy obwiniamy. Dlaczego i jak przestać to robić? [WIDEO]

youtube.com/joanna chmura/ ed
Piątek, 8 września 2017, godz. 08:06
Obwiniamy, szukamy winnych. Oskarżamy, pozbywamy się odpowiedzialności. Dlaczego to robimy? Co z tego mamy? Co nam to zabiera, a co daje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w krótkim, animowanym filmiku z udziałem dr Brené Brown:
więcej

Nie potrzebujesz do szczęścia żadnego mężczyzny

Adam Szustak OP
Czwartek, 7 września 2017, godz. 15:00
Łakniecie obok siebie mężczyzny. Myślicie: "jak nie będę miała sensownego męża i nie założę z nim rodziny, zawsze będę nieszczęśliwa". To największe kłamstwo, jakie wmówił wam zły.
więcej

Jak Facebook zjada twój mózg

Michał Lewandowski
Michał Lewandowski

Czwartek, 7 września 2017, godz. 07:00
Pod koniec lipca wiedziałem, że dzieje się ze mną coś złego. Struty chodziłem kilka dni i próbowałem zrozumieć, co sprawia, że gorzej się wysypiam, mniej koncentruję na wszystkim, spokój ustępuje miejsca rozdrażnieniu i poddenerwowaniu. Choć fizycznie byłem zdrowy, to czułem, jakby coś zjadało mi mózg.
więcej

Kobiety winne kryzysowi męskości? [WYWIAD]

Jacek Masłowski/ Aleksandra Lągawa
Poniedziałek, 4 września 2017, godz. 09:00
Obok smoka stoi dzisiaj smoczyca. Aktualnie spieramy się nie tylko o to, kto nosi spodnie, ale też kto nosi biust - mówi psycholog Jacek Masłowski, szef Fundacji Masculinum.
więcej

10 mitów o kobiecej seksualności

Luis Valdez Castellanos SJ / slo
Poniedziałek, 4 września 2017, godz. 07:00
Jedynym sposobem zdobycia miłości i zatrzymania przy sobie mężczyzny jest seks. Trzeba przecierpieć seks, żeby otrzymać trochę czułości i uczucia. To jeden z mitów, które pokutują do dziś. Skąd te wszystkie przesądy?
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook