Facebook udaje wyluzowanego przyjaciela

Bartłomiej Sury
Bartłomiej Sury

Poniedziałek, 24 lipca 2017, godz. 15:00
W pewnym eksperymencie szczur naciska dźwignie, a do jego mózgu płynie prąd. Jest mu dobrze. W końcu pada z wyczerpania. Jaki to ma związek z twoim korzystaniem z Facebooka?
więcej

Jak poprawić atmosferę w pracy?

Anna Góra
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 18:14
Życie poza pracą jest często pełne trudności. Po co mamy dokładać ich sobie nawzajem w pracy?
więcej

Zdrowe odżywianie bez wydawania fortuny

Maja Moller
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 16:21
Na samą myśl o zdrowym odżywianiu robi ci się słabo? Nie masz czasu na gotowanie albo pieniędzy na produkty "bio" i "eko"? Wbrew pozorom nie jest to ani drogie, ani trudne.
więcej

Wstydzisz się, że ktoś z rodziny ma depresję?

Huub Buijssen
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 15:00
Wstyd także jest uczuciem, które prawdopodobnie nie jest Ci obce, gdy masz depresyjnego bliskiego. Aby wyjaśnić, skąd się on bierze, pozwolę sobie najpierw na małą dygresję osobistą.
więcej

Przestań żyć tak, jak nie chcesz

Maria Krzemień
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 10:12
Grzech mieszkający w nas sprawia, że jest nam niezwykle trudno zmienić nawyki. Ostatecznie wciąż żyjemy tak, jak nie chcemy. Może czas coś z tym zrobić?
więcej

Potrafisz przeprosić swoje dziecko?

Gianni i Antonella Astrei, Pierluigi Diano
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 09:40
Nie chodzi o to, żeby snuć skomplikowane wywody i starać się usprawiedliwiać. Dziecku wystarczy kilka najistotniejszych słów.
więcej

Oceniasz i jesteś oceniany. Nie bądź niewolnikiem opinii innych

Bernd Latour
Niedziela, 23 lipca 2017, godz. 08:19
Jeśli rozmawiasz z ludźmi, nieważne o czym, zawsze mówisz także o sobie. Innymi słowy, mówiąc prezentujesz siebie innym, a to oznacza, że w komunikacji z nimi podlegasz ocenie. Nie masz wpływu na to, co mówią i myślą o tobie inni, ale możesz zadbać o własną wolność i nie być niewolnikiem ich opinii.
więcej

Moda na nieposiadanie

Katarzyna Górczyńska
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:36
Chcemy być trendy jeżdżąc wypasionym autem, czytając książki w wersji elektronicznej lub słuchając audiobooków, bujając się w rytm najpopularniejszej muzyki zamkniętej w coraz mniejszych mp3 z coraz większymi słuchawkami, oglądając najlepsze filmy tylko w jakości HD.
więcej

Ksiądz Jan o sytuacjach granicznych

ks. Jan Kaczkowski/ Joanna Podsadecka
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 09:26
"Kościół stoi na stanowisku, że jeśli dziecko poczęło się na skutek gwałtu czy kazirodztwa, nie ma to wpływu na jego godność. A jak jest w przypadku in vitro? Pamiętam, ilu ludzi z pogardą wypowiadało się potem o dzieciach poczętych tą metodą - ks. Jan odpowiada na to i inne trudne pytania.
więcej

Rzecznik Praw Obywatelskich ostro o języku sporu politycznego

Onet.pl / sz
Sobota, 22 lipca 2017, godz. 08:00
"Mamy tu do czynienia z regularnym naruszaniem godności osób mających doświadczenie z chorobą psychiczną. To wszystko wielu polityków i komentatorów ma za nic" - ostrzega Adam Bodnar.
więcej

Pozwól człowiekowi, żeby poradził sobie sam

Jan Mela / Jerzy Chodorek
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 15:00
"Niektórzy potrzebują dobrego, ciepłego słowa, a inni kopa w tyłek" - o pomaganiu, walce z depresją i Santiago de Compostela opowiada Jan Mela.
więcej

Jestem katoliczką. Mam depresję poporodową

America Magazine
Kerry Weber
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 09:00
Dla katoliczek, z depresją poporodową i stanami lękowymi, przynależność do wspólnoty religijnej może stać się deską ratunku, ale także potencjalnym źródłem poczucia winy, wstydu lub frustracji.
więcej

Ksiądz Jan Kaczkowski o małżeńskich kryzysach

ks. Jan Kaczkowski, Joanna Podsadecka
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:00
"Moje małżeństwo z 29-letnim stażem jest po prostu piekłem na ziemi. Popadłam w depresję. Czy to jest krzyż, który mam dźwigać?" - ks. Jan odpowiada na to i inne trudne pytania.
więcej

Lęk przed zostaniem mężem i ojcem

Józef Augustyn SJ
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:00
Kiedy młody mężczyzna wywodzi się z rodziny skonfliktowanej lub rozbitej, jego przyszłe ojcostwo od samego początku zostaje w jakiś sposób zranione. Wyraża się to przede wszystkim w jego lękach przed wzięciem odpowiedzialności za rodzinę i za dzieci.
więcej

Chcecie poznać księdza Jana?

facebook.com/grzegorzkramer/ ed
Środa, 19 lipca 2017, godz. 09:00
Poznajcie to miejsce. Pacjenci mówią, że jest tam jak w domu, można poczuć się jak w SPA i zamieszkać z kotem. Jak wygląda Puckie Hospicjum bez księdza Kaczkowskiego?
więcej

Bóg odchudza

Anna Browarczyk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 16:14
Dziewczyna z depresją, zaburzeniami lękowymi, nerwicą i otyłością (w czasie przyjmowania leków psychotropowych i antydepresantów bardzo dużo przytyłam), smutna dziewczyna. Tak jeszcze niespełna rok temu opisałabym samą siebie.
więcej

Skąd wiedzieć, że to "ten" albo czy to "ta"?

Monika i Marcin Gomułkowie/ Studio INIGO
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 15:00
Popkultura zachęca, żeby iść za głosem serca, ale jak to zrobić? Skąd wziąć pewność, że ktoś, kogo wybieram na żonę albo męża, to właściwa osoba? Jest na to kilka sposobów.
więcej

Mam 30 lat i nie mam dzieci. Wiesz dlaczego?

sos rodzice
sosrodzice.pl
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 07:00
Niedaleko ciebie żyje kobieta, ma 30 lat albo więcej i nie została jeszcze mamą. Rodzina i znajomi ciągle pytają: dlaczego nie masz dzieci? i szybko dodają: czas najwyższy.
więcej

Jak wzmocnić poczucie własnej wartości?

Anna Kaik
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 12:49
Nawet jeśli poczucia własnej wartości nie nabyliśmy w dzieciństwie, nie oznacza to, że jako dorośli nie możemy go sobie wypracować. Jak to zrobić?
więcej

Hojni mają milsze życie

Rzeczpospolita/Malwina Użarowska/ed
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 12:37
Podobno już sama myśl o obdarowaniu innych wywołuje stan błogości! Badacze sprawdzili, co dzieje się w trzech obszarach naszego mózgu, kiedy zaspokajamy nie tylko własne potrzeby. Przeczytajcie o pewym nietuzinkowym eksperymencie.
więcej

"Nie bój się" - jak działają na ciebie te słowa?

Maja Moller
Sobota, 15 lipca 2017, godz. 15:25
W jakich okolicznościach po raz pierwszy usłyszałaś: "Nie bój się"? W szpitalu czy przed wizytą u dentysty? Gdy miałaś zostać sama w przedszkolu albo spędzić dłuższy czas z dala od rodziców? A może usłyszałaś to zdanie wypowiedziane jako nakaz?
więcej

"Jeśli słyszycie te słowa, stało się, umarłem". Wzruszający list 20-letniego Michała

facebook/malgosianowicka.com/ ed
Środa, 12 lipca 2017, godz. 14:58
Zróbcie dla mnie jedną rzecz. Zamknijcie oczy i pomyślcie o tym, czego pragniecie - napisał Michał przed śmiercią. O odczytanie listu w czasie pogrzebu i umieszczenie fragmentu w mediach społecznościowych poprosił swoją koleżankę Gosię. A do każdego, kto przeczyta jego słowa, ma wyjątkową prośbę.
więcej

Fenomen Moniki i Marcina Gomułków

Maciej Pikor
Wtorek, 11 lipca 2017, godz. 15:00
Zaczęło się od jednego filmu ze ślubu, który teraz ma prawie milion wyświetleń. Dziś są vlogerami przez duże V. Skąd się wziął "fenomen" Gomułeczków?
więcej

Niezawodna metoda na małżeńskie kłótnie

TakRodzinie
Beata i Tomasz Strużanowscy
Wtorek, 11 lipca 2017, godz. 08:13
Tu się nic nie ułoży "samo". Dzień ślubu nie jest chwilą, kiedy można głęboko odetchnąć: "Uff - mam go!"; "No wreszcie - zdobyłem ją!". Nic bardziej mylnego. Jak poradzić sobie z małżenstwem?
więcej

Rak na opak. Sztuka o życiu szczęśliwym

Marzena Erm
Poniedziałek, 10 lipca 2017, godz. 17:13
Rolę "uszczypniętej" przez raka Reżyser zaproponował mi 5 lat temu. Propozycja nie do odrzucenia i to dosłownie. Szybko wskoczyłam w piżamkę i pozwoliłam zamknąć się w szpitalu onkologicznym.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Inteligentne Życie 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook