Komentarze Komentarze

Ks. Michał Misiak wyjaśnia, dlaczego przyjął chrzest w Jordanie, który spowodował zaciągnięcie ekskomuniki

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-25 12:17:51
"Przez dwa tygodnie Bóg mnie zachęcał, popychał mnie do tej wody, do Jordanu" - mówi ks. Misiak w nagraniu opublikowanym na Facebooku.
więcej
Ilość wiadomości: 128
2019-06-25 12:17:52
śmieszny facet
1911068165.gif
Ilość wiadomości: 5809
2019-06-25 12:41:55
Przykre, ale prawdziwe...

jazda na uczuciach i emocjach kończy się zawsze tak samo
nie o chrzest poszło o brak kobiety...
Ilość wiadomości: 204
2019-06-25 13:05:29
Biedny człowiek... Najbardziej smutne jest to, że to co dzieje się w nim, jego pragnienia, uczucia, emocje, przypisuje działaniu Boga.

I księdzu i wszystkim którzy tak myślą, polecam podstawowe wiadomości naukowe na ten temat. Większość tego typu rzeczy, na czele z zakochaniem, to reakcje chemiczne zachodzące w naszym organiźmie, dlatego ostrożność i dystans do tego co w nas, jest tu kwestią podstwową.
A przy okazji, Miłość nie jest uczuciem! I nie wolno jej  mylić z "uczuciem miłości" czyli zakochaniem :)
Ilość wiadomości: 45
2019-06-25 13:26:53
Szatan popchnął go do wody, a nie Bóg.

"Gdyby ktoś mówił, że stan małżeński trzeba stawiać ponad stanem dziewictwa lub celibatu, i że nie jest lepiej i szczęśliwiej pozostać w dziewictwie lub w celibacie niż łączyć się małżeństwem - niech będzie wyklęty." (Sobór Trydencki, Sesja 24)
Ilość wiadomości: 72
2019-06-25 14:02:35
W tym kontekście przypominają mi się słowa o. Szustaka. Też opowiadał że zdarza mu się zakochać będąc księdzem, ale nie robi z tego problemu - bo wiedział że uczucie przejdzie, a miłość do Boga w kapłaństwie jest decyzją a nie wpływem ulotnych uczuć. Też opowiadał że chciałby mieć żonę i dzieci, ale nie robi z tego problemu. Wie że kapłaństwo na które się zdecydował też jest ojcostwem (duchowym), a miłość do Boga miłością oblubieńczą.

Jestem ostatnią osobą która powinna się wypowiadać w sprawach dojrzałości, ale wydaje mi się że nie powinno się mylić podążania za tym co się czuje, z miłością. A już tym bardziej mówić że jakieś natchnienie Boga może prowadzić do łamania posłuszeństwa które się samemu ślubowało w pełnej wolności.
Ilość wiadomości: 1152
2019-06-25 16:58:15
Nie ma co ubierać w piękne szatki kamuflażu, tylko szkoda, że tej decyzji nie podjął w seminarium, kiedy był na to czas. Naiwne pisanie do papieża, choć szczerze w to wątpię, podobnie jak w jego relację słów biskupa. Nie lepiej powiedzieć całą prawdę? Od razu? Gdyby rzeczywiście zapałał troską o kobietę(y), to bez problemu spełnił by się w duszpasterstwie kobiet i nie ma co zamydlać oczu "przyjaźnią, czystą, bez współżycia", bo potem sam się kompromituje: "mam pragnienie małżeństwa, że mam ochotę kochać, że chciałbym mieć żonę". Białe małżeństwo? O naiwności!
Ilość wiadomości: 3
2019-06-25 18:05:01
Czy nieposłuszeństwem można nazwać niezgodę z zasadą wprost sprzeczną z Biblią?
Przecież w 2 miejscach  (1Tm 3:2 i Tt 1:6) jest napisane że biskup musi posiadać żonę. 
Czy to dobre wymagać od kogoś odrzucenia prawa Bożego?
995239980.jpg
Ilość wiadomości: 511
2019-06-25 18:47:45
"wiosna" Kościoła w całej pełni :p
Ilość wiadomości: 2
Odpowiedź do: fiztech2008 | 2019-06-25 20:43:21
Do Tymoteusza to Paweł pisał? A doczytałeś co pisał o celibacie dla Królestwa Bożego? I że chciał aby każdy był tak jak on? Jasne,że na kandydatów na biskupa brano osoby z jedną żoną, a nie kilkoma jak było wtedy powszechne. Ale po świeceniach taki biskup musiał żonę porzucić i z nią nie żyć. Formalnie uregulował to synod w Elwirze w 304 roku, ale skoro uregulował to zwyczaj musiał istnieć już wcześniej.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?