Komentarze Komentarze

#Ewangelia: nie dokonujmy straszliwego przeinaczenia tego, o co chodzi w tajemnicy Ciała i Krwi Jezusa

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-06-20 10:40:07
"Gdy byłem nastolatkiem, zbuntowałem się i powiedziałem, że nie pójdę na procesję Bożego Ciała. To jest banda hipokrytów, łążą po ulicach, jak oni żyją?!" - opowiada dominikanin. Dziś ta sytuacja jest dla niego ważną lekcją o Kościele i uroczystości Bożego Ciała.
więcej
Ilość wiadomości: 280
2019-06-20 10:40:09
Ależ jak nabardziej dokonaliscie straszliwego przeinaczenia.

Wychodzi ksiądz przed ołtarz, podnosi kielich i mówi: „pijcie z niego wszyscy. Później sam wypija i nikomu nie daje. Kłamie ludziom w zywe oczy. Jezus wszystkim dał.
Łk.22
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: «Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

To skoro pozbawiono nas udziału w tym kielichu, to nie mamy udziału w Nowym Przymierzu.

Ezechiel na ten temat napisał tak:

Ez 34
2 «Synu człowieczy, prorokuj o pasterzach Izraela, prorokuj i powiedz im, pasterzom: Tak mówi Pan Bóg: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą! Czyż pasterze nie powinni paść owiec?
7 Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pańskiego: 8 Wyrocznia Pana Boga: Przecież owce moje stały się łupem i owce moje służyły za żer wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu, bo nie było pasterza, pasterze zaś nie szukali owiec moich, bo pasterze sami siebie paśli, a nie paśli moich owiec,

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?