Komentarze Komentarze

Prymas komentuje słowa abpa Głódzia. Mówi o szczegółach przyjazdu do Polski papieskiego wysłannika ds. pedofilii

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-15 10:02:36
"Mamy dzisiaj narzędzie, które jest narzędziem weryfikacji nie tylko postępowania poszczególnego biskupa, ale także w stosunku do działań metropolity". Prymas odwołał też ważną wizytę zagraniczną: "Trzeba gasić pożar".
więcej
Ilość wiadomości: 1542
2019-05-15 10:02:37
"Gasić pożar" to jedno...A co ze zgliszczami...to pewnie na nas świckich będzie scedowane...
Do dymisji jak w Chille jednak sie nie podadzą... Szkoda...
leaonbaz
Gość
2019-05-15 11:07:34
Duchowieństwo jest zapatrzone w przeszłość. Lud zmierza ku przyszłości. Dlatego nasi pasterze w sensie duchowym idą krok za stadem, nie na czele. Duchowieństwo ma swoje zabawki, stroje, zwyczaje, pieniądze i bardzo dobre samopoczucie. Ma się za sól Kościoła, za "takich jak Chrystus" - ale nie są cisi i pokornego serca. My wierni, to nie owce, to bydło. Stroją się w piękne szaty, szukają pierwszych miejsc, oczekują czołobitności i uniżenia. Kochają się bardziej sami w sobie, w swoim stanie, niż w Bogu. Wyrozumiali i łagodni dla siebie i swoich pobratymców w koloratkach, surowi i wyniośli dla wiernych. Narzucają ciężary nie do uniesienia, których sami nigdy nie nosili. Korumpują duchowo, manipulują, dzielą i stręczą swoich wiernych. Mają się za mądrzejszych od świeckich, za wybranców którym należy się uległość. Pilnie strzegą swoich wenętrznych, tajemnych machinacji i sekretów. Wygłaszają pięknosłowne oracje pełne tautologii i sofizmatów. Swoje ustanowienia czynią ustanowieniami samego Boga. Do nich nalezy ostatnie słowo, z którym się nie dyskutuje. Tak więc wierzą w te ziemskie skarby, pałace, struktury, mądrości, zwyczaje - a to wszystko, co ziemskie, podlega rozkładowi, gnije i rozpada się na naszych oczach. Mają dzieła swoich rąk, swoje struktury, prawa, kurie, zwyczaje, kodeksy, złoto - za Ciało Chrystusa. Nie widzą znaków czasu, nie słyszą nic. Pudrują tego trupa i okadzają go, by nie śmierdział. Tylko Chrystus wskrzesza. Tylko Bóg ożywia. Słudzy nieużyteczni, proszę was wrócie do tego, do czego was powołano, do SAKRAMENTÓW z EUCHARYSTIĄ na czele i głoszenia DOBREJ NOWINY... to może nie zginiecie wy i my razem z wami. 
Ilość wiadomości: 100
2019-05-15 11:10:56
"Dzisiaj zaczyna się rozbijanie tej mentalności, także poprzez taki film". Dzisiaj? A wcześniej nie było można? Dopiero po filmie? Jak zaczęło się palić? Już choćby to wystarczałoby, by się podać do dymisji. A co mówi Prymas? "To nieuzasadnione".  Co za kosmiczna arogancja!!! W Chile było mniej pedofilów, a jednak wszyscy biskupi podali się do dymisji. Jeśli po tym wszystkim nie wyleci chociażby Głódź, to znaczy, że wszystkie te "działania" to kolejne mydlenie oczu.
Ilość wiadomości: 1797
2019-05-15 11:28:28
Może kilka czy kilkanaście lat temu słowa prymasa Polaka by były odebrane jako ostra i bezprecedensowa reprymenda, ale dzisiaj to wyłącznie wyraz bezsilności i słabości. Niestety, wszystko co Kościół robi to działania na wczoraj, a nie na dzisiaj.
1262092848.gif
Ilość wiadomości: 338
2019-05-15 12:20:52
Arcybiskup Jędraszewski musiał przełożyć szczyt watykański ws. pedofilii z powodu superważnego kazania w Fatimie o sensie życia i "zmaganiach o dobro, miłość i wierność". Podkreślał tam, że "najbardziej fundamentalną treścią" chrześcijaństwa jest przemiana...
Ilość wiadomości: 1348
2019-05-15 13:13:15
"Chodziło o to, że naszych działaniach ciągle dochodzi do kruszenia mentalności. Musimy mieć do tego ludzi, którzy nam pomogą" - mówi Prymas"
Ta mentalność biskupów musi być twarda jak beton w schronie przeciwatomowym, że tak trudno ją skruszyć ... 
Słowa o miłości tak często przez nich wypowiadane są chyba tylko pustosłowiem, tacy ludzie wydają się być narcyzami wielbiącymi samych siebie i splendor, który ich otacza.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook