Komentarze Komentarze

Szczerski: Kościół może wyjść silniejszy z obecnej sytuacji, jeśli udowodni, że potrafi się oczyścić

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-14 11:55:31
Kościół może wyjść silniejszy z obecnej sytuacji, jeśli będzie w stanie udowodnić społeczeństwu, że będzie pierwszą dużą grupą społeczną w Polsce, która oczyści się z pedofilii - uważa szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany o film "Tyko nie mów nikomu".
więcej
957977699.jpg
Ilość wiadomości: 1924
2019-05-14 11:55:32
Jedno jest pewne - wrogowie Kościoła nie będą Kościołowi pomagać w uzyskaniu takiego efektu jak w tytule!
Ilość wiadomości: 101
2019-05-14 12:02:45
"jeśli udowodni, że potrafi się oczyścić" - jedynym dowodem byłyby dymisje skompromitowanych biskupów. W Chile było mniej książy pedofilów niż w Polsce, a wszyscy biskupi podali się do dymisji. To rozumiem. To jest prawdziwe oczyszczenie.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4520
Odpowiedź do: BS_LEx | 2019-05-14 12:12:07
Największymi wrogami Kościoła są księża oraz ci którzy ich ukrywają i bronią zarówno duchowni w tym biskupi jak i świeccy którzy każdy przejaw krytyki nazywają atakiem na Kościół czyli de facto bronią zło.
Ilość wiadomości: 1799
2019-05-14 13:01:02
Przecież jeszcze kilka dni temy przedstawiciele klasy rządzącej dowodzili, że największym wrogiem są LGBT, gender i edukatorzy seksualni. Wrogiem publicznym numer jeden była aktywistka, która rozlepiła w Płocku odbitki obrazu Matki Bożej w tęczowej aureoli. Wysłali nawet sześciu panów w odblaskowych kamizelkach z napisem Policja z nakazem rewizji w charakterze obrońców katolickiej ortodoksji. Cała plejada dygnitarzy ryczała i szczekała oburzona.
Dzisiaj już zmienili poglądy? A może po prostu obejrzeli ile odsłon ma ten film i doszli do wniosku, że w ich interesie leży przestawienie wajchy na inną.
Ilość wiadomości: 144
2019-05-14 14:00:33
Panie lleszek, zmilcz waść oszczęść sobie wiadomo czego.
Czy człowiek może stać się już tylko motywowaną politycznie wydmuszką, pełną jadu i nienawiści? Mam nadzieję, że tak jest tylko tutaj, nie w realnym świecie.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4520
2019-05-14 18:59:04
Tak, obejrzałam. To film niezwykle ważny i cenny, bardzo prawdziwy. Ale jeśli chodzi o pokazanie postawy kościelnych hierarchów, niczym mnie nie zaskoczył, niczym nie zszokował. Bo ja to wszystko wiem, ja to wszystko widziałam i przeszłam.

,,Prawie 20 lat temu odbijałam się od kościelnego muru, zostałam odprawiona przez arcybiskupa Michalika z niczym z kurii.
Potem, po moim zgłoszeniu sprawy prokuraturze, parafianie słuchali jego listu pasterskiego. Stanął wprost po stronie księdza, współczuł mu, a nas oskarżył, że wywodzimy się od ojca kłamstwa. Czyli szatana."

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook