Komentarze Komentarze

Judasz zbrodniarz?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-04-26 12:55:01
"Najdoskonalszą owcą zagubioną w Ewangelii jest Judasz (...) Judasz był biskupem, był jednym z pierwszych biskupów. Owca zagubiona, biedaczysko!". O tym trzeba pamiętać.
więcej
Ilość wiadomości: 968
2019-04-26 12:55:02
Pan Wacław Oszajca jak zwykle w swoim stylu politpoprawnym. Cytuję: "miał w radiowej trójce powiedzieć (...) cytuję za Gazetą Wyborczą", to w końcu powiedział tak czy nie? Widać, że sam jezuita ma wątpliwość co do rzetelności GW i słusznie. To medium już tyle razy kłamało, podawało fake news'y, jest tak mocno zaangażowane politycznie, że nawet nie warto wysilać się na próbę nadawania redaktorom z Czerskiej twarzy makijażowej prawdomówności. Jeszcze jedno pytanie: jaki obraz i wspólnotę kościoła miał na myśli szanowny autor krytykując ruch pielgrzymkowy na Jasną Górę i do wielu innych sanktuariów, podczas prowadzonych przez niego pielgrzymek studentów, w których gdyby nie interwencje studentów nie byłoby czasu na modlitwę? Jestem świadkiem tych "pielgrzymek", w których najwięcej czasu zabierały podziękowania dla organizatorów. Tak było...
Ilość wiadomości: 198
2019-04-26 14:48:34
Ojcze drogi Wacławie zaczynasz się już mocno wyróżniać nawet w szeregach totalnej opozycji. Toż Tobie udało się doskonale podmienić tradycyjną niechęć do Judasza na niechęć do PISiora, który choćby był profesorem, żyć z innymi nie potrafi.
Ilość wiadomości: 89
2019-04-26 16:09:45
No to jak w końcu: tych pozostałych 11 apostołów było Żydami czy nie? Czy nawet takie proste, oczywiste sformułowanie musi budzić chęć polemiki u Szacownego Jezuity? Kiedyś nie było internetu i na takie miałkie teksty szkoda było papieru. Teraz redaktorzy portali tak bardzo potrzebują jakichkolwiek tekstów, że publikują nawet to.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4526
2019-04-26 21:18:29
Dobrze znowu ojca ,,widzieć" na Deonie.Pozdrawiam i dziękuję za jak zwykle mądry głos.
1208823474.jpg
Ilość wiadomości: 2753
2019-04-27 03:27:32
Judasz - jeden z pierwszych biskupów. No właśnie...

Czy podobny mechanizm rozgrzeszania nie był obecny u niektórych członków hierarchicznego Kościoła w przypadku kapłanów, który dopuścili się czynów pedofilskich? Może nie idźmy tą drogą?
Ilość wiadomości: 109
2019-04-27 09:51:42
Papież Franciszek każe nam walczyć z klerykalizmem i nie traktować duchownych jako "tych lepszych i mądrzejszych". Idę w ślad za jego nauką więc zdanie prof. Zaryna ws. Judasza jest dla mnie bardziej miarodajne niż wypociny bp. Markowskiego czy jezuity Oszajcy.
Ilość wiadomości: 5421
Odpowiedź do: Wihajster | 2019-04-27 12:08:32
Niezależkie  od tego czy się zgadzamy, czy nie to może nie "wypociny" tylko wypowiedzi.
Wyczuwa Pan różnicę?
Ilość wiadomości: 109
Odpowiedź do: MR | 2019-04-27 12:37:49
Racja, poniosło mnie
Ilość wiadomości: 234
2019-04-28 01:48:48
Jeśli chodzi o tych braci starszych w wierze, to bym się tak bardzo nie rozpędzał.
1J2
22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten,
kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
Ten właśnie jest Antychrystem,
który nie uznaje Ojca i Syna.
23 Każdy, kto nie uznaje Syna7,
nie ma też i Ojca,
kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.

Ja tam sie nie przyznaję do braterstwa z antychrystem. Jednak brat, to jest osoba, której mogę zaufać. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?