Komentarze Komentarze

Z figury Matki Bożej pociekły łzy. Biskup zabrał oficjalne stanowisko w tej sprawie

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-09-13 18:06:00
Lokalny biskup zaleca ostrożność i mówi między innymi o działaniu szatana.
więcej
Ilość wiadomości: 226
2018-09-13 18:06:00
Czyż łzy Maryji nie oznaczały zawsze, że coś złego się dzieje? A olej krzyżma do czego jest używany? Czyż nie jest związany z kultem, głoszeniem słowa? Czyż te łzy nie oznaczają płaczu nad upadkiem duchowieństwa? No bo jak inaczej rozumieć taki zapał w głoszeniu herezji?
Ilość wiadomości: 25
2018-09-13 19:20:09
witam jestem katoliczka nie uznaje figur obrazow  moga sobie plakac ja to nie wierze nie ma szatana czlowieka nie mozna obrazac iwykluczac czlowiek jest wart 
Ilość wiadomości: 25
2018-09-13 19:21:36
nikogo nie obrazam Bog jest w nas dziala
Odpowiedź do: organekmonika23 | 2018-09-13 19:33:07
Mowo polsko trudno jezd.
Odpowiedź do: lomen | 2018-09-13 20:22:23
A swoją drogą z Ciebie (@organekmonika23) taka katoliczka jak ze mnie cysorz chiński. Widzę, że "koleżanka" jest pilną uczennicą 
drogiego Bergoglio. Nawet Świadkowie Jehowy nie przeczą istnieniu szatana.
Ilość wiadomości: 97
2018-09-14 08:40:37
Nie ma i nie było kogoś takiego jak "Maryja". Pod tą postać wciela się odwieczny przeciwnik Boga, w tym "wydaniu"znany od tysiącleci jako "Królowa Nieba". Nie ma potrzeby odwoływać się zatem do ludzkich sądów, gdyż Słowo Boże stanowi o tym jasno.
Padną oczywiście zaraz zarzuty, że nie mam szacunku do matki Jezusa. Mam - i to ogromny. Maria (nie jakaś tam "Maryja, Królowa Niebios") matka Jezusa Chrystusa jest wzorem posłuszeństwa i wierności Słowu Bożemu. Słowu, które poprzez kulty "płączacych figurek" jest wypaczane i obrażane. Chyba nie o to chodziło skromnej dziewczynie gdy wyraziła swoje posłuszeństwo Bogu poprzez "fiat".
Odpowiedź do: szymepiotre04 | 2018-09-14 08:49:32
Witamy Świadka Jehowy. Jeszcze jakieś rewelacje? Zabrakło mi nawiązania do Izydy. Czuję niedosyt.
Ilość wiadomości: 7
Odpowiedź do: organekmonika23 | 2018-09-14 09:41:27
Nie musimy wierzyć w płaczące figury, ale Bóg posługuje się wszystkim - jeśli rzeczywiście pochodzi to od Boga, jest to wyraz Jego miłości i troski o nas. Zresztą my nie wierzymy w figury czy obrazy jako takie, i nie oddajemy im boskiej czci, ale one pomagają nam wzbudzić wiarę i wnieść myśli do Boga. Oddając cześć obrazowi lub figurze oddajemy ją nie farbie, ramkom i płótnie, ale osobie, która jest na nich przedstawiona. Zastanów się nad swoją wiarą organekmonika23. Pismo Święte wyraźnie objawiło, że szatan istnieje i że piekło też istnieje. Przypominam stwierdzenie Soboru Nicejskiego II (787) w sprawie czci obrazów (BF 637): "Postępując jakby królewskim traktem za Boską nauką świętych Ojców i za Tradycją Kościoła katolickiego - wiemy przecież, ze w nim przebywa Duch Św. - orzekamy z całą dokładnością i zgodnie, że przedmiotem kultu nie tylko powinny być wizerunki drogocennego i ożywiającego Krzyża, ale tak samo czcigodne i święte obrazy malowane, ułożone w mozaikę lub innym sposobem wykonane, które ze czcią umieszcza się w kościołach, na sprzęcie liturgicznym czy na szatach, na ścianach czy na desce, w domach czy przy drogach z wyobrażeniami Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boga i Zbawcy świętej Bogarodzicy, godnych czci Aniołów oraz wszystkich świętych i świątobliwych męzów. Im częściej wierni spoglądają na ich obrazowe przedstawienie, tym bardziej także się zachęcają do wspominania i umiłowania pierwowzorów, do oddawania im czci i pokłonu - chociaż nie adoracji, która według wiary należy się wyłącznie Bożej Naturze. W ten sposób oddaje się hołd przez ofirowanie kadzidła i zapalanie świateł przed wizerunkami drogocennego i ożywiającego Krzyża, świętych Ewangelii i innych świętych obrazów, jak to było w pobożnym zwyczaju u przodków. <<Kult bowiem obrazu skierowany jest do wzoru>> - św. Bazyli; a kto składa hołd obrazowi, ten go składa Istocie, którą obraz przedstawia. Tyle na ten temat.
Ilość wiadomości: 7
Odpowiedź do: szymepiotre04 | 2018-09-14 09:46:21
Chciałbym odpisać na to, ale już brakuje mi siły..Ludzie zastanówcie się dwa razy zanim coś napiszecie......

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook