Komentarze Komentarze

Izrael: hierarcha katolicki krytykuje prezydenta Trumpa

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-12-21 10:38:42
Najwyższy rangą katolicki hierarcha Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa skrytykował prezydenta USA Donalda Trumpa za uznanie za stolicę Izraela świętego miasta trzech religii, co sprawia, że wielu ludzi odwołało swój przyjazd do Ziemi Świętej.
więcej
Tadeusz_25
Gość
2017-12-21 10:38:42
Co ma piernik do wiatraka? Jeżeli ktoś pielgrzymował do Jerozolimy tylko dlatego, że nie była stolicą Izraela, to jakoś nie widzę postrzegania jej jako Ziemi Świętej przez takiego turystę. Niemcy mają prawo wracać do wojej dawnej stolicy, a Żydzi nie? To jawny antysemityzm. Przecież muzułmanie ostatecznie doprowadzili Jerozolimę do upadku i uczynili z niej prowincjonalne miasteczko. Dzisiejsza jej ranga jest zasługą Żydów i ich wielkiego trudu w jej odbudowanie. Abp Pierbattista Pizzaballa niech się zapozna z historią miasta i faktami, a potem zabiera głos.
Ilość wiadomości: 785
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2017-12-21 11:07:47
Tadzik, jaki ty masz interes w tym tartaku. Przecież Rozencwajgowa dawno sprzedała ten las. Kumasz?
Ilość wiadomości: 4598
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2017-12-21 12:48:30
Kompletne niezrozumienie sytuacji i przykłady "od czapy".  Wielu ludzi odwołało przyjazd do Jerozolimy bo obawiają się zamachów, wojen, burd i napaści ... to przecież oczywiste.
"Niemcy mają prawo wracać do wojej dawnej stolicy, a Żydzi nie?"
Co to za argument? Jak długo dawne miejsce, w którym ktoś przebywał, należy do jego potomnych? Myślę, że Pizzaballa wie duuuużo więcej od Tadeusza_25

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?