Komentarze Komentarze

"My chcemy Boga" - hasło z marszu niepodległości. A jakich nas chce Bóg?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-11-14 17:23:17
Kiedy za hasłem "My chcemy Boga" kryje się życzenie komuś śmierci ("Śmierć wrogom ojczyzny"), rasizm ("Europa będzie biała albo bezludna"), agresja, niechęć do innych ludzi, to czuję się obco i pytam: "Jakiego Boga chcemy?".
więcej
Ilość wiadomości: 303
2017-11-14 20:17:33
Wiele wskazuje na to, że organizowany od wielu lat jarmark bożonarodzeniowy nie wróci już na Pola Elizejskie. Burmistrz Paryża, Anne Hidalgo, przychyliła się do decyzji rady miasta w tej kwestii. To jednak nie wszystko. Oprócz jarmarku, w centrum Paryża nie pojawi się także diabelski młyn, który od 2000 roku staje w okolicach Bożego Narodzenia w pobliżu Place de la Concorde.

Hmm. Ubogacenie.
photo.jpg
Ilość wiadomości: 232
2017-11-14 21:04:40
A ja tam chcę tylko zdrowego rozsądku i życia w normalnym kraju, bez islamu i innych chorych ideologii.
Ilość wiadomości: 2
2017-11-15 08:42:57
My chcemy Boga...Jak inaczej można rozumieć to samo stwierdzenie. Jak inny filtr jest sercu człowieka, gdy mówi to samo zdanie. To co pisze Radek brzmi bardzo smutno. Wygląda jakby niektórzy owszem, chcieli Boga, ale - na własnych warunkach. Bóg jest fajny, pod warunkiem, że daje się zgnieść do mojego pudełka, dopasować do moich problemów, mogę Go użyć jak chcę... Niestety - dla naszego egoizmu i na szczęście dla naszej duszy - Bóg NIE jest oswojonym Bogiem. Zamiast "ja chcę Boga, ale tylko takiego i takiego" powinniśmy pytać siebie samych "Jakiego mnie chce Bóg?". A to nie  jest łatwe pytanie. Bo odpowiedź może się nam nie podobać. Wygodniej mówić "Chcemy Boga...do naszych celów". 
Ilość wiadomości: 303
2017-11-15 13:39:09
Deon usuwa komentarze, w których pisze się prawdę o muzułmanach w Europie i jakie oni stanowią zagrożenie dla nasze cywilizacji.
105628652.jpg
Ilość wiadomości: 71
Odpowiedź do: Marian | 2017-11-15 22:00:02
Pańskie komentarze złamały pkt. 3.7 regulaminu korzystania z portalu DEON.pl (https://www.deon.pl/regulamin/), który akceptował Pan, zakładając konto. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy bez powiadomienia autora (pkt. 3.8) jeśli narusza on ww. regulamin.
Ilość wiadomości: 1
2017-11-15 23:03:37
Kilka lat temu kolega powiedział mi, że deon.pl już nie przegląda i nie czyta. Od dzisiaj i ja usuwam z ulubionych. Nie jestem jakimś nacjonalistą, faszystą i kimlwiek. Jestem Polakiem i przede wszystkim człowiekiem ale tego co wyżej napisane jakoś zrozumieć nie mogę. Chyba jestem już stary albo ktoś jest zwykłym i nieodpowiedzialnym kosmopolitą. Nic więcej. Amen.
Ilość wiadomości: 43
2017-11-16 12:51:01
Jak bardzo trzeba być ślepym albo wypranym, żeby w obecnej sytuacji pisać takim tonem i takimi słowami? Jeżeli do Twojego domu, Drogi Autorze, bez Twojej wiedzy wejdzie obcy człowiek, to rozumiem, że pomyślisz "widocznie miał powody, żeby się u mnie zjawić" zamiast go wyprosić i zamykać drzwi na klucz? Jeśli ten człowiek Cię okradnie, skrzywdzi Twoich bliskich zamiast popracować u Ciebie za wynagrodzenie dające możliwość przeżycia, to nadal będziesz 100 razy "mylił się w milosierdziu" czy przegonisz towarzystwo?
Przede wszystkim działamy na swoim podwórku. Chronimy siebie, swoją rodzinę, sąsiadów, rodaków. Jeśli spełnimy ten obowiązek, dopiero wtedy możemy zajmowac się uchodźcami. To po pierwsze.

Po drugie - jak można widzieć dobro w tym, co dzieje się za sprawą tych "uchodźców"? Zupełnie jakby kogoś zalała potężna fala powodziowa, a on by powiedział: "o świetnie, podlało mi ogródek!" Nieważne, że Francja i Niemcy płoną, ważne jest ubogacenie kulturowe i wykrzywione "miłosierdzie".

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook