Komentarze Komentarze

Viktor Orban chce realizacji South Streamu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2014-11-04 21:49:51
Premier Węgier Viktor Orban wyraził we wtorek przekonanie, że projekt gazociągu South Stream, który jest krytykowany przez UE, powinien być zrealizowany. Dzień wcześniej węgierski parlament uchwalił nowelizację ustawy torującą drogę budowie węgierskiego odcinka.
więcej
...
Gość
2014-11-04 21:49:52
Orban jako węgierski premier dba o Węgy - to straszne, naszym to się zapewne nie mieści w głowach, że można pilnować interesów swojego kraju.

Dla przypomnienia, swego czasu Polska dzielnie odmówiła budowy rurociągu, który miałby omijać Ukrainę (potem powstał z tego Nord Stream). Ukraina nam się za to odwdzięczyła wyciągając z lamusa i gloryfikując UPA i Banderę i wprowadzając embargo na polskie mięso.
A dzisiaj wdzięczny Kijów pielgrzymuje do Berlina szerokim łukiem omijając Warszawę.
Niestety znowu nie wyciągnęliśmy z tego żadnych wniosków i nawet nie można powiedzieć "mądry Polak po szkodzie".
Zostaje tylko "przed szkodą i po szkodzie Polaqk głupi"
Jacek
Gość
2014-11-05 07:53:49
do ~...
Z większością argumentów nie sposób sie nie zgodzić. Ale Nord Stream powstawał w innej sytuacji politycznej, zagrożenie rosyjskie nie było tak widoczne jak obecnie. Z cała sympatią do Wegrów, to jednak są oni rozgrywani przez Rosjan (po szkole GRU, KGB jak tam zwać). Co do wdzięczności Ukrainców za nasze wsparcie (które nas kosztuje i to wymiernie) też nie mam watpliwości, bedzie tak jak w przypadku Litwinów. Im więcej ich popieraliśmy tym bardziej nas nienawidzili. Oni tak mają, to mentalnośc chłopów pańszczyźnianych.
Sowa
Gość
Odpowiedź do: Jacek | 2014-11-05 08:09:16
 "będzie jak w przypadku Litwinów"  - piszesz,  ale  trochę  się  mylisz,  bo  nie  "będzie",  a   JEST  i  było  zawsze.   Niestety,  Ukraińcy  to  najbardziej  nienawidząca  Polaków   nacja,   czego  naiwni  Polacy  jakoś  nie chcą  przyjąć  do wiadomości,  mimo  tylu  krwawych  lekcji  w historii , jak  np.  wystąpienia  UWO  w latach 20-tych i 30-tych  czy  Rzeż  Wołyńska 1943-1944, żeby  daleko nie szukać.  Albo  wrzesień  1939r.   

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?