Komentarze Komentarze

Gdzie ci wspaniali mężczyźni?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-06-13 12:16:23
Skąd współcześni chłopcy mają uczyć się męskości? Niektórzy z nich szukają jej w siłowniach i przyroście masy mięśniowej. Niestety więcej mięśni nie oznacza więcej męskości. Inni szukają w adrenalinie i nieustannym udowadnianiu swojej wartości. Można jednak trzy razy wejść na Mont Everest, a nie być w stanie stworzyć domu i rodziny. Chłopiec pozostaje chłopcem, tylko bardziej umięśnionym.
więcej
Łukasz
Gość
2013-06-13 12:16:23
Być może piszę ponieważ mnie boli i jestem wkurzony, jeśli boli to zapewne jest w jakiś stopniu prawdziwe, w końcu kłamstwem raczej się nikt nie przejmuje. Chciałbym jednak wierzyć, że jest pewna przestrzeń nie zaś płynne przejście pomiędzy dbaniem o swój wygląd zewnętrzny w różnych jego przejawach, a wewnętrznym poczuciem męskości, jedno nie przeczy drugiemu. Tak myślę, prosiłbym autora, żeby wykazał słabość mojej myśli jeśli się mylę. 
1911068165.gif
Ilość wiadomości: 5788
2013-06-13 12:29:10
@Łukasz
Codzienna kapiel nie niszczy męskości.
Ale fryzura i paznokcie z ktorymi nie da sie zagrac w piłkę to juz chyba niewłaściwy kierunek...
Krzycho
Gość
2013-06-13 12:38:17
Dzięki za ten artykuł. niedawno znalazłem się w sytuacji jak opisany Piotr czy Paweł. Właśnie w poniedziałek usłyszałem, że powinienem się zachowywać jak każdy mężczyzna. Hmmm .... właśnie jaki ? Osoba, która mi to doradzała ma wszystko za wyjątkiem szczęścia rodzinnego - miłości. JA mam właśnie odwrotnie. Ale walczę mam swój  plan, który staram się realzować z Bogiem i dla Niego.
Franko
Gość
2013-06-13 12:57:28
Wielkie dzięki za ten artykuł, za rzadko, za rzadko się o tym mówi! Moi koledzy tego potrzebują, zwłaszcza Ci z duzych miast!!! Tu jest MASAKRA! 

Jest wielka potrzeba, tylko jak??? Jak ich wytrenować? Jak im jest dobrze we własnym braku przeszkód?
klara
Gość
2013-06-13 13:24:19
Siedzę w kawiarni i obserwuję parkę. Ona pełna energii, tryska zdrowiem i urodą, wszystko ma na miejscu. Od razu widać czego pragnie. Potrzebuje mężczyzny, który swoim mocnym ramieniem obroni ją i poprowadzi przez burze życia. A on? Długie kręcone włosy, ruchy delikatne, wzrok rozmyty. Czyżby chciał od niej "tego no…"? Otóż nie jestem pewien. Wygląda na to, że on też chce oprzeć się na czyimś mocnym ramieniu. Chciałby, żeby ktoś go pogłaskał i obronił przed strasznym i okrutnym życiem

OJCZE DAMIANIE PO CO TY CHODZISZ DO TYCH KAWIARNI? TO NA PEWNO TAM MUSISZ PIĆ KAWĘ? NIE SZKODA PIENIĘDZY I CZASU?

CÓŻ MÓWIĆ O MĘŻCZYZNACH SKORO JEST ZNACZNIE GORZEJ - SKĄD WZIĄĆ PRAWDZIWYCH ZAKONNIKÓW, BRACI JEZUITÓW?  BRAT DAMIAN - CZY RZECZYWIŚCIE MA POSTAWĘ SŁUŻBY ZAKONNEJ?
ZAJMUJE SIĘ NIEPROFESJONALNIE (BO PROFESJĘ MA PODOBNO Z KINA RUSKIEGO) WSZYSTKIM I NICZYM? I DO TEGO JEST TERAZ CZOŁOWYM DZIENNIKARZEM JEZUICKIEGO PORTALU? A CO BZDURY JUZ WYPISYWAŁ? ZARABIA NA TE KAWIARNIE?
krzysztof
Gość
2013-06-13 13:28:29
Bracie Damianie, widzę, że ktoś tu ostatnio wrócił do starych płyt Łony i Webbera ;)
Dobry tekst. Pozdrawiam.
cj
Gość
2013-06-13 13:53:33
"Skąd współcześni chłopcy mają uczyć się męskości?"

Najlepiej z TV

KKK 1808 Męstwo jest cnotą moralną, która zapewnia wytrwałość w trudnościach i stałość w dążeniu do dobra. Umacnia decyzję opierania się pokusom i przezwyciężania przeszkód w życiu moralnym. Cnota męstwa uzdalnia do przezwyciężania strachu, nawet strachu przed śmiercią, do stawienia czoła próbom i prześladowaniom. Uzdalnia nawet do wyrzeczenia i do ofiary z życia w obronie słusznej sprawy.

I WSZYSTKO JASNE
mirka
Gość
2013-06-13 14:00:02
hmmm, czy to jakieś kompleksy? niespełnienie? kryzys wieku średniego? człowieku, skończ już wypisywać te bzdury pouczające, bo strach czytać, weź się lepiej do jakiejś roboty ...
Ilość wiadomości: 333
2013-06-13 14:25:27
0,5)Ostatnie pokolenie mężczyzn w Polsce to pokolenie Wojtyły i Wyszyńskiego, ci z Monte Casino i z Powstania, wycięci w pień przez Niemca i Sowieta

Właśnie ci mężczyźni, "bohaterowie", dali ciała. Młody chłopak pyta ojca. Ojciec odpowiada: "Mężczyzna musi wychować się sam". Ten sam ojciec nieobecny w życiu tego młodzieńca...

1)Można jednak trzy razy wejść na Mont Everest, a nie być w stanie stworzyć domu i rodziny.

Rozmawiałem ze znajomym, świeżo po jego ślubie. Pytam o mieszkanie: "Tak, wynajmujemy". I jak tu Bracie Damianie założyć rodzinę i być jej głową? Prosiłbym o konkrety.

2)Zaglądnijmy do Pisma Świętego.  Pierwsi z brzegu: święty Piotr i święty Paweł. Obydwaj prawdziwi mężczyźni, którzy potrafili oddać swoje życie za to, co było dla nich najświętsze. Gdzie tkwiła ich siła?

W Bogu. Wierzę też że tych chłopców w "rurkach" też stać na heroizm. Polecam porozmawiać z nimi.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?