Komentarze Komentarze

Wróblewski nowym naczelnym "Rzeczpospolitej"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-10-27 15:03:13
Paweł Lisicki został odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"; zastąpi go Tomasz Wróblewski - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej nowego zarządu Presspubliki, wydającej dziennik.
więcej
646014006.jpg
Ilość wiadomości: 13
2011-10-27 15:03:13
Kampania powyborcza się rozkręca, dla mnie to zła wiadomość.
xxl
Gość
2011-10-27 15:22:09
Domykają ostatnie szczeliny. Piotr Legutko odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego". Piotr Legutko został odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego krakowskiego "Dziennika Polskiego". Stanowisko stracił także jego zastępca Marcin Baran. Do dymisji podał się również red. Dobrosław Rodziewicz, szef działu opinie. "Dziennik Polski " jest jedną z ledwie kilku gazet o profilu konserwatywnym. W sierpniu pismo kupił niemiecki koncern medialny Polskapresse. "Dziennik Polski był w ostatnich miesiącach jednym z niewielu tytułów który potrafił pozyskiwać nowych czytelników. Piotr Legutko jest wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W Niemczech kupno tego dziennika przez ten niemieckie wydawnictwo nie byłoby możliwe z prawnych powodów. Niemieckie prawo zakazuje takiej koncentracji mediów w jednym reku. To, ze w Polsce dostali TERAZ zgodę od urzędu ochrony praw konsumenta i konkurencyjności jest jednym OLBRZYMIM SKANDALEM. Jak widać praktycznie cala prasa w Polsce będzie gleichgeschaltet (to znaczy = razem połączona po niemiecku). Określenie to w odniesieniu do gazet i mediów powstało w Niemczech w okresie hitleryzmu. Wszystkie gazety niemieckie miały takie same zdanie na każdy temat. Dokładnie tak jak w Polsce antypolskiego herr Tuska. Niemieckie gazety w Polsce walczą o niemieckie interesy i dlatego popierają herr Tuska.
:(
Gość
2011-10-27 18:40:30
Najpierw Wprost, teraz Rzeczpospolita i Uważam Rze - ciekawe czy jak ich dziennikarze zrobią nową prawicową gazetę to też zostanie prędko przejęta przez lewicową kasę?
szary
Gość
2011-10-27 19:00:01
 Spokojnie,  Państwo krytykanci.  Lisicki nie był  taki znów absolut.  Tomasz Wróblewski  to  świetny  dziennikarz  i ma bardzo zdrowe i wyważone poglądy,  a DGP  pod jego ręką  stał się  świetną gazetą - czego i "Rzeczpospolitej "  życzę.
  Lisicki mógł dalej  robić "Uważam Rze". Niepotrzebnie uniósł  się honorem.
leszek
Gość
2011-10-27 20:52:01
Cytat z dzisiejszego wydania internetowego:

"Przejrzeli szyfr okulistów".

Ktoś źle zrozumiał angielski wyraz "occultist" i w ten sposób Rzeczpospolita odkryła tajemną, osiemnastowieczną sektę "okulistów".

Wyraźnie ta gazeta wymaga jednak radykalnego ozdrowienia, jeśli nie chce się dalej kompromitować.
123
Gość
2011-10-28 00:30:24
Tomasz Wróblewski to świetny dziennikarz i ma bardzo zdrowe i wyważone poglądy, a DGP pod jego ręką stał się świetną gazetą - czego i "Rzeczpospolitej " życzę.

Tak, tak za czasów niejakiego wróblewskiego, co to ma bardzo zdrowe i wyważone poglądy, newsweek był polskojęzyczną dumą miłośników nazi kłamców spod znaku goebbelsa, stalina i bandery. Jak w 2007r. Kaczyński ostrzegał, że pod rządami Tuska czeka nas putiniada wielu się śmiało, dziś mamy namacalny dowód, pierwszy to Rzepa, a drugi Dziennik Polski czyli Małopolska będzie pod niemieckim propagandowym butem, na pewno będą dalsze kroki z cenzura internetu włącznie
Groszek
Gość
2011-10-28 12:56:38
"Po owocach ich poznacie ..."
Nie sądzę by czytelnicy "Rzeczpospolitej", czy "Uważam Rze" (do których też się zaliczam) chcieli kupować "GW-bis". Wszystko zależy od dziennikarzy piszących w tych pismach. Jeżeli nie "sprzedadzą się" znajdą pracę w redakcji nowej gazety, a pism typu GW przed stratą czytelników nie uchroni nawet dodawanie "specjalnych dodatków" typu: "jak płacić mniejsze podatki", czy "tańsze zamienniki drogich leków". 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?