Komentarze Komentarze

Zrobiliśmy z Maryi kartę przetargową sporów. Nie chcę, żeby zastępowała mi Boga

Autor Wiadomość
deon
Gość
2019-05-07 09:13:15
Czasami jest bardziej wyeksponowana niż Trójca, brana jako miecz przeciwko komuś, przeciwstawiana Bogu jako ta bardziej kochająca niż Groźny Stwórca. (...) Nie chcę, żeby Miriam zastępowała mi Boga. Ale chcę przyjąć Ją jako Opiekunkę, jako starszą siostrę, która zna drogę. Chcę zaufać Jej tak, jak ufam przyjacielowi.
więcej
Ilość wiadomości: 119
2019-05-07 09:13:16
Nie ma podziału na katolików "tradycyjnych" i "charyzmatycznych". Katolizyzm oparty jest na tradycji i zawsze tak było. Tzw. "charyzmatyczni katolicy" to synkretyzm. Połączenie elementów katolicyzmu z wymyślonymi formami pobożności przez różnych pastorów zielonoświątkowych po roku 1900.
Stosunek do Maryi często pokazuje stopień zprotestantyzowania myślenia danej osoby. Autor nazywa Tą, którą Jezus dał nam za matkę starszą siostrą i generalnie widzie w Niej pobożną kobietę podobną do innych pobożnych kobiet. Jednocześnie imputuje katolikom fałszywe tezy dotyczące Maryi, że niby stawiamy ją wyżej niż Boga, albo próbujemy Ją wstawić w miejsce Trójcy.
Ilość wiadomości: 98
2019-05-07 11:19:14
Stosunek katolików do Maryji widać po aktach zbiorowej histerii wywołanej przerobieniem aureoli w tęczę. Bałagalne modlitwy, nabożeństwa i całe msze jako forma przeproszenia za "straszny grzech". Ponadto zaczął się maj, a zatem nabożeństwa majowe pod figurkami i obrazkami maryjnymi.
I prosze nie wmawiać mi zaraz że to "tylko" przejaw kultury ludycznej. Nieprawda. Maryja (nie Maria, matka Jezusa) przyjęła we wspólczesnym kościele rzymskim rolę Ducha Świętego - Pocieszyciela. Wszytskie te nowenny maryjne wprost ukazują kim jest ta postać dla katolika. Prawdawną Królową Nieba, stałym elementem wszytskich religii wywodzących się ze zniewalającej i demonicznej religii babilońskeij.
Ilość wiadomości: 195
Odpowiedź do: szymepiotre04 | 2019-05-07 13:32:44
Zmień lekarza człowieku.
Ilość wiadomości: 98
Odpowiedź do: wiktorkowal | 2019-05-07 14:56:27
Nigdy w życiu. Mam najlepszego lekarza. Jest Nim Jezus Chrystus.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook