Forum Deon.pl Forum Deon.pl

Niewolnicy samorozwoju [WYWIAD]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-11-07 17:06:48
Pracują po 12 godzin przez 7 dni. Jeśli to ma dać poczucie: "jestem coś wart" albo "mogę być kochany", to nie jest rozwój - mówi Jacek Prusak SJ, psychoterapeuta.
więcej
1135622141.jpeg
Ilość wiadomości: 45
2016-11-07 17:06:49
Bardziej w tym wywiadzie podobają mi się odpowiedzi niż pytania, a szczególnie nie podoba mi się pytanie pierwsze, w którym pojawia się "własne mieszkanie". Byłoby niedobrze, gdyby ktoś zrozumiał to w ten sposób, że dążenie do posiadania własnego mieszkania jest czymś jakimś takim chorym czy "wielkopańską" taką fanaberią jakąś. ( Trochę tak to brzmi). Polska jest ciągle krajem biednych ludzi, i była w ostatnich dziesięcileciach, krajem, gdzie trudno było o mieszkanie. Ale ten fakt nie może przysłonić nam prawdy, mam nadzieję niepodważalnej, że mieszkanie jest czymś absolutnie podstawowym dla młodej osoby LUB dla rodziny - tak, jak to w sposób oczywisty jest w krajach Zachodniej Europy. To,że ludzie zarzynają się psychicznie i fizycznie w pracy żeby mieć mieszkanie i wyprowadzić się od teściów, którzy niejednokrotnie robią piekło prowadzące do rozwodu, to tylko świadczyo ich determinacji i wrodzonej potrzebie szczęścia. To, że ktoś chce dobrze wyglądać, to też nic złego! Już widzę "pobożnych", którzy po lekturze tego idą kpić i szydzić z kogoś, kto trenuje albo dba o siebie. Jako socjolog widzę tu echa standardu typowego dla bardzo biednego społeczeństwa. To przecież dobrze, że chcemy być łądni i mieć gdzie mieszkać.
1135622141.jpeg
Ilość wiadomości: 45
Odpowiedź do: dove | 2016-11-07 17:19:08
To znaczy, pisząc zarzynają się w pracy miałam na myśli, że ktoś sam siebie wykańcza, że jest przemęczony, nie ma na nic czasu i tak latami, natomiast nie jest to o relacjach międzyludzkich!!! Wrodzona potrzeba szczęścia, tu i teraz, niestety tak się objawia, że trzeba bardzo dużo pracować za żenujące pieniądze, natomiast absolutnie złe są według mnie "zarzynania" konkurencji, w tym załatwianie dzieciom pracy przez znajomości! Ktoś na tym straci... Byłam jakiś czas w grupie modlitewnej, gdzie ojciec rodziny, z któym wracałąm kawałek, taki pobożny i wspaniały , przechwałał się, że córa teraz zdaje maturę, a potem od razu ma załatwione już miejsce, tam gdzie pracuję, bo mam znajomości... Ludzie uważają, że jak dla rodziny to takie kombinowanie to nie jest zło!
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1276
2016-11-07 20:03:02
Jeszcze jeden bubel redakcyjny.  Widać, że kształcenie ustawiczne jest autorom powyższej publicystyki pojęciem nieznanym.
Że nikt się nie wstydzi za takie wypociny?
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2016-11-07 20:07:29).
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1276
Odpowiedź do: Agamemnon | 2016-11-07 21:55:23
Jaki musi być niski poziom intelektualny czytelników jeśli taki bubel redakcyjny uważają za dobrą publicystykę.
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.
photo.jpg
Ilość wiadomości: 149
Odpowiedź do: dove | 2016-11-19 19:48:13
Z tym mieszkaniem to dobry przykład. Masz rację@dove, poza nielicznymi wyjątkami jako społeczeństwo jesteśmy ubodzy, nie mniej daliśmy sobie wmówić aspiracje "klasy wyższej lub średniej": piękny wygląd, wysportowane ciało, markowe ciuchy, konto na social media itd.
Ostatnio na jednym z kursów biblijnych usłyszałem "Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca." Ps 37. Moze zatem warto od tego wyjść?
Marek

marpaw123.deviantart.com
Ilość wiadomości: 8
2017-04-15 19:58:49
miłośierdzie jest 
Sić Miło rodzinie
Ilość wiadomości: 8
2017-04-15 19:59:58
dodaj kolor teńczy 
photo.jpg
Ilość wiadomości: 54
Odpowiedź do: Agamemnon | 2017-12-13 13:10:14
Panie Agamemnon (albo Pani -- przepraszam jeśli nie trafiłem, ale jak nie ma imienia i nazwiska, to z nick-a trudno czasem wywnioskować), zachęcam Pana do doprecyzowania stanowiska. Czy chciał Pan powiedzieć, że zgadza się z punktem widzenia autora, ale treści wydają się Panu tak oczywiste, że nie powinno się już ich przypominać?

Pozdrawiam,
Andrzej

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook