Sanktuarium w Sulisławicach

Plenerownia
Czwartek, 30 czerwca 2011, godz. 13:00
Miejscowość często nazywana jest „Sandomierską Częstochową”. Obok siebie znajdują się w niej dwa kościoły: stary z XII w. i nowy z XIX w.
więcej

3 kółka

Plenerownia
Czwartek, 16 czerwca 2011, godz. 21:15
W środę 15. 06. zakończyliśmy króciutki objazd „Sztuki na kółkach” po woj. świętokrzyskim. Tym razem w trasę zabraliśmy „Kuferek Mona Lisy”.
więcej

Sztuka na kółkach w Świętokrzyskiem 2011

Plenerownia
Wtorek, 31 maja 2011, godz. 00:00
Po warsztatach wśród Polonii argentyńskiej Mona Lisa wraca do kraju i rusza na podbój kolejnych miejscowości woj. świętokrzyskiego.
więcej

Secemin i innowiercy. Kółkowe łamigłówki.

Plenerownia
Niedziela, 1 maja 2011, godz. 00:00
Gotycki kościół w Seceminie ma bardzo ciekawą historię, związaną z rycerzami i braćmi polskimi. Zapraszamy do poznania tego zabytku za pomocą zadań z wydawnictwa „Sztuka na krążkach”.
więcej

W polskim zagłębiu w Patagonii

Plenerownia
Niedziela, 27 marca 2011, godz. 14:00
W Comodoro Rivadavia położonym w południowo wschodniej Argentynie w prowincji Chubut mieszka wielu Polaków lub ich potomków. Nasi rodacy zaczęli przyjeżdżać na początku ubiegłego wieku, co było związane z odkryciem w okolicy złóż ropy naftowej. Do Patagonii przybyli wówczas specjaliści z okolic Drohobycza, Sanoka i Krosna.
więcej

Zęby z Iwkowej

Plenerownia
Czwartek, 10 marca 2011, godz. 00:00
Drewniany kościółek p. w. Nawiedzenia NMP w Iwkowej w Małopolsce powstał w XV w. Znajduje się w centrum wsi i jest otoczony cmentarzem. Między belkami jego ścian można natknąć się na… zęby, które dawni mieszkańcy przynosili tutaj jako wyraz bólu, który ofiarowują Bogu, a także dlatego by po zmartwychwstaniu ich ciała były kompletne.
więcej

Wśród Polonii w Posadas w Argentynie

Plenerownia
Czwartek, 24 lutego 2011, godz. 21:08
W prowincji Misiones na północy Argentyny mieszka wielu Polaków i ich potomków. W ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy dla nich warsztaty "Sztuka na kółkach".
więcej

Wystawa prac konkursowych oraz fotografii z warsztatów.

Plenerownia
Piątek, 21 stycznia 2011, godz. 12:00
Zapraszamy z dziećmi lub bez, starszych i młodszych, z osobami towarzyszącymi i indywidualnie. Będzie można pooglądać, pośmiać się i posłuchać o tym jak kręci się Sztuka na kółkach, bo opowiadamy o sztuce na wesoło! Godzina: 18:00 Data: 28 I 2011 Miejsce: Kraków, Siedziba Stowarzyszenia Historyków Sztuki przy ul. Starowiślnej 29-30 (w oficynie - nr domofonu 80)
więcej

Podsumowanie akcji Sztuka na kółkach

Plenerownia
Niedziela, 2 stycznia 2011, godz. 18:40
SZTUKA NA KÓŁKACH to projekt realizowany przez krakowski oddział SHS, polegający na organizowaniu w małych miejscowościach, których mieszkańcy mają na co dzień utrudniony dostęp do kultury interaktywnych warsztatów edukacyjnych dotyczących sztuki, architektury, ikonografii, ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego. Projekt „Sztuka na kółkach” został zapoczątkowany w 2009 r. w sześciu miejscowościach: czterech położonych w woj. świętokrzyskim oraz dwóch leżących na terenie Małopolski. W 2010 r. udało się go zrealizować aż w 46 miejscowościach w woj. małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, a także poza granicami kraju w Buenos Aires. Łącznie przeprowadzono blisko 200 warsztatów z których skorzystało ok. 5 000 uczestników. Projekt zyskał doskonałe opinie za pomysł i realizację ze strony historyków sztuki, konserwatorów, animatorów kultury, instytucji zajmujących się kulturą, uczestników, młodzieży szkolnej, nauczycieli, księży i dziennikarzy.
więcej

Sztuka na kółkach wśród Polonii w Buenos Aires

Plenerownia
Czwartek, 23 grudnia 2010, godz. 16:00
Projekt „Sztuka na kółkach” zyskał międzynarodowy charakter. W okresie od 26 listopada do 17 grudnia w Bibliotece Ignacego Domeyki w Buenos Aires odbyły się cztery warsztaty zorganizowane dla Polonii argentyńskiej.
więcej

Kółkowe łamigłówki z Kurzelowa

Plenerownia
Poniedziałek, 29 listopada 2010, godz. 00:00
W Kurzelowie w powiecie włoszczowskim znajduje się niezwykle ciekawy gotycki kościół.
więcej

Kółkowe łamigłówki z Szydłowa

Plenerownia
Poniedziałek, 15 listopada 2010, godz. 00:00
W Szydłowie, w kościele św. Władysława warto zwrócić uwagę na ołtarz główny w formie tryptyku, datowany na przełom XV i XVI wieku. W polu środkowym znajduje się w nim figura Madonny z Dzieciątkiem w towarzystwie św. Piotra i św. Pawła. Na skrzydłach namalowano sceny z życia obu świętych, górne kwatery pokazują: wręczenie kluczy św. Piotrowi oraz jego ukrzyżowanie, a dolne nawrócenie i ścięcie św. Pawła.
więcej

Kółkowe łamigłówki z Januszewic

Plenerownia
Poniedziałek, 8 listopada 2010, godz. 00:00
Kościół Podwyższenia Krzyża św. składa się jak gdyby z dwóch części – starsza, otynkowana z ok. 1900 roku była niegdyś kaplicą; nowa - odróżniająca się cegłą - powstała niedawno.
więcej

Kółkowe łamigłówki ze Stanowisk

Plenerownia
Sobota, 23 października 2010, godz. 00:00
Kościół św. Jakuba w Stanowiskach zbudowano w drugiej połowie XVIII wieku na miejscu wcześniejszego kościoła drewnianego, który dziedzic Kazimierz Czaplicki zarządził przenieść do pobliskiego Niedośpielina.
więcej

Kółkowe łamigłówki z Konieczna

Plenerownia
Środa, 20 października 2010, godz. 22:30
Budowę klasycystycznego kościoła p. w. Zwiastowania NMP i św. Jadwigi w Koniecznie zakończono w 1786 roku, rozbudowano go na przełomie XIX i XX w. Budowla z zewnątrz prezentuje się okazale, zwłaszcza, że jest umieszczona na lekkim wzniesieniu. W fasadzie uwagę przykuwa ozdobna koncha nad wejściem. Najciekawszym elementem wyposażenia jest grupa Ukrzyżowania przedstawiona na tle płaskorzeźbionego widoku Jerozolimy, wykonanego w metalu. Warto obejrzeć również kamienną chrzcielnicę, znajdującą się w kruchcie i przyjrzeć się pozostałym ołtarzom oraz tablicom epitafijnym.
więcej

Kółkowe łamigłówki VII

Plenerownia
Niedziela, 10 października 2010, godz. 00:00
Kolejne łamigłówki z wydawnictwa SZTUKA NA KRĄŻKACH. Tym razem kościół w Kossowie, który powstał w połowie XVIII wieku na miejscu wcześniejszej budowli zniszczonej przez pożar. Konsekrowano go w 1766 roku.
więcej

Powiat Włoszczowski

Plenerownia
Poniedziałek, 4 października 2010, godz. 00:00
Zakończył się cykl warsztatów SZTUKA NA KÓŁKACH w powiecie włoszczowskim. Jego realizacja była możliwa dzięki dotacji przyznanej w ramach programu LEADER, realizowanego przez LGD – Region włoszczowski.
więcej

SZTUKA NA KÓŁKACH na Podkarpaciu

Plenerownia
Niedziela, 26 września 2010, godz. 14:00
W okresie od 6 do 17 września warsztaty SZTUKA NA KÓŁKACH zostały przeprowadzone w dziesięciu zabytkowych świątyniach na Podkarpaciu.
więcej

Kółkowe łamigłówki VI

Plenerownia
Poniedziałek, 20 września 2010, godz. 00:00
Kolejne łamigłówki z wydawnictwa SZTUKA NA KRĄŻKACH. Tym razem proponujemy zagadki związane z opactwem w Jędrzejowie.
więcej

Odporyszów z lotu ptaka

Plenerownia
Poniedziałek, 13 września 2010, godz. 00:00
Odporyszów słynie z sanktuarium maryjnego, którym opiekują się ojcowie Misjonarze, studzienki z cudowną wodą oraz postaci Jana Wnęka - ludowego rzeźbiarza, który „pozazdrościł ptakom” i latał na własnoręcznie skonstruowanej lotni.
więcej

Terminy warsztatów na Podkarpaciu

Plenerownia
Niedziela, 5 września 2010, godz. 18:13
Podajemy miejsca oraz daty warsztatów SZTUKA NA KÓŁKACH w woj. podkarpackim
więcej

Mona Lisa przeżyła już wszystko

Plenerownia
Środa, 1 września 2010, godz. 00:00
Mona Lisa przeżyła już wszystko: doprawiano jej wąsy, wsadzano na nos okulary, zmieniano rysy twarzy, wycinano.
więcej

Plakaty konkursowe 3

Plenerownia
Niedziela, 22 sierpnia 2010, godz. 00:00
Prezentujemy ostatnią serię prac przygotowanych na konkurs. W sumie otrzymaliśmy 60 plakatów PROMUJĄCYCH LOKALNE ZABYTKI. Wiele prac powstało w grupach. Przyznaliśmy dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i dwa trzecie. W sumie nagrodziliśmy dziewięć osób.
więcej

Plakaty konkursowe 2

Plenerownia
Czwartek, 19 sierpnia 2010, godz. 00:00
Następna porcja prac zgłoszonych do konkursu na PLAKAT REKLAMUJĄCY LOKALNY ZABYTEK.
więcej

SZTUKA NA KÓŁKACH w powiecie włoszczowskim

Plenerownia
Środa, 18 sierpnia 2010, godz. 00:00
SZTUKA NA KÓŁKACH rusza na podbój kolejnych zakątków Polski. W ramach LGD Region Włoszczowski otrzymaliśmy wsparcie finansowe dzięki któremu odwiedzimy 13 miejscowości. Oprócz tego powstanie dla nich wydawnictwo „Sztuka na krażkach”.
więcej

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook