Sztuka na kółkach w Małopolsce

Sztuka na kółkach w Małopolsce

Plenerownia

Zakończyła się pierwsza część szóstej edycji projektu "Sztuka na kółkach" realizowana w ramach programu "Mecenat Małopolski" przy udziale środków Województwa Małopolskiego. W okresie 30.05 - 18.06. w siedmiu miejscowościach zorganizowano ponad dwadzieścia warsztatów na temat sztuki i lokalnych zabytków.

 

Zajęcia odbyły się w kościele św. Piotra i Pawła w Bodzanowie, kościele św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach, kościele Wszystkich Świętych w Zakliczynie, kościele św. Piotra i Pawła w Racławicach, Kościele Bożego Ciała w Słomnikach, kościele św. Wojciecha w Książu Wielkim oraz kościele św. Bartłomieja w Morawicy. Udział wzięli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki oraz Gimnazjum im. Św. Jadwigi w Wawrzeńczycach, Zespołu Placówek Oświatowych w Zakliczynie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. T. Kościuszki w Racławicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Książu Wielkim oraz Szkoły Podstawowej im. Kpt. Pil. M. Medweckiego w Morawicy.

 

Z warsztatów skorzystało łącznie ponad 500 osób. Projekt został bardzo dobrze przyjęty, czego wyrazem są m.in. zaproszenia do ponownego przyjazdu i deklaracje uczestnictwa ze strony szkół. Patronat nad projektem objęli: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Małopolski Instytut Kultury, Spotkania z Zabytkami oraz Deon.pl. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook