Co to jest sakrament udręczenia? [VIDEO]

WAM

Co to jest "sakrament udręczenia"? Dlaczego go nie lubimy? Czemu się go boimy? Dlaczego tak strasznie się przed nim stresujemy? I przede wszystkim - jak to zmienić?

 

 

 

 

Więcej w książce "Zioło-lecznictwo, czyli wywary na przywary" >>>

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.24

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~BE 19:00:53 | 2015-04-15
Mnie nie zdarzyło się nigdy, żeby ksiądz "objechał" mnie podczas spowiedzi, a spowiadałam się z różnych rzeczy. Proszę więc, nie kreujmy jakiegoś koszmarnego obrazu księdza-potwora w konfesjonale. Nie neguję faktu, że przykre zachowanie/obcesowość/brak podejścia do człowieka w konfesjonale się zdarzają, ale nie przesadzajmy i nie popadajmy z jakąś paranoję. Ani negowanie zła, ani twierdzenie, że zawsze spotkamy się z przykrością podczas spowiedzi nie jest dobre.

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~zosia samosia 21:21:14 | 2015-04-14
Dziekuje Bogu za kaplanow,ktorych spotkalam na swej drodze.

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~absurdy spowiedzi 09:39:05 | 2015-04-14
W praktyce, człowiek przychodzi do konfesjonału z wpojonym przekonaniem, że w środku czeka na niego Chrystus, a wychodzi z niego pokaleczony psychicznie i skopany przez sługę tegoż Chrystusa, który to sługa gratuluje sobie że znowu upodobnił sie do Ojca Pio i pewnie za to chamstwo mu już przyprawiają aureolę. Przeciętny spowiednik nie jest w stanie wyzbyc sie subiektywizmu i zobaczyć, jakie spustoszenie robi w ludzkiej psychice, zwłaszcza tych najsłabszych. 

Oceń 7 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mistrz Ciętej 09:09:13 | 2015-04-14
Dlaczego sie stresujemy? Nie dlatego, że wszyscy mamy jakieś poważne grzechy do wyznania. Dlatego, że złość i agresja tych przed którymi musimy klękać, są stresujące. 

Oceń 5 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ania 09:00:52 | 2015-04-14
Sakrament pokuty to nie jest nadstawianie bolących miejsc do ucałowania ale wmawianie sobie grzeszności i wystawianie się na werbalny nokaut ze strony księdeza, tym wścieklejszego, im bardziej niewinna osoba sie spowiada. Odruchem przeciętnego księdza jest nabić siniaków delikwentowi który ma jedynie lekkie grzechy. Bo z politykami, z gangsterami, bogaczami obchodzicie sie jak z jajkiem. Nie warto sie narażać. 

Oceń 5 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ks.RomanSiatkaMsf [email protected] 20:48:44 | 2015-04-13
Prowadząca pani Ania - gorąco wspominam, sprzed kilku laty, ze spotkania podczas nagrania w religia.tv - taktowna, serdeczna, pełna ciepła, zrozumienia, rzeczowa i konkretna... Piękne wspomnienia, Bogu dziękuję... :-)

Oceń 4 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Sylwia 16:10:45 | 2015-04-13
Super!:D

Oceń 7 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook