Życie Duchowe. Jesień. Żyć w radości

Życie Duchowe

"Żyć w radości" - to temat jesiennego numeru kwartalnika "Życie Duchowe".

 

W numerze o tym, na czym polega życie w prawdziwej chrześcijańskiej radości, piszą między innymi: Jakub Kołacz SJ w artykule pt. Przyszedłem smutnych pocieszyć, Jan Krasicki w refleksji poświęconej radości bycia z Chrystusem w oparciu o życie i twórczość Fiodora Dostojewskiego, ks. Stanisław Haręzga, który przybliża istotę radości czystego serca, Zdzisław J. Kijas OFMConv w tekście poświęconym znaczeniu i radościach, jakie daje duchowość, oraz Dariusz Kowalczyk SJ opisujący bezdroża radości fałszywej, czyli hedonizmu.


Ponadto w dziale "Duchowość Ćwiczeń" publikujemy artykuł Wacława Królikowskiego pt. Miłość ponad wszystko poświęcony pomocy kierownictwa duchowego w otwieraniu się ludzkiej miłości na Miłość Boga.

 

W dziale "Modlitwa i życie" zachęcamy do lektury między innymi artykułu Henryka Wiei pt. Błogosławieństwa ojca rodziny oraz rozważań Krzysztofa Osuch SJ poświęconych motywom radości, których często w swoim życiu nie dostrzegamy, a które nieustannie są blisko nas.


W dziale "Rozmowy duchowe" zamieszczamy między innymi wywiad z ks. Arturem Matuszkiem, rektorem seminarium w czeskiej Pradze, oraz z Grzegorzem Gałązką, autorem zdjęcia do portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.


W numerze ponadto świadectwa, felietony w dziale "Słowo, obraz, czyn" oraz recenzje interesujących książek.

 

Życie Duchowe

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~OK 17:20:31 | 2012-09-27
O. Kowalczyk po prostu daje odpór bezczelnym atakom zlaicyzowanej (bezbożnej) lewicy; a czyni to w sposób merytoryczny a zarazem błyskotliwy, i to właśnie bardzo nie podoba się pysznym prześmiewcom - tak wrażliwym na "swym punkcie" (to eufemizm na pychę).
- Niektórzy mają zwyczaj przypisywać swoje uczucia innym... Poniektórzy krytycy ojca Dariusza nie potrafią zdać sobie z tego sprawy; i to jest ich problem. Chyba że są tak naiwni, ireniczni...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~czytelnik 21:23:57 | 2012-09-26
Rezczywiście o. Kowalczyk stał się bardzo ostrym apologetą tego, co sam uważa za katolicyzm.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Basia 14:10:12 | 2012-09-08
Pani Weroniko, uspokój się. Czy nie widzisz, że zżera cię nienawiść... Nawet wymieniesnie jego nazwiska w tekście pobudza tak twoją nienawiść tak, że nie umiesz się powstrzymać, aby go upokarzać. Z każdego słowa zdasz sprawę... Kto drugiemu powie raka... poczytaj Kazanie na górze... Ono się uspokoi. Z modlitwą za O. Dariusza i za Ciebie...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Weronika 12:19:36 | 2012-09-08
Alez o.Dariusza Kowalczyka czytac nie mozna. Ten czlowiek to dopiero musi mic problemy i sam z soba i z zyciem. Jego wypowiedzi sa koszmarne. i czesto bardzo agresywne. Coz on moze wiedziec na temat zycia duchowego,dla mnie nic.

Oceń odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook