Kolędnicy misyjni

Wychowawca
s. Kinga Kozdrój SNMP / "Wychowawca"
Wtorek, 7 grudnia 2010, godz. 16:41
Kolędowanie w okresie świąt Bożego Narodzenia jest powszechnym obyczajem w polskiej tradycji. Zwyczaj misyjnej kolędy, zapoczątkowany w krajach niemieckojęzycznych, związany jest z uroczystością Trzech Króli.
więcej

"Wychowawca" w listopadowym numerze

Wychowawca
"Wychowawca" listopad 2010
Wtorek, 9 listopada 2010, godz. 19:15
Jak wygląda patriotyzm dzisiaj – o tym w listopadowym numerze.
więcej

Jak było w Starobielsku

Wychowawca
Małgorzata Pabis / "Wychowawca" listopad 2010 / slo
Wtorek, 9 listopada 2010, godz. 14:17
Na Podkarpaciu w Krośnie mieszkał pan Bronisław Wojnakowski. W życiu spotkały go różne doświadczenia, ale w jego pamięci najbardziej utkwił trzymiesięczny pobyt w obozie w Starobielsku. A były to straszne chwile. Tuż przed śmiercią zdążył nam jeszcze o nich opowiedzieć...
więcej

Ograniczanie edukacji historycznej

Wychowawca
Jerzy Lackowski / "Wychowawca" listopad 2010/ slo
Wtorek, 9 listopada 2010, godz. 14:13
Na początku września b.r. na łamach „Rzeczypospolitej” ukazał się list otwarty Piotra Zaremby do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dziennikarz - historyk pisze do polityka - historyka o zagrożeniach, jakie dla edukacji historycznej niosą zmiany programowe wprowadzane do polskich szkół przez minister edukacji Katarzynę Hall. Jest swoistym paradoksem, iż największe zaniepokojenie większości osób zainteresowanych kształceniem historycznym młodych Polaków ma miejsce w czasie, gdy cztery najważniejsze funkcje w państwie zajmują osoby legitymujące się ukończeniem studiów historycznych.
więcej

Stres i kryzys w szkole

Wychowawca
Jarosław Jagieła / "Wychowawca"
Piątek, 8 października 2010, godz. 14:07
Często pojęcie kryzysu i stresu bywają w mowie potocznej używane zamiennie. Wiadomo jednak, że nie są to pojęcia równoważne. Ich wspólnym elementem jest złudne niejednokrotnie przekonanie, że one nigdy nie wystąpią.
więcej

Jakiego nauczyciela potrzebuje młodzież?

Wychowawca
Patrycja Woźniak / "Wychowawca"
Piątek, 8 października 2010, godz. 14:03
Sokrates nazywany nauczycielem ludzkości powiedział:„Nie mogę nikogo nauczyć czegokolwiek. Mogę jedynie sprowokować do myślenia”. A o co powinien się troszczyć nauczyciel, który chce kształtować zarówno intelekt, jak i dojrzałe postawy oraz moralność swoich uczniów?
więcej

Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci

Wychowawca
"Wychowawca"
Piątek, 8 października 2010, godz. 13:46
Systematyczną modlitwę w intencji obrony życia w ramach Krucjaty rozpoczęto 12 października 1980 roku, w Ogólnoświatowym Dniu Modlitw w Intencji Rodzin, zarządzonym przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Zobowiązanie do intensywnej modlitwy podjęło wówczas ok. tysiąc osób z całej Polski.
więcej

"Wychowawca" w październikowym numerze

Wychowawca
"Wychowawca"
Czwartek, 7 października 2010, godz. 08:00
Jak kształtować prawidłowe relacje rówieśnicze i pokonywać problemy we wzajemnych kontaktach? – o tym w październikowym numerze.
więcej

Wrześniowy numer miesięcznika "Wychowawca"

Wychowawca
"Wychowawca" wrzesień 2010
Piątek, 3 września 2010, godz. 14:02
Jak zachęcić dziecko do nauki? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców marzących o doskonałych wynikach swoich dzieci, jak i nauczycieli pragnących osiągnąć sukces wychowawczo-pedagogiczny. Najskuteczniej zachęca sukces, a najbardziej deprymuje klęska.
więcej

Motywacja uśpiona w szkolnej ławce

Wychowawca
Aneta Szczykutowicz / "Wychowawca" wrzesień 2010
Piątek, 3 września 2010, godz. 13:48
Motywacja to pewnego rodzaju siła psychiczna, która niejako „zmusza” czy prowokuje człowieka do rozpoczęcia danej czynności i jej kontynuowania (Lens, Vansteenkiste 2006). Na motywację składają się takie aspekty, jak: podejmowana aktywność (np. odrabianie pracy domowej), stopień wysiłku wkładanego w wykonywaną czynność, trwanie tej czynności w czasie (mimo innych wydarzeń, np. ciekawy film w telewizji podczas przygotowywania się do egzaminu), własna skuteczność w osiągnięciu zamierzonego celu oraz satysfakcja płynąca z tej czynności (lub jej pozytywnych efektów).
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook