Sól w oku świata

w drodze
Maciej Müller / "W drodze"
Środa, 11 kwietnia 2012, godz. 09:10
Nowa ewangelizacja nie jest kierowana do niewierzących, ale do tych, którzy są ochrzczeni i niewiele to dla nich znaczy - mówi bp Grzegorz Ryś.
więcej

"W drodze": Czy Kościół trzeba reklamować?

w drodze
"W drodze"
Środa, 11 kwietnia 2012, godz. 09:04
Matka Kościół, czy marka Kościół? Czy jedno wyklucza drugie? W kwietniowym numerze dominikańskiego miesięcznika znajdujemy wielość spojrzeń na kwestię reklamowania chrześcijaństwa.
więcej

Wyznać miłość po wyjściu z szamba

w drodze
Roman Bielecki OP
Środa, 29 lutego 2012, godz. 10:12
Spowiedź to pokazywanie Panu Jezusowi, że w tym miejscu mnie boli, i jeszcze troszkę w tamtym, po to żeby On te bolesne miejsca ucałował i żeby przestało boleć - mówi o. Wojciech Ziółek SJ.
więcej

Spowiedź i rekolekcje dla zabieganych

w drodze
"W drodze"
Środa, 29 lutego 2012, godz. 10:07
"Spowiedź jest niewyczerpanym sakramentem, który ma więcej stron, niż możemy przypuszczać, i życia nie starczy, żeby go zrozumieć" - napisał we wstępniaku do wielkopostnego numeru "W drodze" redaktor naczelny o. Roman Bielecki OP przytaczając słowa szwajcarskiej mistyczki Adrienne von Speyr. Razem z marcowym miesięcznikiem Czytelnik otrzyma też płytę z rozważaniami rekolekcyjnymi dominikanów.
więcej

Z Kościołem nie ma żartów - lutowe "W drodze"

w drodze
„W drodze”
Środa, 1 lutego 2012, godz. 12:29
"Nie żartuję w sposób, który mógłby kogoś skrzywdzić", mówi Annie Sosnowskiej artysta kabaretowy Artur Andrus. Kłopot w tym, że niektórym się wydaje, iż już samym żartowaniem można skrzywdzić Pana Boga i Kościół. Teologowie mają kłopot ze śmiechem i humorem w dużej mierze dlatego, że ewangeliści nie piszą wprost o Jezusie śmiejącym się, za to wspominają o płaczącym, zagniewanym i zmęczonym.
więcej

Na chłopski rozum rzecz biorąc

w drodze
Wacław Oszajca SJ / "W Drodze"
Środa, 1 lutego 2012, godz. 12:01
Mniej martwiłbym się o wierzących i niepraktykujących, a bardziej o tych praktykujących, co do których zachodzi obawa, że owszem praktykują, ale wbrew ich gorącym zapewnieniom, nie wierzą.
więcej

Pierwszy polski miesięcznik na Kindle

w drodze
Środa, 11 stycznia 2012, godz. 13:02
Wychodzący w Poznaniu "W drodze" jest pierwszym ogólnopolskim miesięcznikiem dostępnym w Kindle Store w największym na świecie internetowym sklepie Amazon.com. To trzeci polski tytuł dostępny na tym portalu.
więcej

Jak rozmawiać o seksie- styczniowe "W drodze"

w drodze
"W drodze"
Wtorek, 3 stycznia 2012, godz. 11:10
Jak rozmawiać o seksie: z żoną, z dziećmi, w Kościele i w filmie. Oto główny temat styczniowego, odnowionego graficznie, numeru miesięcznika "W drodze".
więcej

Zredukowany do sensacji

w drodze
Jacek Kowalski
Wtorek, 3 stycznia 2012, godz. 10:21
Niektórzy księża powinni mieć zakaz rozmawiania o seksie. Operują słownictwem z encyklik i XIX-wieczną moralnością. Są niebezpieczni.
więcej

Jak przebaczyć krzywdę? Grudniowe "W drodze"

w drodze
"W drodze"
Czwartek, 1 grudnia 2011, godz. 15:50
Adwentowo-świąteczny, rozszerzony numer miesięcznika "W drodze" może być prezentem na Świętego Mikołaja albo pod choinkę - tyle w nim ciekawych tekstów do czytania: o krzywdzie i przebaczeniu, Adwencie i Bożym Narodzeniu, Januszu Palikocie i Hance Mostowiak.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook