Pomysł na świat: "Posłaniec" sierpień 2008

Posłaniec
"Posłaniec" sierpień 2008
Wtorek, 29 września 2009, godz. 13:56
Co zrobił człowiek z Bożym pomysłem na świat? Na to i inne pytania szukają odpowiedzi autorzy sierpniowego numeru “Posłańca”: Zbigniew Świerczek OFM conv., Jan Tomczak SJ, Robert Janusz SJ, Anna Pobóg-Lenartowicz. O swoich pasjach w wywiadzie numeru opowiada Marek Kamiński – polarnik i podróżnik, który jako pierwszy człowiek na świecie zdobył w jednym roku dwa ziemskie bieguny.
więcej

Błogosławieństwo dla Ziemi

Posłaniec
Zbigniew Świerczek OFM Conv / "Posłaniec" sierpień 2008
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 14:07
Kim jest istota zwana człowiekiem? Błogosławieństwem czy śmiertelnym zagrożeniem dla życia innych istot? Czy "błękitna planeta" jest bogatsza dzięki jego istnieniu? Te pytania stawia sobie dzisiaj wielu naukowców, przyrodników i działaczy ekologicznych zaniepokojonych postępującymi w ciągu ostatnich kilku dekad procesami niszczenia wspaniałych ekosystemów, które kształtowały się przez miliony lat ewolucji. Z całą pewnością bowiem wiadomo, że to właśnie ludzie uruchomili te groźne dla życia na Ziemi procesy. Istnieją więc motywy do stawiania dramatycznych pytań.
więcej

Bić czy nie bić?

Posłaniec
Anna Błasiak / "Posłaniec" sierpień 2008
Sobota, 26 września 2009, godz. 14:29
Znaczny procent rodziców w Polsce uznaje za dopuszczalne uderzenie dziecka. Uważają oni dziecko za swoją własność. Są przekonani, że mogą o nim w pełni decydować, bo mają nad nim nieograniczoną władzę. Tacy rodzice nie mają świadomości lub nie dopuszczają do siebie myśli, iż każdy klaps, nawet najsłabszy, boli i krzywdzi dziecko.
więcej

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook